تهران: 09202775857-09962028030/کرج:09941176993

آموزش مهمترین مهارت ها به 1 بارتندر حرفه ای

در دنیای امروزه کافه‌ های متنوع با ویژگی‌های گوناگون وجود دارد که برای موفقیت در شغل خود باید همیشه در حال توسعه باشند. بارتندر حرفه ای نیازمند آموزش‌هایی است که کار ساده‌ای نیست. با آموزش مهارت‌های بارتندی تمامی تکنیک‌ها و و اصول آماده‌سازی نوشیدنی سرد را فرا می‌گیرید و با به کارگیری این تکنیک‌ها، می‌توانید با نوشیدنی‌های سرد از مهمانان خود پذیرایی کنید و با اتمام دوره آموزشی، به عنوان یک بارتندر حرفه ای در قسمت بار سرد کافی شاپ‌ها مشغول به کار شوید.

ویژگی‌ های یک بارتندر حرفه ای

 • بی‌خیال قرار ملاقات با وقت قبلی شوید، زیرا یک بارتندر حرفه‌ای به دلیل شیفت کاری برنامه مشخصی ندارد.
 • قرارهای آخر هفته را فراموش کنید. اوج کاری یک بارتندر در آخر هفته است.
 • یک بارتندر باید به دلیل حرفه خود خوش برخورد و روابط اجتماعی بالایی داشته باشد.
 • شغل بارتندر موجب مرکز توجه بودن فرد می‌شود.
 • به دلیل لکه‌های بلو کوراسائو و رنگ خونی گرانادین لباس بارتندر همیشه مشکی است.
 • بارتندرها شنونده‌ها خوبی هستند.

مهارت‌های یک 

اگر علاقه به شغل بارتندری دارید بهتر است مهارت خود را افزایش دهید. در مطالب زیر شما را با مهارت‌های کلیدی این شغل حرفه‌ای آشنا می‌کنیم.

دقت

دقت و تمرکز از مهم‌ترین مهارت‌های یک بارتندر حرفه‌ای به‌شمار می‌رود. از بارتندر حرفه ای انتظار می‌رود با دقت و تمرکز بالا از مهمانان خود پذیرایی کند که یکی از وظایف شما به‌شمار می‌رود. به‌طورکلی ماهیت یک کافی شاپ، رسیدگی و خدمت رسانی به مشتری است و مشتری نیز عضو مهم کافه بب‌شمار می‌رود و باید به او احترام بگذارید.

صحت

صحت در مسئله تهیه نوشیدنی و سفارش‌ها اهمیت دارد. تفاوتی ندارد که مسئله انتخاب یک نوشیدنی ساده باشد یا یک برند خاص از آب گاز دار، شما باید همه چیز را به صحت و درستی انجام دهید. هنگامی که نوشیدنی شما در هر صورتی عالی باشد مطمئن باشید مشتری بار دیگر باز می‌گردد. به عنوان یک بارتندر حرفه ای باید دقیق باشید و دستورها را با دقت دنبال کنید.

وقت شناس

حضور سر وقت در محل کار و شروع کار در تایم درست از وظایف بارتندر حرفه ای است. توصیه می‌کنیم کمی زودتر خود را به کافه برسانید تا لوازم مورد نیاز و بار را برای یک روز شلوغ آماده کنید.

سرعت عمل

سرعت عمل در کنار دیگر مهارت‌ها می‌تواند در آینده شغلی شما تاثیر به خصوصی بگذارد. در کافی شاپ، دیدن مشتریانی که در حال انتظار سفارش خود هستند از دید یک بارتندر حرفه‌ای جالب نیست. بهتر است نسبت به بار خود شناخت داشته باشید و جای لوازم را به خاطر بسپارید و همچنین ابزارها را در محل مناسب قرار دهید. در نتیجه، نوشیدنی مشتری را می‌توانید در سریع‌ترین حالت ممکن تهیه و آماده کنید.

آرامش

کافه در ساعات مختلفی مملو از مشتری می‌شود که شما باید سفارش‌های متفاوتی را سرو کنید. ابتدا باید خونسرد باشید و با دیدن تعداد سفارشات دچار استرس و اضطراب نشوید. یکی از آموزش‌های بارتندری کنترل کردن استرس خود در محیط شلوغ است که باید فرا بگیرید. زمانی که شما در حین کار آرامش داشته باشید مشتری نیز آرام خواهد بود. اگر عصبی رفتار کنید، این حس به مشتری منتقل می‌شود. برای تقویت این مهارت بهتر است در کافی شاپ‌های شلوغ مدتی کارآموزی کنید.

بارتندر حرفه ای

برقراری تعامل با مشتریان کافه

به عنوان یک بارتندر حرفه ای از شما انتظار می‌رود که با رفتار مناسب و لبخند، مشتریان حس کنند که شما از حضور آن‌ها در کافه خوش‌حال هستید و خوش ‌آمد گویی گرم به مشتریان از مسئولیت‌های یک بارتندر است. یک خوش ‌آمد گویی صمیمی و یک پیشنهاد نوشیدنی می‌تواند بخشی از وظایف بارتندر باشد.

مدیرت امور مالی و حساب و کتاب کافه

از بارتندر انتظار می‌رود در کنار وظایف اصلی خود با امور مالی آشنایی کاملی داشته باشد و در صورت لزوم در این قسمت کمک رسانی کند. ساعات شلوغ کافه فضایی پر تنش را به‌وجود می‌آورد و شما باید به عنوان یک بارتندر اجازه ندهید شلوغی در میزان درآمد کافه تاثیر بگذارد.

آماده سازی و تهیه نوشیدنی

باید به عنوان یک بارتندر تمامی فهرست نوشیدنی‌ها را بشناسید و به خاطر بسپارید تا نیاز نباشد در حین تهیه نوشیدنی به دستورالعمل آن مراجعه کنید. در نتیجه با تمرکز بیشتر تکنیک‌های بارتندری را مانند استرینگ و شیکینگ را فراهم می‌سازید؛ همچنین کارفرما انتظار دارد که دستور تهیه تمام نوشیدنی و کوکتل‌ها را بدانید.

سرفصل‌های آموزشی بارتندر حرفه ای

 • آموزش و آماده سازی اسموتی
 • آموزش و آماده سازی خاویار میوه
 • یخ شناسی و انواع آن
 • آشنایی با چگالی مایعات
 • آموزش شیک
 • شناخت متدهای ساخت نوشیدنی
 • شناخت تخصصی انواع گارنیش
 • آموزش شفاف سازی نوشیدنی
 • چیدمان صحیح باز و شناخت ابزار
 • شناخت اصطلاحات تخصصی
 • آشنایی با فلیر

بارتندر حرفه ای

پیش نیاز دوره آموزش بارتندری

دوره بارتندر نیاز به پیش نیاز ندارد و تمام افراد می‌توانند بدون دانش و مهارت خاص در دوره آموزش بارتندری شرکت کنند و از مزایا آن بهره‌مند شوند؛ همچنین اگر علاقه داشتند می‌توانند سراغ آموزش باریستا برای نوشیدنی‌های گرم بروند.

ویژگی کلاس‌های آموزشی بارتندری

 • تضمین بازار کار
 • نامحدود بودن زمان و تضمینی بودن دوره آموزشی
 • نیمه خصوصی
 • شهریه عمومی
 • نهایت افراد حاضر 3 نفر
 • کارت گارانتی 5 ساله
 • شرکت هنرجویان تا 5 سال برای رفع اشکال به صورت رایگان
 • شرکت هنرجویان تا 5 سال در تمامی ورکشاپ‌ها به صورت رایگان
 • هنرجویان تا 5 سال می‌توانند به صورت رایگان در تورهای بازدید از کارخانه‌جات شرکت کنند.

 

موقیعت شغلی بارتندر حرفه ای

این حرفه در گذشته به عنوان شغل دوم یا موقت محسوب می‌شد. اما در دنیای امروزه شغلی است تخصصی که افراد با علاقه قبلی و نه از سر اجبار و ضرورت آن را انتخاب می‌کنند. بارتندر حرفه ای یا میکوسولوژیست بعد از گذراندن دوره آموزشی و عملی، قادر است در بارهای هتل‌ها و رستوران و کافه‌ها مشغول شود و با کسب درآمدی خوب موقعیت اجتماعی و فردی خود را بالا ببرد.

سخن پایانی

شغل بارتندری نیازمند مهارت و آموزش است که با فراگرفتن آن می‌توانید به راحتی در کافی‌شاپ‌ها مشغول به کار شوید. همچنین لازم است مهارت‌های رفتاری مانند آرامش، دقت، خوش ‌اخلاقی، امور مالی و برقراری ارتباط را یاد بگیرید تا به یک بارتندری حرفه‌ای تبدیل شوید. حقوق شغل بارتندری بسیار خوب است و موقعیت اجتماعی شما را بالا می‌برد.

به نوشته امتیاز دهید

5/5
جدیدترین مقالات

جدید ترین مقالات کافی پارس

نژاد های اصلی قهوه
مقالات

نژاد های اصلی قهوه

قهوه عربیکا و قهوه روبوستا نژاد های اصلی قهوه هستند هر یک از این دو گونه، ویژگی‌ها و خصوصیات منحصر به فردی دارند که در زیر

ادامه مطلب
اکسسوری‌ های باریستا
مقالات

اکسسوری‌ های باریستا و کافه

اکسسوری‌ های باریستا به مجموعه‌ای از ابزارها و وسایلی اطلاق می‌شود که برای تهیه و سرو قهوه به کار می‌روند.اکسسوری‌ های باریستا به او کمک

ادامه مطلب
فواید قهوه
آموزش‌ها

فواید قهوه چیست؟

قهوه، از گذشته‌های دور تا به امروز جزء محبوب‌ترین نوشیدنی‌های جهان است که به دلایل متعددی مورد توجه افراد قرار گرفته است. علاوه بر طعمی

ادامه مطلب
زیرگونه‌های قهوه
مقالات

منظور از زیرگونه‌های قهوه چیست؟

زیرگونه‌های قهوه تنوع زیادی در دنیای قهوه ایجاد کرده‌اند و هر کدام با ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود، تجربیات متفاوتی را برای علاقه‌مندان به قهوه فراهم می‌کنند.

ادامه مطلب
تفاوت لاته و کاپوچینو
مقالات

تفاوت لاته و کاپوچینو

لاته و کاپوچینو دو نوع محبوب قهوه هستند که هر کدام با ترکیب‌های مختلفی از قهوه اسپرسو و شیر تهیه می‌شوند. با این حال، این

ادامه مطلب

هر سوالی دارید بپرسید تا مشاوران با شما تماس بگیرند

جشنواره 55% تخفیف (از 1 الی 12 مرداد ماه )

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مشاوره رایگان و ثبت نام