تهران: 09202775857-09962028030/کرج:09941176993

مدرک بین المللی آموزش باریستایی و مزایای آن

مدرک بین المللی آموزش باریستایی هدف افرادی است که میخواهند تبدیل به یک باریستای حرفه ای شوند. در طول دوره، هنرجویان با دستگاه‌ها و ابزارهای اساسی این حرفه آشنا می‌شوند. پس از اتمام دوره، آموزش‌های متنوعی از جمله تهیه قهوه‌های گرم مثل اسپرسو و کاپوچینو به شیوه حرفه‌ای آموزش داده می‌شود. در این دوره علاوه بر آموزش‌های مربوط به منوی گرم، هنرجویان نیز فرصت دارند تا مهارت‌های تهیه قهوه‌های سرد مانند آیس لته و آیس موکا را از استادان با تجربه یاد بگیرند. با دریافت مدرک بین‌المللی باریستایی از این دوره، امکان کار در کافه‌ها و رستوران‌ها به عنوان باریستاهای ماهر توسط هنرجویان افزایش می‌یابد.

هدف از آموزش باریستایی با مدرک بین المللی

هدف از انتخاب مدرک بین المللی آموزش باریستایی و این دوره ، امکان افزایش مهارت‌ها و دستیابی به شناخت عمیق‌تری از تهیه قهوه از انواع نژاد‌های آن است. برای شرکت در این دوره، نیاز به داشتن اطلاعات ابتدایی دارید. مشاوره آنلاین به شما این فرصت را می‌دهد تا سؤالات و ابهامات خود را برای توسعه‌دهندگان دوره مطرح کرده و با اطمینان بیشتری تصمیم به شرکت در دوره بگیرید. معمولاً همین سؤالات می‌توانند مرتبط با سرفصل‌های آموزشی، مدرک دریافتی و چگونگی راه‌اندازی یک کسب و کار مرتبط با باریستاگری باشند. مشاوره آنلاین به شما در رفع این نگرانی‌ها کمک خواهد کرد و اطمینان بیشتری به شما در مورد دریافت مدرک بین المللی آموزش باریستایی خواهد داد.

مدرک بین المللی آموزش باریستایی

اعطای مدرک بین المللی آموزش باریستایی

در آکادمی کافی پارس، تجربه‌ای بسیار طولانی در زمینه آموزش باریستا داریم و به همین دلیل تصمیم به ارائه مدرک بین المللی آموزش باریستایی به هنرجویان گرفته‌ایم. آکادمی همچنین مدرک سازمان فنی حرفه‌ای و مدرک بین المللی آموزش باریستایی را به تمامی هنرجویان صادر می‌کند که از طریق آن می‌توان وارد عرصه کار بین المللی شد. از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این مدرک، دو زبانه بودن آن است که در سرتاسر دنیا اعتبار دارد. این مدرک امکان دریافت پروانه کسب از اتحادیه کافه‌داران و قنادان را نیز فراهم می‌کند.

با دریافت این مدرک، شما می‌توانید وام خود اشتغالی و کارآفرینی بین ۱۰۰ الی ۲۰۰ میلیون تومانی را برای راه‌اندازی کافه و کسب و کار خود درخواست کنید. یک مزیت دیگر از اخذ این مدرک بین‌المللی برای افرادی است که به دنبال مهاجرت هستند؛ این مدرک می‌تواند در پرونده مهاجرتی فرد متقاضی یکی از مدارک کلیدی باشد که به او کمک می‌کند فرآیند مهاجرت به کشور مقصد برایش آسان تر شود. بعد از مشاوره باریستا، شما می‌توانید در دوره باریستا شرکت کنید و مدرک بین المللی آموزش باریستایی خود را دریافت نمایید.

لازم به ذکر است که بازار کار برای فارغ‌التحصیلان این دوره بسیارزیاد است. هنرجویان پس از پایان دوره معمولاً به سرعت وارد بازار کار شده و از فرصت‌های شغلی موجود در این حوزه بهره‌مند می‌شوند. این شغل نیازمند داشتن مهارت‌ها و دانش کافی در زمینه تهیه و سرو قهوه است. در دوره باریستا هنرجویان علاوه بر آموزش‌های تخصصی باریستا، یاد خواهند گرفت که چگونه کافی شاپ را اداره کنند و برندینگ کافه خود را به روز رسانی کنند.

به همین دلیل این مدرک بین المللی آموزش باریستایی برای کارآفرینان و کسب‌وکارهای جوان بسیار ارزشمند بوده و به آن‌ها امکان می‌دهد تا تمامی مراحل راه‌اندازی کسب‌وکار خود را از افراد با تجربه آموزش ببینند.

 

مدرک بین المللی آموزش باریستایی

مشخصات یک دوره باریستایی خوب

– فراهم کردن امکانات و تجهیزات به‌روز و مناسب برای آموزش بهتر در حوزه باریستایی

– ارائه سرفصل‌های آموزشی با جزئیات دقیق تا هنرآموزان به طور کامل با اصول باریستا آشنا شوند

– محدودیت ظرفیت کلاس به منظور اختصاص توجه به هر دانشجو و ارائه فرصت بهتر برای تمرین عملی

– اساتید ماهر و مسلط به اصول باریستا که قادر به آموزش زوایای مختلف کار هستند

– ایجاد فرصت‌های مناسب برای دانشجویان برای ادامه کار حرفه‌ای در زمینه باریستایی

– مدرک اختصاصی و معتبر که امکان مهاجرت و کار در کشورهای دیگر را فراهم می‌کند

مدرک بین المللی آموزش باریستایی برای چه کاری مناسب است؟

على‌رغم اعتقاد مردم که کشورهاى اروپایى و آمریکایی فقط در زمینه صنعت پیشرفته مشهور بوده و نیروى کار برای صنعت به کار می‌گیرند، بخش خدمات نقش مهمى در افزایش کیفیت زندگى در این کشورها داشته و فرصت‌هاى زیادى برای استخدام افراد را فراهم مى‌کند. مهم‌ترین نکته این است که در این حوزه‌ها، تجربه مهمتر از مدرک تحصیلى است، اما داشتن مدرک‌هاى بین‌المللى باریستایی مى‌تواند تأثیر مهمى در گرفتن پذیرش نامه از سفارت براى مهاجرت به کشورهاى مهاجر پذیر داشته باشد.

بعد از داشتن مدرک بین‌المللى باریستا مرحله بعدى براى مهاجرت، داشتن پیشنهاد کار تمام‌وقت از کارفرما است. این پیشنهاد کار تنها با داشتن مدرک بین‌المللى معتبر امکان پذیر است. از آنجا که اکثر مجموعه‌ها در صنایع غذایى گواهینامه‌هاى استاندارد ایزو دارند، اولویت استخدام برای کسانى است که دوره‌های ایزو را گذرانده و گواهینامه آن را دریافت کرده باشند.

همچنین باریستاهایى که به مهاجرت علاقه دارند، اجازه یک سال اقامت در کشور مقصد را دارند و باید هر سال اقامت خود را تا سه تا پنج سال (بسته به کشور مقصد) تمدید کنند. پس از آن می‌توانند اقامت دائم در کشور مقصد را دریافت کنند.

سیر تا پیاز مدرک بین المللی آموزش باریستایی

ورود به عالم باریستایی و شروع به کار در دنیای کافه‌ها یا استخدام به عنوان باریستا نیاز به دیدن آموزش در دوره باریستایی با مدرک دارد. مشغول شدن به عنوان باریستا یک شغل پردرآمد است که هر فردی در هر سنی می‌تواند آن را یاد بگیرد و درآمد کسب کند. شرکت در دوره‌های آموزش باریستایی، آموزش بارتندری و پایان دادن به دوره ها، همچنین دریافت مدرک باریستایی مربوطه، شما را توانا به کسب مهارت‌های استثنایی در این زمینه می‌کند.

دوره‌های آموزش باریستایی در کافه پارس با تجهیزات و تکنولوژی مدرنی برگزار می‌شود. همچنین پس از به اتمام رساندن دوره و دریافت مدرک باریستا مربوطه تحت نظر وزارت کار و سازمان فنی و حرفه‌ای، شما می‌توانید با خیالی راحت از مزایای آکادمی پارس و این مهارت‌ها استفاده کنید.

مدرک بین المللی آموزش باریستایی

سرفصل های مدرک بین المللی آموزش باریستایی

در دوره آموزش باریستایی با مدرک بین المللی باریستا، شما با تمام جنبه‌های کار باریستا از جمله تهیه انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد و کار کردن با دستگاه‌های مورد استفاده در کافه آشنا می‌شوید. این دوره به شما امکان تبدیل شدن به یک باریستای حرفه‌ای را می‌دهد و طول آموزش به مدت نامحدود است. سرفصل‌های آموزشی شامل آشنایی با انواع دانه‌های قهوه و نژادهای آن، ذائقه‌های مختلف قهوه، انواع کافه‌ها (مانند تیک‌اوی، گیم، لوکال و…) و تهیه انواع نوشیدنی‌های معروف قهوه از جمله اسپرسو، آیس اسپرسو، امریکانو، آیس امریکانو، آیس لاته و کافه لاته می‌شود.

همچنین در دوره آموزشی به مباحثی همچون طراحی منو، نوشتن منو به شکل حرفه‌ای، هزینه‌های مربوط به راه اندازی یک کافه، تبلیغات و بازاریابی برای جذب مشتری، تولید محتوای آموزشی و تبلیغاتی، برندینگ و طراحی چرخه کسب‌وکار پرداخته می‌شود. علاوه بر این در این دوره، شما یاد می‌گیرید چگونه قهوه‌ها و نوشیدنی‌های گرم دیگر مانند دمنوش‌ها را تهیه کنید و چگونه نسل‌های مختلف قهوه را از هم تشخیص دهید.

دوره آموزشی نیز به مواردی از قبیل سرو آرت‌هارت، فلت‌وایت و هات‌چاکلت، سرو وایت‌چاکلت، هات‌میکس و چای ماسالا می‌پردازد. به این ترتیب، این دوره برای افرادی که می‌خواهند در حوزه باریستایی مهارت‌های ضروری را یاد بگیرند و درکافه‌ها کار کنند یا به عنوان باریستا شغلی راه‌اندازی کنند، یک منبع آموزشی جامع و مفید است.

سخن پایانی

مدرک بین المللی آموزش باریستایی و این دوره یک فرصت فراتر از یادگیری تهیه قهوه است. این دوره به شما امکان می‌دهد تا تخصص باریستایی حرفه‌ای را به دست آورید و از تمامی جنبه‌های این هنر آگاه شوید. از آشنایی با انواع دانه‌ها و نژادهای قهوه گرفته تا آموزش تهیه نوشیدنی‌های مختلف و حتی مباحث مرتبط با طراحی منو و تبلیغات کافه، این دوره شما را برای شروع یک حرفه موفق در دنیای باریستایی آماده می‌کند. با این دوره و مدرک بین‌المللی خود، می‌توانید در بازار کار باریستایی رقابت کنید و کاری پردرآمد راه‌اندازی کنید.

به نوشته امتیاز دهید

5/5
جدیدترین مقالات

جدید ترین مقالات کافی پارس

نژاد های اصلی قهوه
مقالات

نژاد های اصلی قهوه

قهوه عربیکا و قهوه روبوستا نژاد های اصلی قهوه هستند هر یک از این دو گونه، ویژگی‌ها و خصوصیات منحصر به فردی دارند که در زیر

ادامه مطلب
اکسسوری‌ های باریستا
مقالات

اکسسوری‌ های باریستا و کافه

اکسسوری‌ های باریستا به مجموعه‌ای از ابزارها و وسایلی اطلاق می‌شود که برای تهیه و سرو قهوه به کار می‌روند.اکسسوری‌ های باریستا به او کمک

ادامه مطلب
فواید قهوه
آموزش‌ها

فواید قهوه چیست؟

قهوه، از گذشته‌های دور تا به امروز جزء محبوب‌ترین نوشیدنی‌های جهان است که به دلایل متعددی مورد توجه افراد قرار گرفته است. علاوه بر طعمی

ادامه مطلب
زیرگونه‌های قهوه
مقالات

منظور از زیرگونه‌های قهوه چیست؟

زیرگونه‌های قهوه تنوع زیادی در دنیای قهوه ایجاد کرده‌اند و هر کدام با ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود، تجربیات متفاوتی را برای علاقه‌مندان به قهوه فراهم می‌کنند.

ادامه مطلب
تفاوت لاته و کاپوچینو
مقالات

تفاوت لاته و کاپوچینو

لاته و کاپوچینو دو نوع محبوب قهوه هستند که هر کدام با ترکیب‌های مختلفی از قهوه اسپرسو و شیر تهیه می‌شوند. با این حال، این

ادامه مطلب

هر سوالی دارید بپرسید تا مشاوران با شما تماس بگیرند

جشنواره 55% تخفیف (از 1 الی 12 مرداد ماه )

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مشاوره رایگان و ثبت نام