تهران: 09202775857-09962028030/کرج:09941176993

آموزش خصوصی باریستایی با شهریه دولتی

شاید شما نیز یکی از افرادی باشید که قصد راه‌اندازی یک کافه را دارید با آموزش خصوصی باریستایی با شهریه دولتی شما اطلاعات بسیاری در زمینه آیتم‌های کافه بر پایه اسپرسو، آموزش تمامی آیس‌ها، آموزش تمامی قهوه‌ها، آموزش تمامی دمنوش‌ها و… کسب خواهید کرد. آموزش خصوصی باریستایی با شهریه دولتی در واقع یک سرمایه‌گذاری روی آینده خود به حساب می‌آید. حتی اگر قصد راه‌اندازی کافه یا فعالیت در زمینه باریستایی را نداشته باشید، می‌توانید با آموزش خصوصی باریستایی برای خود و مهمانان‌تان آیتم‌های یک کافه را سرو و آماده‌سازی نمایید.

آشنایی با آموزش باریستایی با شهریه دولتی

باریستا در واقع یک واژه ایتالیایی است که به شخصی اشاره دارد که نوشیدنی‌های گرم و سرد را در کافه تهیه می‌کند. برای یک باریستا شناخت امکانات و چگونگی عملکرد دستگاه‌های اسپرسوساز حرفه‌ای هم به شکل دستی و هم به شکل اتوماتیک از ضروریات به حساب می‌آید. باریستاها در مکان‌های مختلفی همچون کافی شاپ‌های زنجیره‌ای، کافه‌های کوچک و… می‌توانند مشغول به کار شوند. برای این‌که شما یک باریستا حرفه‌ای شوید، نیازمند گذراندن دوره‌های آموزش خصوصی باریستایی هستید؛ چراکه مهارت‌های یک باریستا فراتر از ساخت قهوه اسپرسو و نوشیدنی‌های است و شما باید برای تهیه یک مدل قهوه از میزان زمان، دما، فشار و آب آن اطلاع داشته باشید.

باریستایی نیازمند چه مهارت هایی است؟

شاید در نگاه اول باریستایی کار ساده‌ای به نظر برسد؛ اما اگر به اندکی اطلاعات در این رابطه دست یابید، متوجه خواهید شد که انجام آن مهارت‌های زیادی را می‌طلبد. از جمله مهارت‌های لازم که یک باریستا حرفه‌ای باید از آن‌ها را برخوردار باشد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • توانایی ترکیب کردن انواع قهوه بنابر علم و روش‌های خود و سلیقه مشتری
 • مهارت کار با دستگاه‌های اسپرسوساز، هم به شکل دستی و هم اتوماتیک
 • مهارت تشخیص کیفیت و طعم قهوه
 • توانایی بازاریابی و فروش
 • داشتن روابط عمومی بالا
 • مهارت کار گروهی
 • توانایی سازمان‌دهی
 • مهارت انجام چندین کار به شکل همزمان
 • آگاهی از تمامی دستور‌العمل‌ها و تکینک‌ها
 • مهارت به ‌کارگیری زبان خاص کافی شاپ
 • توانایی دم کردن قهوه‌های نسل دوم و سوم
 • مهارت تشخیص تفاوت میان انواع قهوه‌ها
 • شناخت دانه قهوه و تهیه و سرو نوشیدنی‌های گرم و سرد
 • مهارت طعم‌شناسی
 • مهارت سرعت عمل و خلاقیت

باریستایی با شهریه دولتی

پس از گذراندن آموزش باریستایی چه مهارت هایی کسب خواهید کرد؟

پشت سر گذاشتن دوره آموزشی باریستایی را می‌توان یک سرمایه‌گذاری ارزشمند برای اشخاصی دانست که به تهیه قهوه علاقه‌مند هستند. به کمک این دوره شما می‌توانید دانش و مهارت‌های لازم برای این‌که یک بار ایستایی موفق شوید را به دست آورید. از جمله مهارت‌های اکتسابی که شما در طول این دوره با آن‌ها آشنا خواهید شد می‌توان موارد زیر را نام برد.

آشنایی با تاریخچه و مراحل ساخت قهوه: شما در طول این دوره می‌توانید به شناخت بسیاری نسبت به تاریخچه قهوه، مدل‌های مختلف قهوه و مراحل تولید آن دست یابید. با داشتن این اطلاعات دیگر به‌صورت عمقی به طرز ساخت قهوه می‌نگرید. به این صورت قهوه‌های تولیدی شما کیفیت بهتری خواهند داشت.

آشنایی با انواع قهوه و فرآوری آن‌ها: در مرحله بعد شما اطلاعات لازم در مورد انواع قهوه‌ها را به دست خواهید آورد. همچنین شیوه‌های مختلف تهیه قهوه به شما آموزش داده خواهند شد. با داشتن این اطلاعات شما می‌توانید هنگام انتخاب قهوه طعم یا قطر آن‌ها را نیز در نظر بگیرید.

آموزش خصوصی باریستایی با شهریه دولتی

شناخت انواع تجهیزات و لوازم قهوه‌سازی: برای ساخت قهوه از دستگاه‌های مختلف استفاده می‌شود که نمونه‌هایی از آن شامل دستگاه اسپرسو، آسیاب قهوه، فرنچ پرنس و… می‌شوند. این‌که چگونه از دستگاه استفاده کنید و نحوه مراقبت از آن به چه صورت باشد نیز در طول این دوره به شما آموزش داده خواهند شد.

تهیه انواع نوشیدنی‌‌های قهوه‌ای: نوشیدنی‌ها بر پایه قهوه‌ شامل اسپرسو، کاپوچینو، لته، ماکیاتو و… می‌شوند که تهیه آن‌ها نیازمند آموزش است. تهیه مدل نوشیدنی‌ها، از تکنیک‌هایی زیادی برخوردار هستند که شما در طول این دوره با آن‌ها آشنا خواهید شد.

آشنایی با هنر لته‌آرت: لته‌آرت در واقع به هنری گفته می‌شود که با یادگیری آن می‌توانید ‌طرح‌های متنوعی را روی قهوه‌های لته ایجاد نمایید. یادگیری این هنر و تسلط یافتن به آن، مهارت و تمرین زیادی را می‌طلبد. اصول اولیه لته‌آرت در دوره باریستایی آموزش داده می‌شود و در صورتی که شما تمرین زیادی داشته باشید، می‌توانید طرح‌های زیادی را روی قهوه‌های لته رسم کنید.

باریستایی با شهریه دولتی

شرکت در کلاس های آکادمی کافی پارس چه مزیت هایی برای ما به دنبال دارد؟

امروزه قهوه به جایگاه ویژه‌ای در زندگی روزمره افراد دست یافته و بسیاری از افراد طرفدار پروپاقرص آن به حساب می‌آیند. آکادمی کافی پارس فرصت ویژه‌ای را برای عاشقان قهوه که تمایل به یادگیری باریستایی دارند، فراهم کرده است.

شما با شرکت در دوره آموزش خصوصی باریستایی با شهریه دولتی می‌توانید تمامی مهارت‌های لازم برای این حرفه را به دست آورید و با تمامی تکنیک‌های آن آشنا شوید. شرکت این دوره این تضمین را به شما می‌دهد که پس از آموزش در بازار کار مشغول به کار خواهید شد. برای این دوره، بازه زمانی خاصی در نظر گرفته نشده و تا زمانی که دانشجو همه سرفصل‌ها را فرا نگیرید، این دوره به پایان نخواهد رسید؛ از این‌رو حتی در صورت محدود بودن زمان، هزینه ثبت نام دوره باریستایی از بین نخواهد رفت.

آموزش باریستا در این آکادمی به‌صورت نیمه‌ خصوصی با شهریه عمومی انجام می‌گیرد و بین یک تا سه نفر در کلاس حضور دارند. پس از شرکت و پرداخت هزینه ثبت نام دوره باریستایی، یک کارت گارانتی پنج ساله به شما ارائه خواهد شد که به این صورت تنها با پرداخت قیمت ثبت نام دوره باریستایی امکان استفاده از کلاس‌های رفع اشکال به‌صورت رایگان به مدت پنج سال برای شما فراهم می‌گردد. برای اطلاع از قیمت ثبت نام دوره باریستایی می‌توانید با آکادمی کافی پارس تماس بگیرید.

سخن پایانی

عاشقان قهوه حتماً برای یک‌بار هم که شده به باریستا شدن اندیشیده‌اند. شاید شما باریستایی را کار ساده‌ای بدانید؛ اما این‌گونه نبوده و یک باریستای حرفه‌ای شدن نیازمند مهارت‌ و دانش بسیاری است. برای این‌که در این زمینه خبره شوید و بتوانید حتی به راه‌اندازی یک کافه بیندیشید، می‌توانید در دوره آموزش خصوصی باریستایی با شهریه دولتی شرکت کرده و تمامی تکنیک‌های ساخت قهوه و لته‌آرت فراگیرید. از جمله مهارت‌هایی که در این دوره به شما آموزش داده می‌شوند می‌توان به آیتم‌های کافه بر پایه اسپرسو، آشنایی با تمامی قهوه‌های دمی، همه گرم‌نوش‌ها همچون هات چاکلت، وایت چاکلت و… اشاره کرد.

به نوشته امتیاز دهید

5/5
جدیدترین مقالات

جدید ترین مقالات کافی پارس

کیک هویج
مقالات

آموزش تهیه کیک هویج

کیک هویج یکی از پرطرفدارترین کیک‌هاست که با دستورهای مختلفی تهیه می‌شود. بسیاری از اعضای خانواده، به‌ویژه خانم‌های خانه‌دار، علاقه زیادی به پخت کیک و

ادامه مطلب

هر سوالی دارید بپرسید تا مشاوران با شما تماس بگیرند

جشنواره 55% تخفیف (1 الی 11 خرداد ماه)

با ثبت نام 2 دوره همزمان یک دوره هدیه بگیرید

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مشاوره رایگان و ثبت نام