تهران: 09202775857-09962028030/کرج:09941176993

تاثیر قهوه بر آلزایمر

تاثیر قهوه بر آلزایمر را بدانید

تاثیر قهوه بر آلزایمر که مدت ها است محققان در این باره در حال تحقیقات هستند چراکه آلزایمر نوعی بیماری که هیچ گونه درمانی تا به امروز برای آن پیدا نشده است. حافظه بهترین سرمایه هر انسانی می باشد که خاطرات گذشته و اتفاقات حال را در خود ذخیره می کند. ثبت تمام اتفاقات و خاطرات تنها در ذهن و حافظه انسان ماندگار است و آلزایمر نوعی بیماری که می تواند تمام این اتفاقات را در حافظه حذف کند. این بیماری مدت زیادی است که شناخته شده و افراد بالای 60 سال به مرور زمان دچار آلزایمر می شوند.

آلزایمر نوعی بیماری که تمام حافظه را تخلیه کرده و برای جلوگیری از آن بسیاری از پزشکان در حال تحقیقات می باشد. اما امروزه تنها راه پیشگیری از بیماری آلزایمر نوعی نوشیدنی تلخ می باشد که بسیاری از افراد آن را با لذت نوش جان می کنند. تاثیر قهوه بر آلزایمر سال ها است که نوعی درمان برای این بیماری شناخته شده است.

نوشیدن قهوه می تواند راهی باشد برای جلوگیری از بروز بیماری آلزایمر و یا پیشگیری از این بیماری.نوشیدن و  تاثیر قهوه بر ذهن و مغز بسیار کمک می کند تا آلزایمر به سراغ شما نیایید چرا که وجود ماده ای محرک در قهوه که کافئین نام دارد برای هوشیاری و حافظه بسیار موثر بوده همچنین خاصیت قهوه برای سلامتی بدن نیز ثابت شده است.

تاثیر قهوه بر آلزایمر

بیماری آلزایمر چیست؟

شایع ترین نوع بیماری مخرب برای مغز و اعصاب، آلزایمر نام دارد که باعث می شود خاطرات، نام و چهره ما در خاطر عزیزان و آشنایانمان که سن بالایی دارند رفته رفته و برای همیشه حذف شود. ظاهر شدن اختلالاتی در رفتار و حرکات فیزیکی، از بین رفتن قدرت فهم، از بین رفتن توانایی شناسایی افراد، فراموشی خاطرات ثبت شده در ذهن، بی انگیزگی و … همه نشان دهنده بیماری آلزایمر می باشد.

طبق گزارش های داده شده این بیماری می تواند افراد بالای 40 سال را درگیر خود کند اما در سنین پایین تر موردی دیده نشده است. آلزایمر نوعی بیماری که به سبک زندگی شما بستگی دارد به همین دلیل باید عادات زندگی خود را مورد بررسی قرار دهید تا متوجه شوید آیا شما هم گزینه ی این بیماری در آینده می باشید یا خیر؟

فواید و تاثیر قهوه بر آلزایمر

اگر روزانه یک فنجان قهوه جزء مصرف روزانه شما می باشد باید خوشحال باشید چرا که تاثر قهوه بر آلزایمر شناخته شده است و می تواند افراد را از زوال عقل و فراموشی ذهن در آینده نجات دهد. طبق نتایج انجام شده بر روی حیوانات و انسان ها، قهوه اثر خنثی کننده ای بر روی آلزایمر دارد.

قهوه دارای یک اسید چرب به نام ایکوزانویل 5 هیدرو کسی تریپتامید (HET) است که ماده ای در پوشش مومی دانه های قهوهمی باشد، از مغز موش در برابر بیماری محافظت می کند و محققان به این نتیجه رسیده اند، زمانی که EHT با کافئین همراه شود، آمیزش این ترکیب باعث افزایش فعالیت کاتالیزوری می شود که این موضوع از تجمع پروتئین های مضر که باعث بیماری آلزایمر و زوال عقل می شوند جلوگیری می کنند.

تاثیر قهوه بر آلزایمر

قهوه باعث می شود بتا آمیلوئید که یکی از پروتئین های مخرب مغز است تا میزان 50 درصد کاهش پیدا کند این ماده در مغز افرادی که مبتلا به بیماری آلزایمر هستند دیه می شود در نتیجه کافئین موجود در قهوه باعث کاهش پروتئین های مضر مغز و حافظه می شود و از بروز زودرس این بیماری جلوگیری می کند به همین دلیل تاثر قهوه بر آلزایمر شناخته شده است و مورد استفاده افراد بسیاری قرار گرفته است.

بهترین خبر این است که قهوه بدون کافئین همان فوایدی را دارد که قهوه معمولی دارد قهوه ها را با درجات مختلفی تفت و یا رست می کنند که تاثر آن ها برای مهار آلزایمر یکسان می باشد یعنی هنگامی که برای خرید قهوه می روید چه دانه های قهوه مدیوم رست شده باشند و چه دارک رست شده باشند هیچ گونه فرقی در تاثیر قهوه بر آلزایمر نمی گذارد.

در نتیجه فرقی ندارد شما به نوشیدن چه نوع قهوه ای (قهوه اسپرسو، قهوه سبز، قهوه سیاه) علاقه دارید در هر حال با نوشیدن یک فنجان قهوه در طول روز می توانید خطر ابتلا به آلزایمر را از خود دورتر کنید.

میزان مصرف قهوه برای جلوگیری از آلزایمر

صد در صد با خواندن مطالب بالا به این نتیجه رسیده اید که نوشیدن قهوه را به سبک و رژیم غذایی خود اضافه کنید اما بهتر است قبل از این تصمیم بدانید که استفاده بالا و بیش از حد قهوه می تواند نتیجه عکس روی مغز شما بگذارد.

طبق تحقیقات انجام شده کسانی که روزانه به مقدار زیادی قهوه مصرف می کنند دو برابر افراد معمولی که قهوه در زندگی آن ها جایی ندارد در معرض بیماری آلزایمر قرار دارند در نتیجه اگر می خواهید مصرف قهوه را در زندگی خود افزایش دهید به خودتان لطف کنید و آن را هرگز وارد زندگی تان نکنید اینگونه سلامتی خود را تضمین می کنید.

اعتیاد به قهوه در برخی از افراد دیده می شود که با نخوردن آن دچار سر درد و بی حوصلگی می شوند درست است که مصرف قهوه هوشیاری ذهن را افزایش می دهد اما باید در مصرف آن متعادل عمل کنید و بهترین زمان نوشیدن قهوه را بدانید تا نتیجه ای درست دریافت کنید.

تاثیر قهوه بر آلزایمر

تاثر قهوه بر افرادی که بیماری آلزایمر دارند

همان طور که در بالا مطالعه کردید قهوه ماده ای است که می تواند از زوال عقل جلوگیری کند بنابراین نوشیدن قهوه باعث کاهش بیماری آلزایمر و یا جلوگیری و پیشگیری از ان می شود. اما سوال برخی از افراد این است که آیا زمانی که دچار بیماری آلزایمر شده ایم می توانیم قهوه و تاثیر آن را دریافت کنیم؟ برای پاسخ به این سوال باید بدانید طبق تحقیقاتی که انجام شده کافئین موجود در قهوه باعث می شود تا اطلاعات ثبت شده در حافظه ثبیت پیدا کند و یادآوری ها را اسان کندو تنها نکته ای که در استفاده از قهوه باید رعایت کنید همان میزان قهوه در طول روز می باشد.

به نوشته امتیاز دهید

5/5
جدیدترین مقالات

جدید ترین مقالات کافی پارس

گارنیش
مقالات

گارنیش و انواع آن

حتما وقتی به رستوران یا کافی شاپ می روید علاوه بر طعم و کیفیت نوشیدنی یا غزایی که سفارش داده اید، تزئین و زیبایی چیدمان

ادامه مطلب

هر سوالی دارید بپرسید تا مشاوران با شما تماس بگیرند

جشنواره 50% تخفیف (15 تا 27 اسفند ماه)

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مشاوره رایگان و ثبت نام