تهران: 09202775857-09962028030/کرج:09941176993

ورکشاپ رایگان مدیریت و راه اندازی کافه همراه با استاد مافی

ورکشاپ رایگان مدیریت و راه اندازی کافه همراه با استاد مافی

در بحث مدیریت و راه اندازی کافی شاپ یک سری فاکتور مهم مورد توجه قرار میگیرد که در این ورکشاپ قصد داریم به آن بپردازیم. مدرس ورکشاپ رایگان این هفته ما استاد مافی از استادان برجسته دوره های باریستایی و بارتندری هستند.

آموزش تعیین محل و متراژ کافی شاپ

در ورکشاپ رایگان مدیریت و راه اندازی کافه یاد میگیرد که چگونه و با توجه به نوع کاربری کافه خود (تیک اوی یا کافه لوکال، کافه گیم، کافه کتاب و …) مکان و متراژ مناسب این شغل پر سود را انتخاب کنید.

آموزش تامین و نگهداری تجهیزات کافی شاپ

تجهیزات یکی از بخش های مهم هر کافه است و برای راه اندازی کافه باید تجهیزات و وسایل کاملی داشته باشید، در ورکشاپ رایگان مدیریت و راه اندازی کافه شما یاد میگیرید که چگونه بهترین دستگاه ها و وسایل را با توجه به نوع کاربری کافی شاپ خود مشخص کنید.

آموزش منو نویسی کافی شاپ در آموزش باریستا و راه اندازی کافه

مهم ترین بخش و امضاء کار یک کافی شاپ و رستوران حرفه ای منوی آن است و منو نویسی نیازمند تخصص و تجربه کافی در این زمینه میباشد و با توجه به نوع آن کافی شاپ تنظیم می شود. در ورکشاپ رایگان مدیریت و راه اندازی کافه و آموزش باریستا، به شما یاد میدهد که بتوانید منو کافی شاپ خودتان را با توجه به خدماتی که ارائه می دهید و مشتریانی که دارید تنظیم کنید و منویی مشتری پسند داشته باشید.

چگونگی تامین مواد اولیه کافی شاپ

در این سرفصل چگونگی تامین و مدیریت موجودی مواد مصرفی به شما آموزش داده می شود،  همچنین یاد میگیرید اجناس با کیفیت از جمله دانه های قهوه، انواع سیروپ ها و افزودنی ها را به درستی تشخیص دهید.

طراحی داخلی و دکور در راه اندازی کافی شاپ

یکی از فاکتور هایی که باعث جذب مشتری می شود طراحی است، از این رو شما باید طراحی و حتی نوع چیدمان وسایل و تجهیزات را به درستی انجام دهید تا برای مشتریان دلچسب و جذاب باشد و به یاد داشته باشید کافی شاپ ها مکان هایی هستند که با دیزاین و طراحی مناسب حس خوب و آرامش را به مشتری القا می کنند. اغلب افراد به منظور گذراندن وقت، تفریح و حتی قرار های کاری این محیط ها را انتخاب می کنند و ترجیح می دهند بهترین مکان را انتخاب کنند. کافی پارس در دوره های آموزشی خود به شما یاد میدهد چگونه با علم طراحی موجب جذب و نگهداری مشتریان کافه خود شوید.

بخش دوم: تبلیغات و بازاریابی کافی شاپ در ورکشاپ رایگان مدیریت و راه اندازی کافه

برندرینگ و نام کافه

کافی پارس در ورکشاپ رایگان مدیریت و راه اندازی کافه شما را راهنمایی می کند تا نام تجاری مناسب برای کافی شاپ خود انتخاب نمایید و بتوانید به راحتی تبدیل به یک برند شوید. نام خوب باعث می شود همیشه در یاد و خاطر مشتریان بمانید.

تبلیغات و بازاریابی کافی شاپ

در ورکشاپ رایگان مدیریت و راه اندازی کافه بخشی از تبلیغان را به شما یاد می دهیم که چگونه میان دیگر کافی شاپ ها بدرخشید، تعداد مشتریان خود را افزایش دهید و کافه ای پر سود را تجربه کنید.

ورکشاپ رایگان مدیریت و راه اندازی کافه همراه با استاد مافی

سخن آخر

اگر قصد راه اندازی کافه را دارید شاید نتوانید با یک ورکشاپ رایگان به بهترین نحو ممکن کافی شاپ دلخواه خود را راه اندازی کنید اما در دوره آموزش باریستا و راه اندازی کافه از صفر تا صد راه اندازی کافی شاپ و رسیدن به در آمد و سود دهی را با شما همراه هستیم. حتی می توانید از مشاوره های رایگان ما استفاده کنید.

به نوشته امتیاز دهید

5/5
جدیدترین مقالات

جدید ترین مقالات کافی پارس

کیک هویج
مقالات

آموزش تهیه کیک هویج

کیک هویج یکی از پرطرفدارترین کیک‌هاست که با دستورهای مختلفی تهیه می‌شود. بسیاری از اعضای خانواده، به‌ویژه خانم‌های خانه‌دار، علاقه زیادی به پخت کیک و

ادامه مطلب

هر سوالی دارید بپرسید تا مشاوران با شما تماس بگیرند

جشنواره 55% تخفیف (تا 18 خرداد تمدید شد)

با ثبت نام 2 دوره همزمان یک دوره هدیه بگیرید

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مشاوره رایگان و ثبت نام