تهران: 09202775857-09962028030/کرج:09941176993

معروف ترین قهوه های دنیا

10 نمونه از معروف ترین قهوه های دنیا

اولین نوع معروف ترین قهوه های دنیا که در این مقاله قصد معرفی آن را داریم، لانگ بلک است. لانگ بلک یک نوع قهوه است که اغلب به عنوان یکی از بستگان نزدیک کافه آمریکانو در نظر گرفته می شود. پروسه آماده سازی هر دوی آن ها به این صورت است که یک شات اسپرسو را با آب داغ ترکیب می کنند.

اما بر خلاف آمریکانو، لانگ بلک با ریختن یا استخراج مستقیم اسپرسو در یک فنجان آب گرم تهیه می شود. به اعتقاد بسیاری افراد، اصطلاح قهوه لانگ بلک و این سبک قهوه از استرالیا یا نیوزلند سرچشمه گرفته است.

 معروف ترین قهوه های دنیا

نمونه هایی از معروف ترین قهوه های دنیا

و اما دومین نوع معروف ترین قهوه های دنیا آمریکانو ایتالیایی است که با افزودن آب داغ به یک شات اسپرسویی که قبلا استخراج شده است، تهیه می شود. نسبت قهوه و آب می تواند متفاوت باشد، اما این فرایند باید تا حدی کف خامه ای روی اسپرسو را از بین ببرد.

منشا به وجود آمدن کافه آمریکانو مبهم است، اگر چه برخی معتقدند که در طول چند جهانی دوم توسط سربازان اروپایی محبوبیت یافت.

آمریکانو یک نوشیدنی رقیق شده و ملایم تر شده است و بیشتر با ذائقه افرادی سازگاری دارد که به طعم شدید اسپرسو علاقه ای ندارند. کافه آمریکانو را نباید با قهوه آمریکایی اشتباه گرفت، قهوه آمریکایی اصطلاحی است که در بیشتر موارد به قهوه قطره ای یا فیلتر شده اشاره دارد.

یکی از معروف ترین قهوه های دنیا فلت وایت است که برای تهیه آن اسپرسو تازه دم شده و شیر را با یکدیگر ترکیب می کنند و معمولا برای ایجاد یک میکروفوم سبک و ابریشمی بخارپز می شود. فلت وایت دارای طعم قهوه بسیار قوی است و شیر مکمل آن است. در حالی که کف بالای آن نسبت به کاپوچینو کمتر هوا و حباب دارد.

معروف ترین قهوه های دنیا شما چه مواردی می شوند؟

یکی از معروف ترین قهوه های دنیا فراپه یک نوع قهوه یونانی است که برای اولین بار در قرن نوزدهم در سال 1957 اختراع شد. قهوه فراپه از ترکیب قهوه فوری با آب و یخ ساخته می شود. این ترکیب معمولا در شیکر یا همزن دستی تهیه می شود. در کل، این قهوه در یک لیوان بلند سرو می شود و 3 درجه شیرینی در آن موجود است.

یکی از محبوب ترین و البته معروف ترین قهوه های دنیا قهوه ترک است. پروسه آماده سازی قهوه ترک به این صورت است که دانه های قهوه بو داده ریز آسیاب شده با آب سرد (در صورت تمایل همراه با شکر) در یک قهوه جوش سنتی ترکیب می شوند و سپس روی حرارت ملایم دم قرار داده می شوند تا زمانی که کف کند و در آستانه جوشیدن باشد. در نهایت شما یک قهوه قوی و منحصر به فرد به دست می آورید.

خواص قهوه ترک برای بدن بسیار است. در واقع این روش خاص دم کردن قهوه ترک است که این قهوه را از سایر انواع قهوه متمایز می کند. وقتی قهوه ترک به درستی تهیه شود، رنگ تیره، کف غلیظ روی سطح، قوام همگن و طعمی قوی با زمینه ای تلخ را با خود به همراه دارد.

 معروف ترین قهوه های دنیا

ریسترتو در زبان ایتالیایی معنای محدود را دارد از انواع قهوه های اروپایی می باشد. این قهوه نصف یک شات اسپرسو است. ریسترتو با یک اسپرسو استاندارد نه تنها از نظر مقدار آبی که برای تهیه آن استفاده می شود متفاوت است، بلکه از نظر طعم نیز کمتر از یک اسپرسو معمولی تلخ است.

زمانی که این قهوه در دستگاه اسپرسو ساز آماده می شود، مقدار معمولی از قهوه آسیاب شده به همراه نصف مقدار مصرفی اسپرسو مورد استفاده قرار می گیرد. نتیجه این عمل یک نوشیدنی غلیظ تر با تعادل متفاوتی از ترکیبات نسبت به اسپرسو استاندارد است.

معرفی معروف ترین انواع قهوه های اروپایی به طور خاص

Café au lait امروزه به عنوان یکی از معروف ترین قهوه های دنیا شناخته می شود. اگر چه این قهوه در بیشتر موارد با سایر انواع قهوه های اروپایی، به ویژه کافه لاته ایتالیایی مبتنی بر اسپرسو مقایسه می شود. اما این نسخه فرانسوی قهوه، بیشتر با قهوه دم کرده و پرس فرانسوی تهیه می شود.

معروف ترین قهوه های دنیا شامل قهوه اسپانیایی کورتادو نیز است. کورتادو یک نوشیدنی اسپانیایی است که با ریختن مقدار کمی اسپرسو در یک فنجان شیشه ای کوچک و سپس برش دادن آن با مقدار مساوی شیر بخارپز برای خنثی کردن تلخی قهوه، تهیه می شود.

نام کورتادو از کلمه اسپانیایی cortar به معنای برش گرفته شده است که به فرایند آماده سازی اشاره دارد. نسبت اسپرسو به شیر عطر و طعم منحصر به فردی می دهد که در آن استحکام قهوه از بین می رود، در حالی که به دلیل بخار پز شدن شیر، سطح آن پر از کف است.

و اما یکی دیگر از معروف ترین قهوه های دنیا، کاپوچینو است. کاپوچینو یک قهوه ایتالیایی است که با استفاده از اسپرسو و شیر بخارپز تهیه می شود. اعتقاد بر این است که برای ساخت کاپوچینو از کاپوزی نر، یک نوشیدنی مبتنی بر قهوه که در قهوه خانه های اتریش در قرن هجدهم استفاده می شد، کمک گرفته شده است.

اولین ذکر کلمه کاپوچینو در ایتالیا به دهه 1930 بر می گردد. در آن زمان روی نوشیدنی کاپوچینو خامه زده می شد و بعد ها با اختراع دستگاه اسپرسو ساز شکل فعلی خود را به دست آورده است. کاپوچینوی ایتالیایی همیشه در فنجان های کوچک سرو می شود.

این فنجان ها از قبل گرم می شوند و به کمک یک یا دو شات اسپرسو و ریختن شیر بخار پز سبک و کف آلود (نسبت بیشتر کف نسبت به مایع توصیه شده) روی آن تهیه می شود.

 معروف ترین قهوه های دنیا

ویژگی های قهوه اسپرسو

اسپرسو هم نام یکی از معروف ترین قهوه های دنیا است و هم روش خاص دم کردن قهوه که منشا آن ایتالیا است. اسپرسو امروزه در سراسر جهان، با استفاده از دستگاه اسپرسو ساز که در سال 1884 اختراع شد، با فشار دادن مقدار کمی آب داغ تحت فشار بالا از طریق دانه های ریز آسیاب شده قهوه، تهیه می شود. خواص قهوه اسپرسو بی شماری است.

قهوه مورد استفاده برای اسپرسو شامل چندین برشته مخلوط است و در نتیجه دم کردن تحت فشار، طعم نوشیدنی بسیار تلخ، با بافت غلیظ و تقریبا شربتی است. در نهایت، اسپرسو دارای کافئین بیشتری نسبت به سایر نوشیدنی های قهوه است. به این ترتیب، اسپرسو به طور سنتی به عنوان شات سرو می شود.

معروف ترین قهوه های دنیا را شما از چه نظر می شناسید؟ برند یا نامی که در سراسر دنیا شناخته می شوند. در واقع برند های مختلفی در سراسر دنیا به تولید این محصول پرطرفدار اقدام می کنند. اما از نظر معروف بودن نام های این محصول می توان به قهوه های روبوستا، عربیکا، گیشا، لیبریکا و … اشاره کرد. البته روش دم آوری و تهیه قهوه نیز امروزه در سراسر دنیا معروف شده است. شاید بسیاری از ما نام قهوه فرانسه یا قهوه ترک را شنیده باشیم همچنین آفوگاتو یا آمریکانو. برای مثال قهوه فرانسه در واقع نوعی روش دم آوری قهوه است که امروزه در سراسر دنیا محبوب شده است. در واقع پودر قهوه ای که برای تهیه قهوه فرانسوی مورد استفاده قرار می گیرد، قهوه برزیلی است. حتی آمریکایی ها و کشور های اروپایی از این مدل قهوه بیشتر از خود فرانسوی ها استفاده می کنند. این قهوه را اصولا در ابتدای صبح و با لیوان سرو می کنند.

قهوه

روش تهیه قهوه و محل رشد

البته نباید فراموش کرد که ایتالیایی ها نسبت به سایر کشور های دنیا روش های بسیار بیشتری برای تهیه قهوه ابداع نموده اند. یکی از معروف ترین روش های تهیه قهوه منجر به ابداع یک قهوه پرطرفدار به نام لاته شده است. با توجه به این توضیحات باید گفت که قهوه ها با توجه به ملاک و معیار های مختلفی دسته بندی می شوند. از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نام برند
 • محل ابداع روش برای تهیه قهوه
 • مکان کشت و فرآوری قهوه

در نظر داشته باشید که برند های معتبری در سراسر دنیا و ایران این محصولات را به بازار مشتریان عرضه می کنند. بسیاری از شما شاید نام کاپوچینو و نسکافه را شنیده باشید و فکر کنید هر کدام از این ها یک نوع قهوه مجزا هستند. این در حالی است که این قهوه ها با نام این برند شناخته شده اند و شاید بتوان حتی آن ها را از معروف ترین قهوه های دنیا محسوب کرد.

معروف ترین قهوه دنیا

 

چایی در دنیای شرق محبوب تر است

قهوه در دهه اخیر در ایران جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. اما باید گفت که هنوز نتوانسته مانند چایی محبوبیت عام داشته باشد. البته در مورد این موضوع باید گفت که چایی در دنیای شرق نسبت به قهوه جایگاه بالاتری دارد. در حالی که در کشور های غربی این قهوه است که در صدر نوشیدنی های پرطرفدار قرار گرفته است. به همین دلیل باید معروف ترین قهوه های دنیا و یا حداقل روش تهیه و فرآوری آن ها را از آن غربی ها دانست. البته کشور های آفریقایی نیز در روش های فرآوری انواع قهوه پیش قدم هستند. اما برند های شناخته شده این محبوبیت را به انحصار خود درآورده اند و امروزه به عنوان محبوب ترین قهوه های دنیا شناخته می شوند. جالب است بدانید که حتی برند های مختلف برای قهوه های منحصر به فرد خود روش های تهیه متفاوتی دارند. اما تنوع برند های متفاوت در واقع نشان دهنده تنوع سلیقه های مختلف است که در سراسر دنیا وجود دارد.

لیبریکا

استارباکس و نسکافه

اما از معروف ترین قهوه های دنیا می توان به برند استارباکس اشاره کرد که تقریبا در سراسر دنیا شناخته شده است. این برند در آمریکا دارای محبوبیت بالایی است و سهم زیادی از بازار قهوه را به خود اختصاص داده است. در واقع باید گفت که استارباکس بیش از 50 هزار فروشگاه در سراسر دنیا دارد که قهوه های آماده را به مشتریان خود عرضه می کند. اما سوال اینجاست که آیا تمامی افراد به نوشیدن قهوه فوری و آماده و از پیش آماده شده علاقمند هستند؟ مسلما جواب خیر است. بسیاری از افراد به دنبال دانه یا پودر مرغوب قهوه هستند تا با سلیقه خود آن را دم کنند و به صورت گرم یا سرد سرو نمایند. در نتیجه می توان گفت حتی قهوه های آماده برند های استارباکس و نسکافه با تمام محبوبیتی که دارند، نمی توانند برای این افراد محبوب باشند. در نتیجه افرادی با این سلیقه به سراغ دانه های قهوه محبوب در جهان می روند.

روبوستا

قهوه های عربیکا، روبوستا و لیبریکا

از جمله معروف ترین قهوه های دنیا می توان به عربیکا، روبوستا، لیبریکا، گیشا و … اشاره کرد. هر کدام از این دانه ها با هم تفاوت هایی دارند و می توانند با روش های مختلف دم آوری شوند. شاید بسیاری از شما شنیده باشید که نخستین بار قهوه در اتیوپی پیدا شد و کم کم به سراسر دنیا صادر گردید. در مدت زمانی کوتاه در شبه جزیره عربستان و یمن نیز این دانه گیاهی رشد کرد و به مصر، استانبول و … رسید. این موضوع آغاز محبوبیت قهوه در سراسر دنیا بود. از جمله معروف ترین قهوه های دنیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قهوه عربیکا: یکی از معروف ترین قهوه های جهان عربیکا است که تقریبا قیمت بالاتری نیز دارد. در واقع باید گفت 75 درصد از قهوه جهان از نوع عربیکا است. عربیکا در کشور هایی مانند اتیوپی و یمن کشت می شود. عربیکا را می توان یکی از باکیفیت ترین قهوه های جهان دانست که در ایران نیز طرفداران بسیاری دارد. یکی از ویژگی های مهم قهوه عربیکا این است که دارای اسیدیته بالایی است از طرفی به نسبت دارای طعم شیرین تری است. اما باید گفت نسبت به قهوه روبوستا، قهوه عربیکا دارای کافئین کمتری است. طبق آزمایشات انجام شده بر روی قهوه عربیکا، کافئین این قهوه در حدود یک و نیم درصد است.
 • قهوه لیبریکا: قهوه ای که با طعم خاص شناخته می شود. در واقع لیبریکا طعمی ترکیبی از دود و چوب می دهد که به ذائقه بسیاری از افراد خوش می آید. این نوع قهوه در کشور فیلیپین و همچنین آفریقای جنوبی رشد می کند. البته برای نخستین بار قهوه لیبریکا در کشور لیبریا کشف شده است. رایحه این قهوه نزدیک به گل و میوه ها است و می توان گفت نسبت به عربیکا و روبوستا دارای کیفیت پایین تری است. این قهوه زمانی معروف شد که مردم با کاهش قهوه عربیکا مواجه شدند و به مصرف این قهوه روی آوردند.
 • قهوه روبوستا: قهوه روبوستا را می توان دومین دانه قهوه در دنیا شناخت که محبوبیت خاصی نیز دارد. روبوستا نسبت به عربیکا دارای قیمت پایین تری است اما میزان کافئین آن بیشتر از عربیکا است. میزان کافئین روبوستا تقریبا 3 درصد است.

عربیکا

کافی پارس

اما معروف ترین قهوه دنیا هم اگر از یک برند معتبر و شناخته شده خریداری نشود مسلما دارای کیفیت نخواهد بود. برند کافی پارس بهترین انواع قهوه را در بسته بندی و انواع متفاوتی به بازار مشتریان عرضه می کند. کیفیت محصولات در حدی است که می توان گفت به راحتی با برند های خارجی رقابت می کند.

معروف ترین قهوه های دنیا را شما از چه نظر می شناسید؟ برند یا نامی که در سراسر دنیا شناخته می شوند. در واقع برند های مختلفی در سراسر دنیا به تولید این محصول پرطرفدار اقدام می کنند. اما از نظر معروف بودن نام های این محصول می توان به قهوه های روبوستا، عربیکا، گیشا، لیبریکا و … اشاره کرد. البته روش دم آوری و تهیه قهوه نیز امروزه در سراسر دنیا معروف شده است. شاید بسیاری از ما نام قهوه فرانسه یا قهوه ترک را شنیده باشیم همچنین آفوگاتو یا آمریکانو. برای مثال قهوه فرانسه در واقع نوعی روش دم آوری قهوه است که امروزه در سراسر دنیا محبوب شده است. در واقع پودر قهوه ای که برای تهیه قهوه فرانسوی مورد استفاده قرار می گیرد، قهوه برزیلی است. حتی آمریکایی ها و کشور های اروپایی از این مدل قهوه بیشتر از خود فرانسوی ها استفاده می کنند. این قهوه را اصولا در ابتدای صبح و با لیوان سرو می کنند.

روش تهیه قهوه و محل رشد

البته نباید فراموش کرد که ایتالیایی ها نسبت به سایر کشور های دنیا روش های بسیار بیشتری برای تهیه قهوه ابداع نموده اند. یکی از معروف ترین روش های تهیه قهوه منجر به ابداع یک قهوه پرطرفدار به نام لاته شده است. با توجه به این توضیحات باید گفت که قهوه ها با توجه به ملاک و معیار های مختلفی دسته بندی می شوند. از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نام برند
 • محل ابداع روش برای تهیه قهوه
 • مکان کشت و فرآوری قهوه

در نظر داشته باشید که برند های معتبری در سراسر دنیا و ایران این محصولات را به بازار مشتریان عرضه می کنند. بسیاری از شما شاید نام کاپوچینو و نسکافه را شنیده باشید و فکر کنید هر کدام از این ها یک نوع قهوه مجزا هستند. این در حالی است که این قهوه ها با نام این برند شناخته شده اند و شاید بتوان حتی آن ها را از معروف ترین قهوه های دنیا محسوب کرد.

چایی در دنیای شرق محبوب تر است

قهوه در دهه اخیر در ایران جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. اما باید گفت که هنوز نتوانسته مانند چایی محبوبیت عام داشته باشد. البته در مورد این موضوع باید گفت که چایی در دنیای شرق نسبت به قهوه جایگاه بالاتری دارد. در حالی که در کشور های غربی این قهوه است که در صدر نوشیدنی های پرطرفدار قرار گرفته است. به همین دلیل باید معروف ترین قهوه های دنیا و یا حداقل روش تهیه و فرآوری آن ها را از آن غربی ها دانست. البته کشور های آفریقایی نیز در روش های فرآوری انواع قهوه پیش قدم هستند. اما برند های شناخته شده این محبوبیت را به انحصار خود درآورده اند و امروزه به عنوان محبوب ترین قهوه های دنیا شناخته می شوند. جالب است بدانید که حتی برند های مختلف برای قهوه های منحصر به فرد خود روش های تهیه متفاوتی دارند. اما تنوع برند های متفاوت در واقع نشان دهنده تنوع سلیقه های مختلف است که در سراسر دنیا وجود دارد.

 

استارباکس و نسکافه

اما از معروف ترین قهوه های دنیا می توان به برند استارباکس اشاره کرد که تقریبا در سراسر دنیا شناخته شده است. این برند در آمریکا دارای محبوبیت بالایی است و سهم زیادی از بازار قهوه را به خود اختصاص داده است. در واقع باید گفت که استارباکس بیش از 50 هزار فروشگاه در سراسر دنیا دارد که قهوه های آماده را به مشتریان خود عرضه می کند. اما سوال اینجاست که آیا تمامی افراد به نوشیدن قهوه فوری و آماده و از پیش آماده شده علاقمند هستند؟ مسلما جواب خیر است. بسیاری از افراد به دنبال دانه یا پودر مرغوب قهوه هستند تا با سلیقه خود آن را دم کنند و به صورت گرم یا سرد سرو نمایند. در نتیجه می توان گفت حتی قهوه های آماده برند های استارباکس و نسکافه با تمام محبوبیتی که دارند، نمی توانند برای این افراد محبوب باشند. در نتیجه افرادی با این سلیقه به سراغ دانه های قهوه محبوب در جهان می روند.

 

قهوه های عربیکا، روبوستا و لیبریکا

از جمله معروف ترین قهوه های دنیا می توان به عربیکا، روبوستا، لیبریکا، گیشا و … اشاره کرد. هر کدام از این دانه ها با هم تفاوت هایی دارند و می توانند با روش های مختلف دم آوری شوند. شاید بسیاری از شما شنیده باشید که نخستین بار قهوه در اتیوپی پیدا شد و کم کم به سراسر دنیا صادر گردید. در مدت زمانی کوتاه در شبه جزیره عربستان و یمن نیز این دانه گیاهی رشد کرد و به مصر، استانبول و … رسید. این موضوع آغاز محبوبیت قهوه در سراسر دنیا بود. از جمله معروف ترین قهوه های دنیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قهوه عربیکا: یکی از معروف ترین قهوه های جهان عربیکا است که تقریبا قیمت بالاتری نیز دارد. در واقع باید گفت 75 درصد از قهوه جهان از نوع عربیکا است. عربیکا در کشور هایی مانند اتیوپی و یمن کشت می شود. عربیکا را می توان یکی از باکیفیت ترین قهوه های جهان دانست که در ایران نیز طرفداران بسیاری دارد. یکی از ویژگی های مهم قهوه عربیکا این است که دارای اسیدیته بالایی است از طرفی به نسبت دارای طعم شیرین تری است. اما باید گفت نسبت به قهوه روبوستا، قهوه عربیکا دارای کافئین کمتری است. طبق آزمایشات انجام شده بر روی قهوه عربیکا، کافئین این قهوه در حدود یک و نیم درصد است.
 • قهوه لیبریکا: قهوه ای که با طعم خاص شناخته می شود. در واقع لیبریکا طعمی ترکیبی از دود و چوب می دهد که به ذائقه بسیاری از افراد خوش می آید. این نوع قهوه در کشور فیلیپین و همچنین آفریقای جنوبی رشد می کند. البته برای نخستین بار قهوه لیبریکا در کشور لیبریا کشف شده است. رایحه این قهوه نزدیک به گل و میوه ها است و می توان گفت نسبت به عربیکا و روبوستا دارای کیفیت پایین تری است. این قهوه زمانی معروف شد که مردم با کاهش قهوه عربیکا مواجه شدند و به مصرف این قهوه روی آوردند.
 • قهوه روبوستا: قهوه روبوستا را می توان دومین دانه قهوه در دنیا شناخت که محبوبیت خاصی نیز دارد. روبوستا نسبت به عربیکا دارای قیمت پایین تری است اما میزان کافئین آن بیشتر از عربیکا است. میزان کافئین روبوستا تقریبا 3 درصد است.

عربیکا

کافی پارس

اما معروف ترین قهوه دنیا هم اگر از یک برند معتبر و شناخته شده خریداری نشود مسلما دارای کیفیت نخواهد بود. برند کافی پارس بهترین انواع قهوه را در بسته بندی و انواع متفاوتی به بازار مشتریان عرضه می کند. کیفیت محصولات در حدی است که می توان گفت به راحتی با برند های خارجی رقابت می کند.

به نوشته امتیاز دهید

5/5
جدیدترین مقالات

جدید ترین مقالات کافی پارس

نژاد های اصلی قهوه
مقالات

نژاد های اصلی قهوه

قهوه عربیکا و قهوه روبوستا نژاد های اصلی قهوه هستند هر یک از این دو گونه، ویژگی‌ها و خصوصیات منحصر به فردی دارند که در زیر

ادامه مطلب
اکسسوری‌ های باریستا
مقالات

اکسسوری‌ های باریستا و کافه

اکسسوری‌ های باریستا به مجموعه‌ای از ابزارها و وسایلی اطلاق می‌شود که برای تهیه و سرو قهوه به کار می‌روند.اکسسوری‌ های باریستا به او کمک

ادامه مطلب
فواید قهوه
آموزش‌ها

فواید قهوه چیست؟

قهوه، از گذشته‌های دور تا به امروز جزء محبوب‌ترین نوشیدنی‌های جهان است که به دلایل متعددی مورد توجه افراد قرار گرفته است. علاوه بر طعمی

ادامه مطلب
زیرگونه‌های قهوه
مقالات

منظور از زیرگونه‌های قهوه چیست؟

زیرگونه‌های قهوه تنوع زیادی در دنیای قهوه ایجاد کرده‌اند و هر کدام با ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود، تجربیات متفاوتی را برای علاقه‌مندان به قهوه فراهم می‌کنند.

ادامه مطلب
تفاوت لاته و کاپوچینو
مقالات

تفاوت لاته و کاپوچینو

لاته و کاپوچینو دو نوع محبوب قهوه هستند که هر کدام با ترکیب‌های مختلفی از قهوه اسپرسو و شیر تهیه می‌شوند. با این حال، این

ادامه مطلب

هر سوالی دارید بپرسید تا مشاوران با شما تماس بگیرند

جشنواره 55% تخفیف (از 1 الی 12 مرداد ماه )

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مشاوره رایگان و ثبت نام