تهران: 09202775857-09962028030/کرج:09941176993

خواص قهوه روبستا

3 فایده و خواص قهوه ربوستا

یکی از ویژگی های مهمی که اکثر مردم قهوه ربوستا را انتخاب می کنند خواص قهوه ربوستا می باشد زیرا آنچه را که مردم به دنبالش هستند از این دانه قهوه دریافت می کنند. لذت نوشیدن قهوه به تلخی آن و حس شادابی و سرحالی است که بعد از نوشیدن به آدم دست می دهد و قهوه ربوستا با قیمت خوبی که دارد این نیازها را برطرف می کند. برای خرید بهترین نوع قهوه ربوستا باید شناخت کافی نسبت به خواص قهوه ربوستا داشته باشید بنابراین پیشنهاد می کنیم بهترین و باکیفیت ترین نوع قهوه را از کافی پارس تهیه کنید.

خواص قهوه ربوستا

قهوه ربوستا چیست؟

اولین بار قهوه ربوستا در قرن 18 میلادی کشف شد. پرورش این گیاه بسیار آسان تر از پرورش گیاه عربیکا می باشد چرا که مقاومت و میزان کافئین در ربوستا باعث می شود که آفت کمتری به آن بخورد به همین دلیل راحت تر رشد و پرورش داده می شود. از دانه های قهوه ربوستا برای تهیه قهوه های فوری بسیار استفاده می شود چرا که کافئین آن تقریبا دو برابر قهوه عربیکا می باشدکه مهمترین خواص قهوه ربوستا به شمار می آید و بزرگترین تولید کنندگان قهوه در جهان این دانه را برای تولید قهوه های فوری انتخاب می کنند.

قهوه ربوستا از دانه گیاه کنفورا به دست می آید و به طور کل طعمی تلخ و خشن دارد. از دانه های این قهوه برای تهیه قهوه اسپرسو مانند: کاپوچینو، لاته بسیار استفاده می شود که باید با خواص قهوه اسپرسو نیز آشنا باشید.

گیاه دانه های ربوستا دارای ریشه های کم عمق ولی ارتفاع آن ها بالای 8 متر میرسد و زمانی که برای رشد نیاز دارند 11 ماه می باشد. دانه های این قهوه بیضی شکل بوده و سایز این دانه ها کوچک تر از قهوه عربیکا می باشد. این نوع دانه پس از برشتگی بویی مانند لاستیک سوخته می دهند و قبل از برشتگی بوی بادام زمینی می دهند و عطر خوبی دارند.

خواص قهوه ربوستا

خواص قهوه ربوستا را بدانید

قهوه ربوستا بسیار پر مصرف بوده و بیشتر برای تهیه قهوه اسپرسو و قهوه های آماده استفاده می شودیکی از مهمترین خواص قهوه ربوستا داشتن میزان بالای کافئین است که برای بهبود متابولیسم بدن بسیار مفید می باشد و همچنین چربی سوز قوی می باشد که افراد زیادی برای کاهش وزن و لاغری از آن استفاده می کنند.

مقدار کافئین موجود در آن باعث تقویت عملکرد مغز شده و از ابتلا به آلزایمر و پارکینسون جلوگیری می کند به همین دلیل پیشنهاد می شود که حتما از نمایندگی های فعال کافی پارس این نوع قهوه را خریداری کنید چرا که بهترین نوع و کیفیت را به شما عزیزان عرضه می کنند و تضمین کیفیت حرف اول این برند می باشد.

مزایای استفاده از قهوه ربوستا

مهمترین مزایایی که قهوه ربوستا دارد کشت آسان آن است که آفتی این گیه را تحدید نمی کند به همین دلیل بهتر کشت و برداشت می شود و مخاطبان بیشتری نیز دارد.

یکی از مهمترین خواص قهوه ربوستا که مزیت بسیار مهمی برای مصرف کنندگان دارد کم چرب بودن آن می باشد. چربی این نوع دانه گیاه نسبت به دانه های عربیکا بسیار پایین می باشد.

مزیت و خواص قهوه ربوستا که افراد را ترغیب به استفاده از آن می کند میزان کافئین دریافتی است. قهوه ربوستا دارای کافئین بالایی نسبت به قهوه عربیکا می باشد و افراد زیادی هستند که تمایل دارند با نوشیدن قهوه سرحال و پر انرژی شوند به همین دلیل قهوه ربوستا را انتخاب می کنند.

خواص قهوه ربوستا

قیمت قهوه ربوستا نصف قیمت قهوه عربیکا می باشد به همین دلیل خرید آن برای قهوه دوستان میسر است و به راحتی می تواند برای آن هزینه کنند اما بهتر است برای خرید این نوع قهوه هم به دنبال بهترین فروشگاه باشید تا هم قهوه ربوستا را با کیفیت خریداری کنید تا آنچه را که از آن انتظار دارید برآورده کند و هم به خوبی رست شده باشد رست قهوه یکی از مهمترین مراحل برای داشتن یک قهوه مرغوب و با کیفیت است. در نتیجه پیشنهاد می کنیم که حتما کافی پارس را برای خرید قهوه انتخاب کنید مطمئنن محبوب دل شما خواهد شد.

معایب استفاده از قهوه ربوستا

همان طور که گفته شد خواص قهوه ربوستا آنقدری هست که محبوبیت بالایی داشته باشد اما معایبی هم دارد که برخی پس از مدتی که از آن استفاده می کنند سعی دارند آن را تغییر دهند و یا این قهوه را با عربیکا مخلوط کنند تا طعم و عطر وبویی جدید داسته باشد. یکی از معایب آن طعم قهوه ربوستا می باشد که پس از مدتی مخاطبان خودش را خسته می کند و در کل طعمی خسته کننده دارد و که در نهایت مخاطب را مجبور به تعویض نوع قهوه می کند.

افرادی هم هستند که فواید قهوه برایشان مهم است اما نمی توانند تلخی آن را تحمل کنند و علاقه ای ندارند که قهوه ای که می نوشند طعم تلخ و گس مانندی داشته باشد به همین دلیل به آن شکر اضافه می کنند که این موضوع باعث می شود کیفیت و خواص قهوه ربوستا از بین برود.

در نهایت یکی از معایب بزرگ این قهوه کیفیت پایین آن است البته این کیفیت را نسبت به قهوه عربیکا می سنجند. بنابراین تصور نداشته باشید که قهوه ربوستایی که میل می کنید بی کیفیت و بد است بلکه کیفیتی پایین تر از قهوه عربیکا دارد. با این مطالبی که گفته شد اگر علاقه دارید تفاوت قهوه عربیکا و ربوستا را بدانید به مجله کافی پارس مراجعه کنید.

به نوشته امتیاز دهید

5/5
جدیدترین مقالات

جدید ترین مقالات کافی پارس

هر سوالی دارید بپرسید تا مشاوران با شما تماس بگیرند

جشنواره 55% تخفیف (1 الی 11 خرداد ماه)

با ثبت نام 2 دوره همزمان یک دوره هدیه بگیرید

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مشاوره رایگان و ثبت نام