تهران: 09202775857-09962028030/کرج:09941176993

سرو آب کنار اسپرسو

چرا در کنار قهوه اسپرسو یک شات آب سرو می شود؟

یک شات آب کنار قهوه اسپرسو عبارت است از آبی که به عنوان یک نوشیدنی تازه و مناسب برای نظافت دهان و نخوردن قهوه‌های مختلف به مشتری ارائه می‌شود. این آب عمدتاً به عنوان آب آشامیدنی یا آب پنیر شناخته می‌شود.

در دنیای قهوه و باریستایی حتی دانستن اینکه شما چرا باید یک شات آب در کنار قهوه اسپرسویتان برای مشتری خود سرو می کنید نیاز به آموزش در دوره های باریستایی دارید.

همچنین ممکن است نیاز باشد شما در بار سرد کافی شاپ نیاز باشد که اموری را برای سفارش خود انجام دهید که باید در دوره های بارتندری آن را آموزش ببینید.

آموزش در دوره های باریستایی و بارتندری کافی پارس، یک فرصت استثنایی و تکرار نشدنی است که با در نظر گرفتن مزایای کافی پارس بهترین انتخاب محصوب می شود.

دلایل سرو آب کنار قهوه اسپرسو

سرو آب آشامیدنی کنار قهوه اسپرسو در کافه‌ها و رستوران‌ها به عنوان یک عمل عادی و معمولی در خدمت‌رسانی قهوه معمولاً انجام می‌شود و دلایل متعددی برای این عمل وجود دارد:

تمیز کردن دهان: قهوه اسپرسو معمولاً دارای طعم تلخ و غنی است و بعضاً ممکن است پس از نوشیدن قهوه، مزه‌های مختلفی در دهان باقی بماند. آب آشامیدنی به مشتری این امکان را می‌دهد که دهان خود را تمیز کند و طعم نامطلوبی را از دهانش بردارد.

تعادل طعم: اگر مشتریان بین قهوه‌های مختلف سویچ کنند یا بخواهند طعم قهوه خود را تغییر دهند، آب آشامیدنی به آنها این امکان را می‌دهد که دهان خود را از طعم قهوه پاک کنند و طعم جدیدی را تجربه کنند.

انعطاف‌پذیری: ارائه آب آشامیدنی به مشتریان انعطاف‌پذیری بیشتری در تنظیم طعم قهوه خود می‌دهد. برخی از افراد ممکن است مخلوطی از قهوه و آب را ترجیح دهند تا قهوه‌ی خود را تنظیم کنند.

برای کمک به مشتری برای سفارشات دیگر: زمانی که یک مشتری قهوه اسپرسو می‌سفارش دهد و بعد از مصرف قهوه خود، احتمال دارد سفارشات دیگری را نیز داشته باشد، آب آشامیدنی به عنوان یک مراحل میانی بین قهوه‌ها ممکن است به کمک مشتری و کارمندان کافه باشد.

تجربه کاربری: ارائه آب آشامیدنی به مشتریان یک تجربه کاربری متمایز و ارتقاء دهنده ایجاد می‌کند. این امکان به مشتریان اعتماد به بیشتری به مکان خود داده و تجربه مثبتی را به آنها ارائه می‌دهد.

تمدید تجربه: پس از نوشیدن قهوه، برخی از مشتریان ممکن است بخواهند کنار طعم قهوه اسپرسو خود تا لحظاتی دیگر لذت ببرند و این آب آشامیدنی این امکان را فراهم می‌کند.

به طور کلی، سرو آب آشامیدنی کنار قهوه اسپرسو به عنوان یک خدمت معمولی و عمدی در صنعت قهوه‌سازی شناخته می‌شود و به تجربه مشتریان و کیفیت خدمات اضافه ارزش می‌دهد.

سرو آب

دمای آب سرو شده درک کنار اسپرسو چقدر باشد؟

دمای آب آشامیدنی که کنار اسپرسو می‌گذارند معمولاً باید خنک باشد تا مشتریان بتوانند دهان خود را تمیز کنند و از طعم قهوه لذت ببرند. دمای مناسب برای آب آشامیدنی عمدتاً در محدوده 15-20 درجه سانتیگراد (59-68 درجه فارنهایت) قرار می‌گیرد. این دما به میزان مناسبی از خنکی برای نظافت دهان و از بین بردن بقایای قهوه کافی است.

توجه داشته باشید که آب آشامیدنی نباید خیلی سرد یا خیلی گرم باشد تا از تجربه مشتریان خراب نشود. همچنین، دمای آب آشامیدنی باید ثابت نگه داشته شود تا به مشتریان امکان تنظیم طعم قهوه اسپرسو خود داده شود.

در بسیاری از کافه‌ها و رستوران‌ها، دستگاه‌های ویژه برای حفظ دمای آب آشامیدنی به کار می‌روند تا از دمای مناسبی برای سرو به مشتریان اطمینان حاصل شود.

چرا در کنار قهوه اسپرسو آب گاز دار سرو نمی شود؟

استفاده از آب گاز دار یا آب معدنی گازدار کنار قهوه اسپرسو معمولاً توصیه نمی‌شود. دلیل اصلی این امر این است که آب معدنی گازدار دارای دی اکسید کربن محلول (CO2) است که می‌تواند با طعم قهوه تداخل کرده و طعم نهایی را تغییر دهد. همچنین، CO2 ممکن است با کرم قهوه در دستگاه اسپرسو تداخل کند و باعث ایجاد مشکلاتی مانند پریدگی غیرمطلوب در کاپوچینو یا اسپرسو شود.

به علاوه، آب معدنی گازدار ممکن است دارای طعم و معدن‌هایی باشد که به طعم قهوه افزوده شوند و در نتیجه، طعم نهایی قهوه اسپرسو را تحت تأثیر قرار دهند. بسیاری از علاقه‌مندان به قهوه اسپرسو ترجیح می‌دهند که از آب تصفیه‌شده یا آب معدنی خالص برای تهیه قهوه استفاده کنند تا به طعم خالص و اصیل قهوه اسپرسو دست یابند.

در نتیجه، به طور کلی، برای تهیه قهوه اسپرسو، آب تصفیه‌شده یا آب معدنی خالص و بدون گاز معمولاً بهترین گزینه است. این نوع آب کمترین تأثیر را بر روی طعم قهوه اسپرسو دارد و اجازه می‌دهد تا عطر و طعم دقیق دانه‌های قهوه به خوبی در قهوه اسپرسو بیان شود.

آب کنار اسپرسو

چه مواردی در کنار قهوه اسپرسو سرو می شود؟

کنار قهوه اسپرسو معمولاً موارد زیر سرو می‌شوند:

آب آشامیدنی: معمولاً یک لیوان کوچک یا فنجان آب تازه و خالص به عنوان آب آشامیدنی کنار قهوه اسپرسو سرو می‌شود. این آب برای تمیز کردن دهان و نخوردن بقایای قهوه و همچنین برای تعدادی از مشتریان به عنوان مکمل قهوه اسپرسو ارائه می‌شود.

قند و قهوه‌ساز: برخی از مردم عادت دارند قهوه‌ای نسبت به قهوه‌سازها اضافه کنند یا از قند یا شکر به عنوان مکمل برای قهوه استفاده کنند. قند یا قهوه‌سازها به عنوان جلبکننده به مشتریان ارائه می‌شوند.

سرویس‌دهی شکلات یا بیسکویت: برخی از مکان‌ها ممکن است شکلات‌ها، بیسکویت‌ها یا دیگر تنقلات کوچک را به عنوان همراه قهوه اسپرسو ارائه دهند.

شکلات و کاکائو پاودر: برخی از اسپرسوهای خاص، مانند موکا اسپرسو، ممکن است با شکلات را که به عنوان افزودنی سرو می‌شود یا پاودر کاکائو تزئین شوند.

نوشیدنی‌های دیگر: در بعضی موارد، مکان‌ها ممکن است به عنوان همراه قهوه اسپرسو نوشیدنی‌های دیگری مانند ترکیبات سرد یا نوشیدنی‌های گرم دیگر ارائه دهند.

معمولاً، مواد کنار قهوه اسپرسو بر اساس سیاق فرهنگی و مکانی که در آن سرو می‌شود و همچنین سلیقه مشتریان تعیین می‌شود. انتخاب‌ها می‌توانند متنوع باشند و به مکان و سبک خدمت‌رسانی بستگی دارند.

 

 

به نوشته امتیاز دهید

5/5
جدیدترین مقالات

جدید ترین مقالات کافی پارس

کیک هویج
مقالات

آموزش تهیه کیک هویج

کیک هویج یکی از پرطرفدارترین کیک‌هاست که با دستورهای مختلفی تهیه می‌شود. بسیاری از اعضای خانواده، به‌ویژه خانم‌های خانه‌دار، علاقه زیادی به پخت کیک و

ادامه مطلب

هر سوالی دارید بپرسید تا مشاوران با شما تماس بگیرند

جشنواره 55% تخفیف (1 الی 11 خرداد ماه)

با ثبت نام 2 دوره همزمان یک دوره هدیه بگیرید

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مشاوره رایگان و ثبت نام