تهران: 09202775857-09962028030/کرج:09941176993

مضرات قهوه اسپرسو

19 عوارض و مضرات قهوه اسپرسو که باید بدانید

در این مقاله سعی داریم به برخی از مضرات قهوه اسپرسو که جایگاه ویژه ای در دنیای مدرن و بین مردان و زنان در هر سن و سالی دارد بپردازیم. در هر حال قهوه نیز مانند همه داروها علاوه بر فوائدی که دارد عوارضی نیز به دنبال خواهد داشت که اکثراً نیز بر اثر استفاده بیش از حد آن می باشد؛ با کافی پارس همراه باشید تا با هم به عوارض و مضرات قهوه اسپرسو بپردازیم:

قهوه اسپرسو و افزایش فشار خون:

با توجه به کافئین موجود در قهوه اسپرسو و تأثیری که روی بدن می گذارد و باعث فعالیت و انرژی بیشتر می شود پس به این نتیجه می رسیم که از قلب برای رساندن خون به اعضای بدن بیشتر استفاده می شود و این یعنی فشار خون که یکی از عوامل شایع و خطرناک ایجاد بیماری های قلبی، فشار خون بالا، و بدنبال آن سکته های قلبی خفیف یا شدید می شود؛ بنابراین بخصوص در کسانی که دچار فشار خون به‌صورت ارثی یا اکتسابی هستند پیشنهاد می کنیم در نوشیدن قهوه اسپرسو نهایت دقت را داشته باشند و وابستگی خود را به آن کمتر کنند تا در آینده ای دور یا نزدیک دچار عوارض قلبی و عروقی نشوند.

19 عوارض و مضرات قهوه اسپرسو که باید بدانید

 

 

در یکی از مقالات در رابطه با غلظت خون و قهوه اسپرسو به طور کامل توضیح داده ایم که می توانید برای کسب اطلاعات آن را مطالعه کنید.

افزایش تولید اسید در معده با قهوه اسپرسو:

قهوه اسپرسو بخصوص اگر صبحگاه و با معده خالی نوشیده شود، احتمال افزایش اسید معده و اسید هیدروکلریک را که هر دو برای هضم مواد غذایی در معده ضروری هستند را افزایش می دهند که این خود باعث ایجاد مشکلاتی در بدن فرد می شود؛ از جمله یکی از این مشکلات رفلاکس معده یا به اصطلاح عام ترش کردن در طی روز می باشد و همچنین ترشح بیش از حد اسیدهای نامبرده شده باعث زخم معده و عوارض آن خواهد شد.

مطالعات نشان داده که این مشکل به علت رست کردن قهوه به وجود می آید که در مقاله های دیگر حتماً به‌طور مفصل درباره رست کردن دانه های قهوه صحبت خواهیم کرد؛ پس بهتر است بخصوص کسانی که مشکلات معده دارند قهوه اسپرسو را با شکم خالی میل نکنند.

مضرات قهوه اسپرسو

ایجاد مشکلات معده و گوارش و قهوه اسپرسو:

مشکلاتی که در سرتیتر این متن گفته شد بیشتر مربوط به کسانی است که دارای بیماری هایی مثل سندرم روده، کولیت، زخم معده و برخی بیماری های دیگر است که با مصرف قهوه بیش از حد متوجه عود بیماری خود می شوند؛ همچنین باعث افزایش اسید معده و تخریب دیواره آن و تحریک روده کوچک و اسپاسم های شکمی، یبوست و یا اسهال طولانی مدت نیز خواهد شد که تمام موارد ذکر شده جزو موارد نادری از عوارض مصرف قهوه اسپرسو می باشد.

در قهوه های اسپرسوی کافی پارس دیده نشده است. بنابراین می توانید برای خرید قهوه اسپرسو به نمایندگی های کافی پارس مراجعه کرده و بهترین نوع قهوه را برای خود و سلامتی خود تهیه کنید.

قهوه اسپرسو و تاثیر بر مغز:

یکی از ویژگی های بارز قهوه بیدار و هوشیار نگه داشتن فرد می باشد، در واقع با مصرف قهوه اسپرسو آن قسمت از مغز که باعث خستگی می شود از کار می افتد و احساس سرزندگی و هوشیاری را به فرد القا می کند که در واقع نوعی فریب بدن است! بدی ماجرا اینجاست که بعد ازینکه تاثیر کافئین و خصوصیت آن از بین برود خستگی شدیدی را در خود احساس خواهید کرد؛ پس به موقع و قهوه با کیفیت عالی کافی پارس را مصرف کنید تا دچار این تاثیرات منفی نشوید.

قهوه اسپرسو و تاثیر آن بر دستگاه عصبی:

مصرف بیش از حد قهوه اسپرسو و تاثیر کافئین بر دستگاه عصبی مرکزی عوارضی نظیر اضطراب، ترس، عصبانیت بی مورد، تحریک پذیری بالا و خواب آلودگی ناگهانی را به همراه دارد، پس در مصرف آن اعتدال را رعایت نماییدو مطمئن شوید که به آلرژی به قهوه اسپرسو نداشته باشید، البته ناگفته نماند طعم بی نظیر قهوه های اسپرسوی کافی پارس واقعا برای استفاده بیشتر وسوسه انگیز است، کافیست یکبار امتحان کنید.

مضرات قهوه اسپرسو

کاهش حساسیت بدن نسبت به کافئین موجود در قهوه اسپرسو:

کافئین موجود در قهوه اسپرسو همانند نیکوتین و مواد مخدر اعتیاد آور است بطوری که اگر سال هاست قهوه می خورید و جزو ضروریات و روتین زندگی شما شده است با کم کردن یا ترک آن دچار سردرد، لرزش بدن، عصبانیت و … خواهید شد، پس این را بدانید که ترک آن دشوار است.

قهوه اسپرسو از قوی ترین قهوه های جهان است که جایگزینی برای آن نمی توانید پیدا کنید و نه تنها تحمل شما را در نوشیدن بیشتر و بیشتر آن اضافه می کند بلکه ایجاد وابستگی شدید می شود که البته کافی پارس ناخواسته این وابستگی را در شما ایجاد می کند چون طعم و عطر بی نظیرش را هیج کافه ای ندارد.

تاثیر قهوه اسپرسو بر جذب کلسیم در بدن:

قهوه اسپرسو از جمله نوشیدنی هاییست که در جذب کلسیم در بدن اختلال ایجاد می کند و کم کم باعث پوکی استخوان می شود که البته با مکمل های موجود می توان این نقص را که از مصرف زیاد این نوشیدنی اعجاب انگیز ایجاد می شود جلوگیری کرد و همچنان از قهوه های اسپرسوی کافی پارس استفاده کرد.

افزایش چربی بدن با قهوه اسپرسو:

در جانبداری از قهوه اسپرسو باید این را گفت با توجه به کالری تک رقمی قهوه اسپرسو و تأثیری که در کاهش وزن و افزایش انرژی ورزشکاران و حتی افراد معمولی دارد، این نوشیدنی به تنهایی باعث افزایش چربی در بدن نخواهد شد و این وقتی اتفاق می افتد که شما قهوه اسپرسوی خود را با شیر پرچرب، خامه، شکر، قند، سیروپ، شکلات و … می نوشید و در هر وعده حتی تا 500 کالری وارد بدن خود می کنید؛ پس افزایش چربی بدن را گردن قهوه اسپرسوی کافی پارس نیندازید و آن را به‌صورت خالص و ساده استفاده کنید تا از خواص قهوه اسپرسو بی نظیر آن بهره ببرید.

مضرات قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو نوشیدنی ملین:

نوشیدن قهوه اسپرسو برای کسانی که بدن، معده و سیستم گوارش سالمی دارند هیچ مشکلی ایجاد نمی کند، حتی به هضم غذا و بهتر کار کردن سیستم گوارش کمک می کند، دیگر خصوصیت آن در هضم غذا و نوشیدنی ها ملین بودن و ادرار آور بودن آن است که البته بدن برای انجام این امور ممکن است به کافئین موجود در قهوه اسپرسو وابسته شود و در دراز مدت دچار مشکل شود؛ درباره افرادی که دچار بیماری های معده مثل ورم روده و معده و کرون هستند بهتر است قبل از وابستگی به قهوه حتماً با پزشک خود مشورت کنند تا دچار دردسر عود بیماری نشوند.

قهوه اسپرسو و نقرس:

مصرف بیش از اندازه قهوه اسپرسو ممکن است خطر ابتلا به نقرس را افزایش دهد آن هم بخاطر فراورده متابولیتی بنام متی لوریک اسید است که در کافئین موجود است، در ادرار موجود می شود، اما همین قهوه اسپرسو و کافئینش ماده ای شیمیایی شبیه آلوپورینول دارد که می تواند نقرس را درمان کند، بنابراین مثل یک شمشیر دو لبه عمل می کند! برای خرید قهوه خشک کافی پارس به آدرس سایت مراجعه نمایید.

سردرد و قهوه اسپرسو:

همانطور که عادت به قهوه باعث رفع سردرد می شود، مصرف بیش از اندازه آن نیز موجبات سردرد شما را ایجاد می کند اما به شما این قول را می دهیم با مصرف قهوه اسپرسوی کافی پارس نه تنها دچار سردرد نخواهید شد بلکه مسخ این طعم و عطر بی نظیر می شوید.

خطر حمله قلبی و قهوه اسپرسو در جوانان و میانسالان:

مصرف بیش از 4 فنجان قهوه اسپرسو در روز خطر حمله قلبی در افراد را بالا می برد به ویژه که اگر مصرف کافئین همراه با مصرف نیکوتین باشد این احتمال بیشتر خواهد شد و بدن ضعیف می گردد و ممکن است سکته ای خفیف را تجربه کنید؛ کافی پارس با نمایندگی های فراوانی که در سراسر ایران دارد به شما این قول را می دهد که نه تنها دچار سکته نخواهید شد بلکه خطر حمله قلبی شما را با سرخوشی طعم بی نظیرش از بین می برد. شما نیز اگر تمایل دارید نمایندگی کافی پارس را در شهر خود داشته باشید به صفحه اعطای نمایندگی کافی پارس مراجعه کنید.

مضرات قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو و بی خوابی:

همانطور که می دانید کافئین موجود در قهوه اسپرسو باعث ایجاد نشاط و رفع خستگی و دادن انرژی به فرد می شود ولی اگر این نوشیدنی را در زمان های نزدیک خوابیدن استفاده کنید حتماً دچار بی خوابی و اختلال در خواب خواهید شد که یکی از عوارض و مضرات قهوه اسپرسو می باشد.

قهوه اسپرسو و سوهاضمه:

افرادی که قهوه اسپرسو زیاد مصرف می کنند بخصوص با معده خالی دچار بی اشتهایی می شوند و سوهاضمه آزارشان خواهد داد و در مدت زمان طولانی و ترک نکردن این عادت میل به غذا خوردن را نیز از دست می دهند.

قهوه اسپرسو و خطر سقط جنین:

نوشیدن قهوه اسپرسو هم برای زنان و هم مردان و تأثیراتی که بر هر دو می گذارد، احتمال خطر سقط جنین را افزایش می دهد؛ خانم های باردار در اوایل بارداری بهتر است قهوه مصرف نکنند چون باعث فشار خون بالا، افزایش ضربان قلب و ادرار آور بودن و دفع آب بدن، اثرات منفی ای بجا می گذارد؛ در واقع خوردن بیشتر از 3 فنجان قهوه در روز این احتمال را در خانم ها و آقایان افزایش می دهد. شما می توانید مقاله های مربوط به خواص و مضرات قهوه برای زنان را در سایت کافی پارس مطالعه کنید.

قهوه اسپرسو و مضر برای دیابت نوع 2:

مصرف زیاد قهوه اسپرسو و دریافت کافئین در افراد مبتلا به بیماری دیابت نوع 2، متابولیسم گلوکز را مختل و باعث عود بیماری ایشان می شود، پس حتماً در مصرف قهوه اسپرسو باید با پزشک خود مشورت نمایید. از شما خواهش می کنم مقاله مربوط به خواص و فواید قهوه اسپرسو را حتماً مطالعه نمایید تا از ویژگی های خوب و مفیدی که برای کبد و سایر اعضای بدن دارد مطلع شوید.

مضرات قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو و اوردوز:

یکی از مضرات قهوه اسپرسو و مصرف کافئین که جبران ناپذیر می باشد اوردوز می باشد زیرا بعضی نسبت به دیگران آستانه تحمل کافئین خیلی پایین تری دارند و حتی ممکن است دچار مرگ شوند! البته هر کسی که حتی یکبار قهوه اسپرسوی کافی پارس را امتحان کرده باشد نمی تواند از مصرف زیادی آن جلوگیری کند. می توانید برای خرید کیلویی قهوه به سایت کافی پارس مراجعه نمایید.

قهوه اسپرسو و آلرژی:

بعضی از افراد نسبت به کافئین موجود در قهوه اسپرسو حساسیت دارند و واکنش هایی نظیر کهیر و درد بدنی خواهند داشت، پس بهتر است به شناخت بهتر بدن خود بپردازیم و به علائمی که پس از نوشیدن قهوه اسپرسو ایجاد می شود بی توجه نباشیم، بخصوص افرادی که نسبت به مواد غذایی واکنش های آلرژیک دارند. ناگفته نماند قهوه های کافی پارس از مرغوب ترین قهوه ها در دنیا و ایران می باشند که شما را دچار آلرژی نخواهند کرد.

قهوه اسپرسو و بیماران با نقص شنوایی:

بر اساس آزمایش هایی که بر روی خوکچه هندی انجام شده مصرف قهوه اسپرسو سرعت بهبود مشکلات شنیداری را کم می کند که در ارتباط با انسان ها نیز اعتقاد به چنین رابطه متقابلی نیز دارند اما تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد و هنوز به اثبات نرسیده است.

مضرات قهوه اسپرسو

با مطالعه این مقاله به این نتیجه می رسیم قهوه اسپرسو علاوه بر فواید و خواص بسیاری که دارد می تواند عوارضی نیز همراه خود داشته باشد که برای همه  افراد صدق نمی کند و اکثراً کسانی را شامل می شود که دارای بیماری های زمینه ای می باشند و یا در مصرف قهوه اسپرسو افراط می کنند؛ همچنین به شما پیشنهاد می کنیم مقاله ای با عنوان خواص و فواید قهوه اسپرسو را نیز حتماً مطالعه نمایید. در هر حال نمایندگی های کافی پارس در سراسر ایران و طعم بی نظیر قهوه اسپرسو در خدمت شما عاشقان قهوه می باشد.

به نوشته امتیاز دهید

5/5
جدیدترین مقالات

جدید ترین مقالات کافی پارس

نژاد های اصلی قهوه
مقالات

نژاد های اصلی قهوه

قهوه عربیکا و قهوه روبوستا نژاد های اصلی قهوه هستند هر یک از این دو گونه، ویژگی‌ها و خصوصیات منحصر به فردی دارند که در زیر

ادامه مطلب
اکسسوری‌ های باریستا
مقالات

اکسسوری‌ های باریستا و کافه

اکسسوری‌ های باریستا به مجموعه‌ای از ابزارها و وسایلی اطلاق می‌شود که برای تهیه و سرو قهوه به کار می‌روند.اکسسوری‌ های باریستا به او کمک

ادامه مطلب
فواید قهوه
آموزش‌ها

فواید قهوه چیست؟

قهوه، از گذشته‌های دور تا به امروز جزء محبوب‌ترین نوشیدنی‌های جهان است که به دلایل متعددی مورد توجه افراد قرار گرفته است. علاوه بر طعمی

ادامه مطلب
زیرگونه‌های قهوه
مقالات

منظور از زیرگونه‌های قهوه چیست؟

زیرگونه‌های قهوه تنوع زیادی در دنیای قهوه ایجاد کرده‌اند و هر کدام با ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود، تجربیات متفاوتی را برای علاقه‌مندان به قهوه فراهم می‌کنند.

ادامه مطلب
تفاوت لاته و کاپوچینو
مقالات

تفاوت لاته و کاپوچینو

لاته و کاپوچینو دو نوع محبوب قهوه هستند که هر کدام با ترکیب‌های مختلفی از قهوه اسپرسو و شیر تهیه می‌شوند. با این حال، این

ادامه مطلب

هر سوالی دارید بپرسید تا مشاوران با شما تماس بگیرند

جشنواره 55% تخفیف (از 1 الی 12 مرداد ماه )

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مشاوره رایگان و ثبت نام