تهران: 09202775857-09962028030/کرج:09941176993

راهنمای ثبت نام در بهترین دوره باریستا

آمریکایی‌ها بیش از 26 میلیون کیسه قهوه را در سال مصرف می‌کنند که به‌طور متوسط برای هر نفر دو فنجان در روز است. باریستاها با شرکت در بهترین دوره باریستا کافی پارس تبدیل به افرادی میشوند که در خط مقدم تحقق این خواسته قرار دارند. همه کافه‌ها مانند هم نیستند و هنگامی که به ‌عنوان یک باریستا مشغول به کار هستید، باید با قوانین کار در کافه آشنا باشید. مهم نیست که چقدر از دستگاه اسپرسوساز استفاده کرده‌اید، در کافه شما شاید این دستگاه ویژگی‌ها و روش‌های خاص خود را داشته باشد. با این ‌حال، همواره نکات و اطلاعات بیشتری وجود دارند که یک باریستا می‌تواند آن‌ها را فراگیرد و کسب آموزش‌های بیشتر، راهی عالی برای نشان دادن ابتکار عمل و اثبات آمادگی برای قبول مسئولیت بیشتر است. دوره‌های آموزشی می‌توانند هم برای کسانی که تازه وارد کار شده‌اند و هم برای کسانی که قصد بهبود مهارت‌های خود را دارند، مفید باشند. همچنین این موضوع به اثبات رسیده که آموزش خوب منجر به رضایت بیشتر کارکنان و جابه‌جایی کمتر آن‌ها می‌شود. در اینجا راهنمای ثبت نام در بهترین دوره باریستا ایران را با شما در میان می‌گذاریم.

مهارت‌ های پایه در بهترین دوره باریستا

برای ثبت نام در یک دوره بارسیتا، ابتدایی‌ترین مهارت در آموزش باریستایی، درست کردن یک فنجان قهوه است. این کار در ابتدا ساده به نظر می‌رسد؛ اما آماده‌سازی قهوه به دقت و همچنین تسلط بر دستگاه‌های مختلف قهوه‌ساز از جمله Aeropress، French Press، Chemex و دستگاه اسپرسوساز و همچنین نوشیدنی‌های سرد و ترکیبی نیاز دارد. باریستاها همچنین باید تفاوت بین لاته و کاپوچینو و نحوه کف‌ کردن شیر برای هر کدام و همچنین مقدار شربت و مواد افزودنی به نوشیدنی‌های مخصوص را بدانند.

همچنین مهارت‌های ساده‌ای وجود دارند که به مشتری ارائه داده می‌شوند تا کافه شما را به مکانی دلپذیر تبدیل ‌کنند و سبب گردند تا افراد، مشتری ثابت کافه شما شوند. علاوه‌بر وظایف اصلی قهوه‌سازی، یک باریستا باید در بهترین دوره باریستا روش‌های نظافت را بیاموزد تا از تمیز بودن کافه و بهداشتی بودن وسایل اطمینان یابد. این روش‌ها شامل جداسازی و ضدعفونی‌ کردن تمام اجزای اسپرسوبار، شستن و ضدعفونی ‌کردن ظروف شیشه‌ای، مرتب‌ کردن میز و قسمت نشیمن و اطمینان از مطابقت تمام خدمات با استانداردهای بهداشتی است.

بهترین دوره باریستا

مهارت های پیشرفته در بهترین دوره باریستا

آموزش پیشرفته‌تر در بهترین دوره باریستا شامل پیش‌زمینه‌ای در مورد تاریخچه و کشت قهوه، اطلاعاتی درباره قهوه تخصصی، برشته‌ کردن قهوه، لاته‌آرت زیبا و به‌طور معمول نحوه تعمیر دستگاه‌های قهوه‌ساز و اجرای کارهای ریز و درشت کافه می‌شود. همه این موارد می‌توانند شما را به یک باریستای آگاه‌تر تبدیل نمایند؛ در واقع موارد ذکر شده مهارت‌هایی هستند که می‌توانید در حرفه خود از آن‌ها استفاده کنید. علاوه‌بر این، مدرک بین المللی می‌تواند شما را برای کارفرمایان آینده حرفه‌ای‌تر سازند و نشان دهند که به اندازه کافی به حرفه خود متعهد هستید و همواره به‌دنبال فراگیری آموزش‌های باریستایی‌ به‌روز هستید.

نحوه درخواست شغل باریستا پس از آموزش دوره باریستا

باریستاهایی که آموزش‌های تکمیلی را دنبال می‌کنند، باید بتوانند از مهارت‌ها و گواهی‌های جدید خود به ‌عنوان مدرکی مبنی بر این‌که متعهد به حرفه باریستایی هستند، استفاده کنند. نکته بعدی این است که آن‌ها تمایل دارند تا برای یادگیری نحوه کار بهتر با ابتکار عمل بیشتر، این حرفه را ادامه دهند. این کار در هنگام ترفیع یا یافتن مشاغل جدید یک مزیت بوده و این مهارت‌ها باید در رزومه مورد تاکید قرار گیرند.

انواع آموزش در بهترین دوره باریستا

آموزش، برای یک باریستای خوب ضروری است. درست ‌کردن یک فنجان قهوه خوب نیاز به توجه و دقت دارد و لاته‌آرت قطعاً یک مهارت ذاتی نیست؛ بلکه با تکرار و تمرین به دست می‌آید. پیگیری آموزش‌ها و اخذ گواهینامه‌های بیشتر نشان‌دهنده تعهد به بهبود مهارت‌ها و تمایل به برتری به ‌عنوان یک باریستا است. همیشه جست‌وجوی فرصت‌های جدید برای رشد و بهبود در یک شغل ارزشمند است. حتی ممکن است در را به روی فرصت‌های جدید برای پیشرفت در این حرفه باز کند. روش‌های مختلفی برای بهترین دوره باریستا وجود دارند که همگی از مزایا خاص خود برخوردار هستند.

باریستای موفق

آموزش حین کار در بهترین دوره باریستا

هیچ راهی بهتر از انجام کار واقعی برای یادگیری یک حرفه وجود ندارد. این‌که به باریستاهای جدید اجازه بدهید در کنار کارمندان باتجربه‌تر قرار بگیرند و به‌طور عملی آموزش ببینند. در این صورت آن‌ها با نحوه کار یک باریستا آشنا شده و می‌توانند در مورد فرآیندها و آیتم‌های منو سوالات خود را بپرسند. برای تبدیل شدن به یک باریستای حرفه‌ای، در این مسیر نه تنها مهارت‌های لازم را به‌صورت حضوری و عملی می‌آموزند، بلکه صفات و ویژگی‌های باریستا‌ی حرفه‌ای را در خود تقویت می‌کنند. به باریستا شدن اصلاً به عنوان یک شغل و حرفه ساده نگاه نکنید.

وظایف یک باریستار بعد از اتمام دوره

باریستا بودن به قابلیتی بیش از توانایی درست‌ کردن یک فنجان قهوه عالی نیاز دارد. برای موفقیت در این حرفه، باید از مهارت‌های قوی برخوردار باشید و بتوانید در روزهای شلوغ و تحت فشار، به‌خوبی کار کنید. شما باید بتوانید ساعت‌ها روی پای خود بایستید و درخواست‌های دشوار مشتری را با مهربانی انجام دهید. البته، تهیه قهوه هنوز بخش بزرگی از کار است، بنابراین باریستاها باید از دانش بسیاری در مورد روش‌های مختلف دم کردن و انواع دانه‌ها برخوردار باشند.

بهترین دوره باریستا

آن‌ها باید بتوانند شات عالی اسپرسو را آسیاب کرده، بکوبند و استخراج کنند. باریستاها همچنین باید بتوانند انواع نوشیدنی‌ها، از نوشیدنی‌های کلاسیک مبتنی بر اسپرسو گرفته تا نوشیدنی‌های پیچیده سرد را تهیه نمایند. باریستا بودن مستلزم ترکیبی منحصربه‌فرد از مهارت‌ها، از جمله خدمات مشتری و دانش قهوه است. با ترکیب مناسبی از ویژگی‌ها، هر کسی می‌تواند در این حرفه هیجان‌انگیز و چالش‌برانگیز موفق شود.

بنابراین، قبل از ثبت نام در دوره باریستا موارد زیر را از خود بپرسید:

  • آیا شخصیت برونگرایی دارید؟
  • آیا از مهارت‌ ارائه خدمات عالی به مشتری برخوردار هستید؟
  • آیا می‌توانید تحت فشار، کار کنید؟
  • آیا مودب و دوستانه و همچنین انعطاف‌پذیر هستید؟
  • آیا مایل به پیروی از پروتکل‌های بهداشتی، ایمنی و غذایی هستید؟

با فرض این‌که شما از اکثر این مواد کلیدی برخوردار هستید و همچنین به قهوه علاقه دارید؛ می‌توانید در بهترین دوره باریستا ثبت نام کنید.

سخن پایانی

باریستاها در طول روز کاری خود، مسئولیت‌های زیادی را برعهده دارند. همه مواردی را که به عنوان یک باریستا باید بدانید، از درست کردن قهوه گرفته تا تمیز کردن در پایان روز، به پیشرفت هرچه بیشتر شما در این حرفه جذاب کمک می‌کنند. همه کافه‌ها دقیقاً یکسان نیستند؛ اما اصول اولیه‌ای برای شروع به کار در این زمینه وجود دارند. یادگیری این اصول با ثبت نام در دوره باریستایی کافه پارس رقم خواهد خورد؛ پس از شرکت در این دوره‌ها و یادگیری مهارت‌های لازم، از شغل خود لذت برده و قطعاً می‌توانید این احساس خوشایند را به دیگر افراد منتقل کرده و آن‌ها را در زمره مشتریان ثابت خود بگنجانید.

به نوشته امتیاز دهید

5/5
جدیدترین مقالات

جدید ترین مقالات کافی پارس

کیک هویج
مقالات

آموزش تهیه کیک هویج

کیک هویج یکی از پرطرفدارترین کیک‌هاست که با دستورهای مختلفی تهیه می‌شود. بسیاری از اعضای خانواده، به‌ویژه خانم‌های خانه‌دار، علاقه زیادی به پخت کیک و

ادامه مطلب

هر سوالی دارید بپرسید تا مشاوران با شما تماس بگیرند

جشنواره 55% تخفیف (1 الی 11 خرداد ماه)

با ثبت نام 2 دوره همزمان یک دوره هدیه بگیرید

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مشاوره رایگان و ثبت نام