تهران: 09202775857-09962028030/کرج:09941176993

آینده شغلی باریستا در ایران

آینده شغلی باریستا در ایران

اگر به دنبال آینده شغلی باریستا هستید که بازار کاری خوبی داشته باشد و محیط آن شما را خسته نکند، شغل باریستا گزینه ایده‌آلی برای شماست.  همه افراد بدون تردید به کافه رفته‌اند و از نوشیدنی‌های گرم و سرد میل کرده‌اند. این نوشیدنی‌های لذیذ هنر دستان باریستاها است که در کافه‌ها مسئول تهیه این نوشیدنی‌ها هستند. در واقع بخش عظیمی از موفقیت یک کافه به نوع کار باریستا بستگی دارد از این رو این شغل در کشور ایران و حتی کشورهای خارجی مورد توجه قرار گرفته است. برای کسب اطلاعات درمورد آینده شغلی باریستاها در ایران و نحوه دریافت و ثبت‌نام در آموزش باریستایی با ما همراه باشید.

آینده شغلی باریستا

شغل باریستا چیست؟

باریستا یک کلمه ایتالیایی است. در واقع باریستا یک عضو اصلی در یک کافه یا رستوران محسوب می‌شود. این فرد مسئول است که انواع قهوه‌ها یا نوشیدنی‌های گرم و سرد را برای مشتریان کافه آماده نماید. باریستاها با گذراندن دوره‌های آموزشی در این زمینه توانسته‌اند، مهارت‌های زیادی را در شغل باریستا کسب کنند. این شغل در جای جای ایران طرفداران زیادی دارد. شما با دریافت تخصص باریستایی می‌توانید در شهر خود و در سرتاسر ایران مشغول به کار شوید.

درآمد و دستمزد یک باریستا چقدر است؟

عوامل و فاکتورهای مختلفی در تعیین دستمزد و حقوق یک باریستا نقش دارد. یک باریستا کار می‌تواند با توجه به تجربه کاری خود در این زمینه به درآمد بالایی برسد. البته اگر خودتان اقدام به راه‌اندازی کافه نمایید، بدون تردید درآمد بیشتری نیز کسب خواهید کرد. مدرک باریستا این امکان را می‌دهد تا برای آغاز به کار شدن و راه‌اندازی یک کافه، وام خوداشتغال‌زایی دریافت کنید.

این وام برای شروع کار کمک زیادی می‌کند. البته در هنگام استخدام شدن در کافه‌های موجود در کشور خودمان نیز می‌توانید به راحتی ماهیانه درآمد بالایی داشته باشید. درآمد شما در یک کافه، به تجربه و مهارت شما در این زمینه، نوع کافه، ساعت کاری، تعداد مشتریان کافه و امکانات مجموعه بستگی دارد. البته موقعیت مکانی کافه و درصد مشهوریت آن در بالا رفتن حقوق یک باریستا بی‌تاثیر نیست. کافه‌ها با توجه به تخصص باریستایی اقدام به تعیین حقوق و دستمزد فرد می‌نمایند از این رو هرچه در این زمینه تخصص و تجربه بالاتری داشته باشید، قطعا درآمد بالاتری نیز خواهید داشت.

آینده شغلی باریستاها چگونه خواهد بود؟

محبوبیت قهوه و نوشیدنی‌ها روز به روز در حال افزایش است. در واقع روزانه کافه‌های بسیاری در سرتاسر ایران کار خود را در این زمینه آغاز می‌کنند. تعداد کافه‌ها آنقدر بالاست که تمامی کافه‌داران نیازمند استخدام نیروهای ماهر در این زمینه هستند. در واقع باید گفت که دنیای باریستاها، برای همه جا دارد و شما می‌توانید بدون نگرانی عضوی از این خانواده شوید. کافی‌شاپ یک مکان دنج و آرام برای گذراندن اوقات تفریحی برای افراد است.

افراد بسیاری روزانه به کافه‌ها مراجعه کرده و اقدام به صرف انواع نوشیدنی می‌نمایند. با بالا رفتن میزان تقاضا در این زمینه، شغل باریستایی مورد توجه قرار گرفته است. در واقع در سرتاسر شهرهای ایران حضور یک باریستا در کافه‌ها از نیازمندی‌های مسئولان کافه است از آن رو شما هم می‌توانید با دریافت آموزش‌های لازم در این زمینه به شغل باریستا مشغول شوید.

تضمین بازار کار شما توسط کافی پارس

مجموعه کافی‌ پارس بعد از اینکه دوره آموزش باریستایی هنرجویان به پایان می‌رسد کار آنها را تضمین می‌کنند. در واقع شما دیگر نیازی به نگرانی در مورد یافتن شغلی خوب در این زمینه ندارید؛ زیرا مجموعه پارس‌کافی بعد اتمام دوره، شما را به کافه‌های خوب در سرتاسر ایران معرفی خواهد کرد. کافه‌های ایران نیروهای لازم خود را در زمینه شغلی‌های مختلف همچون باریستایی، بارتندری، ویتر، متصدی کافه و یا هر شغل دیگری را از مجموعه کافی‌پارس درخواست و انتخاب می‌کنند. در واقع بعد تمام شده دوره آموزشی، تا یک الی دوماه دیگر مشغول به کار خواهید شد. کار باریستایی سود زیادی دارد، برای مثال اولین حقوق شما در شغل باریستا دو برابر هزینه آموزشی شما خواهد بود.

آینده شغلی باریستا

راه اندازی کافه در ایران

بسیاری از هنرجوهای مجموعه با هدف راه‌اندازی یک کافه وارد این کار می‌شوند. راه‌اندازی کافه سود فراوانی دارد که هر نوع رنج سنی می‌توانند اقدام به راه‌اندازی یک کافه نمایند. کافه‌ها در سرتاسر شهرهای ایران طرفداران بسیاری دارند و روزانه افراد زیادی به کافه برای برگزاری جشن تولد، گذراندن اوقات تفریح و… مراجعه می‌کنند. در حالت کلی این کار سود زیادی برای شما خواهد داشت. البته با دریافت مدرک باریستایی از مجموعه، می‌توانید وام خوداشتغال‌زایی 100 الی 200 میلیونی حتی بیشتر از آن را دریافت کنید.

ابتدای راه‌اندازی کافه کمی دشوار خواهد بود؛ اما به مرور زمان با انجام تبلیغات درست در این زمینه می‌توانید یک شغل عالی با درآمد بالا داشته باشید. در دوره‌های آموزش باریستایی در پارس‌کافی علاوه بر آموزش راه و روش کار باریستایی، نحوه تبلیغات و نحوه راه‌اندازی کافه نیز به هنرجو آموزش داده می‌شود. البته در هنگام راه‌اندازی کافه بایستی به موقعیت مکانی آن دقت کنید. کافه بایستی یک محیط دنج و آرام؛ اما در مکانی پرتردد باشد تا نظر همه به کافه شما جلب گردد. موقعیت مکانی کافه تاثیر بسزایی در افزایش مشتریان شما خواهد گذاشت.

نحوه وارد شدن در بازار کاری باریستایی

بدون تردید وارد شدن در هر شغلی با هر نوع زمینه‌ای، نیازمند دریافت تخصص و تجربه است. شما برای آغاز به کار باریستایی در ایران نیازمند دریافت تخصص باریستایی و تجربه‌های لازم در این زمینه هستید. مجموعه کافی‌پارس این امکان را فراهم کرده تا شما بتوانید در دوره‌های آموزشی نامحدود اقدام به دریافت تجربه لازم در این صنعت بنمایید. سرفصل‌هایی که در مجموعه به شما آموزش خواهند داد به شرح زیر است:

  • آشنایی با انواع دان قهوه و تمامی نژادهای آن
  • آشنایی با نحوه سرو قهوه و انواع اسپرسو
  • آشنایی با انواع ذائقه و سلیقه‌ها
  • دریافت اطلاعات در مورد انواع دم‌آوری قهوه
  • آموزش سرو ایس اسپرسو
  • آموزش سرو کافه لاته، کاپوچینو، موکا، امریکانو، کارامل لاته ماکیاتو
  • آموزش تخصصی لته آرت هارت

به طورکلی سرفصل‌های تخصصی شما در دوره‌های آموزشی باریستایی در مجموعه پارس‌کافی به دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شود. این دسته‌ها شامل سرفصل‌های مدیریت و راه‌اندازی کافه، سرفصل‌های سرو انواع نوشیدنی سرد و گرم و سرفصل‌های مربوط به نحوه تبلیغات خواهد بود. در واقع شما با گذراندن دوره‌های آموزشی می‌توانید در کشور خودمان یک کافه راه‌اندازی کنید یا در بهترین کافه‌ها مشغول به کار شوید.

سخن پایانی

دنیای شغل باریستایی یک دنیای پرهیجانی است که همه افراد در هر سنی می‌توانند وارد آن شوند. بسیاری از افراد دوست دارند که به جای مهاجرت، در کشور خودشان و در شهر خود مشغول به کار شوند. شغل باریستایی یک شغلی است که در سرتاسر جهان کاربرد دارد.

بدون تردید در هر کجای دنیا هم که بروید، کافه‌های بسیاری را مشاهده خواهید کرد. شما با دریافت مدرک معتبری در این زمینه به راحتی می‌توانید در کافه‌های خوب در ایران مشغول به کار شوید. در ایران به دلیل افزایش تعداد رستوران و کافه‌ها، همه به دنبال استخدام نیروهای ماهر در این زمینه هستند. شما هم این فرصت شغلی را از دست ندهید و هرچه زودتر اقدام به دریافت آموزش‌های لازم در این رشته نمایید.

به نوشته امتیاز دهید

5/5
جدیدترین مقالات

جدید ترین مقالات کافی پارس

کیک هویج
مقالات

آموزش تهیه کیک هویج

کیک هویج یکی از پرطرفدارترین کیک‌هاست که با دستورهای مختلفی تهیه می‌شود. بسیاری از اعضای خانواده، به‌ویژه خانم‌های خانه‌دار، علاقه زیادی به پخت کیک و

ادامه مطلب

هر سوالی دارید بپرسید تا مشاوران با شما تماس بگیرند

جشنواره 55% تخفیف (1 الی 11 خرداد ماه)

با ثبت نام 2 دوره همزمان یک دوره هدیه بگیرید

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مشاوره رایگان و ثبت نام