تهران: 09202775857-09962028030/کرج:09941176993

نقش بارتندر در کافی شاپ چیست؟

نوشیدنی های سرد کافی شاپ را بارتندر های کافه تهیه می کنند و امروز قصد داریم نقش بارتندر در کافی شاپ را به صورت کامل بررسی کنیم. امروزه کافی شاپ‌ها به یکی از مکان‌های بسیار پرطرفدار برای قرار‌های دوستانه و عاشقانه و همچنین کاری تبدیل شده‌اند. افرادی که به کافه ‌می‌روند اکثراً براساس فصل، نوشیدنی‌های خود را انتخاب می‌کنند. برای مثال اگر هوا سرد باشد انتخاب شما یک نوشیدنی گرم مانند هات چاکلت یا قهوه است و اگر هوا گرم باشد باید سراغ نوشیدنی‌های خنک مانند آیس کافی و آیس تریال خواهید رفت.

بارتندر در کافی شاپ به چه شخصی گفته می‌شود؟

در کافه و صنعت کافه داری به فردی که نوشیدنی‌های خنک را به طور حرفه‌ای آموزش دیده باشد و آن‌ها را درست کند، به اصطلاح بارتندر می‌گویند. این فرد مسئولیت قسمت سرد کافه را بر عهده دارد و باید به طور دقیق ترکیبات این نوشیدنی‌ها را آموخته باشد و به عبارتی آموزش بارتندری را دیده باشد. برای به وجود آوردن یک نوشیدنی سرد در کنار آموزش، خلاقیت نیز امری لازم و ضروری است تا بتوان طعم‌های جدید را خلق کرد.

در برخی از کافی شاپ‌ها که افراد به طور حرفه‌ای استخدام می‌شوند، بارتندر و باریستا از یکدیگر متفاوت بوده و هر کدام فعالیت تخصصی خود را انجام می‌دهند. در کافه‌های معمولی که در سطح شهر وجود دارد اکثراً باریستا‌ها کار‌های بارتندر‌ها را نیز انجام می‌دهند و نوشیدنی‌های سرد و گرم را آماده می‌کنند.

بار سرد چه مکانی است؟

در کافی شاپ‌ها شاید یک مکان خاصی به چشمتان خورده باشد که در آن محل فقط نوشیدنی‌های سرد آماده می‌شود. در این محل ابزار کار مخصوصی مانند شیکر، جیگر، بلندر و مادیر قرار دارد. به این مکان بار سرد کافه گفته می‌شود و بارتندر در این قسمت نوشیدنی‌های سرد را آماده می‌کند.

نقش بارتندر در کافی شاپ چیست؟

موقعیت‌های شغلی بارتندر در کافه

در گذشته فردی که به آموزش بارتندری می‌پرداخت، این فعالیت به عنوان یک شغل اصلی نگاه نمی‌کرد. اکثراً از روی علاقه، افراد به آموزش این کار می‌پرداختند. امروزه هنرجویان بارتندر می‌توانند به عنوان یک شغل حرفه‌ای و اصلی به این شغل نگاه کنند و در کافه‌های بزرگ فعالیت خود را آغاز نمایند. درآمد بارتندر‌ها بسیار خوب است؛ زیرا افراد بسیاری کمی هستند که این فعالیت را به طور حرفه‌ای آموزش دیده باشند و در آن اقدام به فعالیت نمایند.

چالش‌های اصلی یک بارتندر در کافی شاپ

مانند بسیاری از مشاغل دیگر بارتندری نیز دارای برخی از چالش‌هایی است که ممکن است افراد مبتدی با آن روبرو شوند. یکی از چالش‌های اصلی یک بارتندر در کافی شاپ مربوط به زمان است. بارتندر‌ها معمولاً در شرایطی کار می‌کنند که زمان برای آن‌ها بسیار اهمیت دارد. برخی از سفارش‌ها باید با سرعت و با دقت بالایی به مشتریان تحویل داده شود به همین دلیل یک بارتندر حرفه‌ای در بار سرد کافه باید توانایی مدیریت زمان و به چالش کشیدن خود را داشته باشد.

یکی دیگر از مهم‌ترین چالش‌های اصلی پس از آموزش بارتندری کسب مهارت‌های متنوع است. معمولاً بارتندران مهارت‌های مختلفی را در رابطه با ترکیب انواع نوشیدنی‌ها و تزیین آن‌ها آموزش می‌بینند. این مهارت‌ها به عنوان یک چالش کاری نیز محسوب می‌شود؛ چرا که باید بتوانند در شرایط مختلف با این مهارت‌ها نوشیدنی‌های با کیفیتی را تهیه کنند.

بسیاری از مبتدیان که اقدام به انجام تهیه نوشیدنی‌های سرد می‌کنند در شرایط پر ترافیک فشار‌های استرسی زیادی را تجربه خواهند کرد که باید یک بارتندر توانایی کنترل استرس خود را داشته باشد. یکی دیگر از موارد مهم ارتباط با مشتری است به همین دلیل در برخی از آموزش‌هایی که در این حرفه داده می‌شود مسائل مربوط به ارتباط با مشتری را نیز در نظر می‌گیرند تا بارتندر بتواند توانایی برقراری ارتباط خوب با مشتری را کسب کند.

نقش بارتندر در کافی شاپ چیست؟

بارتندری مناسب چه افرادی خواهد بود؟

همواره یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که در رابطه با بارتندری مطرح می‌شود، این است که این شغل مناسب چه افرادی خواهد بود و آیا هر شخصی می‌تواند یک بارتندر حرفه‌ای شود؟ یادگیری بارتندری به افرادی پیشنهاد می‌شود که دارای علاقه زیادی به تهیه و ساخت انواع نوشیدنی‌ها و توانایی مدیریت یک محیط پویا را دارند. اگر شما نیز به ترکیب مواد و تهیه نوشیدنی‌ها علاقه دارید، می‌توانید این حرفه را به عنوان شغل خود برگزینید. افرادی که به دنبال شغل اجتماعی و متنوعی می‌گردند می‌توانند از این شغل استفاده کنند.

معمولاً درآمد بارتندر‌ها مناسب است، چرا که این شغل یک شغل کاملاً جدید است و برای موفق شدن در آن نیاز به علاقه و کسب مهارت است؛ اما ورود به بازار کار آن کار دشواری نیست. افرادی که به هنر آشپزی و خلق طعم‌های جدید علاقمند هستند، بارتندری یکی از مشاغل مورد علاقه آن‌ها خواهد شد. افراد زیادی در سرتاسر دنیا اقدام به انجام این کار می‌کنند و مهارت‌های خود را افزایش می‌دهند این کار دارای زمان کاری منعطفی است و بسیاری از بارتندر شیفت‌های شبانه نیز اقدام به انجام این کار می‌کنند.

جذابیت‌های آموزش بارتندری

از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود تا افراد علاقمند اقدام به شرکت در کلاس‌ها و دوره‌های موجود در این زمینه کنند، کسب مهارت خاص و آموزش‌های عملی است که در آموزش بارتندری داده می‌شود. فرصت‌های شغلی و فرصت‌های کسب درآمد در این حرفه بسیار بالا است و افراد بارتندر حرفه‌ای می‌توانند به صورت شبانه نیز در برخی از هتل‌ها و رستوران‌ها اقدام به فعالیت کنند که همین موضوع یکی از جذابیت‌های آموزش آن به شمار می‌آید و افراد بسیار زیادی را ترغیب می‌کند تا با خلاقیت و هنر خود به کسب درآمد بپردازند.

کلام پایانی

به افرادی که در کافه‌ها و در رستوران‌ها اقدام به تهیه و ترتیب انواع نوشیدنی‌ها به مشتریان می‌کنند بارتندر گفته می‌شود. وظیفه اصلی یک بار تندر ترکیب طعم‌ها برای به وجود آوردن یک نوشیدنی است. با ترکیب مخلوط مواد و تزیینات متناسب هر نوشیدنی شکلی زیبا و کاملاً منحصر به فرد تهیه می‌شود. در حال حاضر استقبال بسیاری از افراد در رابطه با نوشیدنی‌های سرد و گرم افزایش پیدا کرده است به همین دلیل این شغل به عنوان یکی از شغل‌های مناسب با فرصت‌های شغلی بالا شناخته می‌شود.

به نوشته امتیاز دهید

5/5
جدیدترین مقالات

جدید ترین مقالات کافی پارس

کیک هویج
مقالات

آموزش تهیه کیک هویج

کیک هویج یکی از پرطرفدارترین کیک‌هاست که با دستورهای مختلفی تهیه می‌شود. بسیاری از اعضای خانواده، به‌ویژه خانم‌های خانه‌دار، علاقه زیادی به پخت کیک و

ادامه مطلب

هر سوالی دارید بپرسید تا مشاوران با شما تماس بگیرند

جشنواره 55% تخفیف (1 الی 11 خرداد ماه)

با ثبت نام 2 دوره همزمان یک دوره هدیه بگیرید

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مشاوره رایگان و ثبت نام