تهران: 09202775857-09962028030/کرج:09941176993

منو نویسی کافی شاپ با آموزش باریستایی

تاسیس یا باز کردن یک کافی ‌شاپ برای علاقه‌مندان به کافه‌داری و باریستایی، بسیار هیجان‌انگیز است. از منو نویسی کافی شاپ با آموزش باریستایی و آغاز طراحی داخلی فضای کافه تا استخدام تیمی از باریستاهای مجرب، کارهای زیادی وجود دارند که باید قبل از افتتاحیه انجام گیرند. در میان همه این کارها، یک مرحله کلیدی وجود داشته که اغلب در انتها و قبل از افتتاحیه با عجله انجام می‌شود؛ اما منونویسی کافه سزاوار یک رویکرد استراتژیک‌تر است. طراحی منو کافه یکی از اولین و ریشه‌ای‌ترین موضوعات در تاسیس یک کافه محسوب می‌شود. نوع نوشیدنی‌ها در یک کافه، تعیین‌کننده تهیه دستگاه‌ها و حتی طراحی بار و سالن است. در راه‌اندازی و گرداندن کافی ‌شاپ براساس نوع آیتم‌های موجود در منو، دستگاه‌های مورد نیاز خریداری می‌شوند و در زمان طراحی داخلی برای آن دستگاه‌ها جا‌نمایی انجام می‌گیرد. این امر اهمیت طراحی منوی استاندارد در کافه را نشان می‌دهد. قدم به قدم پیش می‌رویم و اصول این کار را فرا می‌گیریم.

نحوه منو نویسی کافی شاپ با آموزش باریستایی

دوره آموزش باریستایی را به اتمام رسانده‌اید و دستگاه اسپرسوساز روی پیشخوان، ظروف شیر داخل یخچال، لوگو زیبایی روی لیوان‌های کاغذی چاپ شده‌اند و بوی قهوه تازه در هوا می‌پیچد؛ شما آماده استقبال از مشتریانی هستید که درب کافی ‌شاپ جدید شما را باز کنند. شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که مردم عادی به کافه شما اعتماد کرده و برای چشیدن بهترین قهوه شهر در آنجا توقف نمایند؛ زیرا قبل از تحقق این رویا، یک قدم مهم وجود دارد که باید به‌خوبی انجام گیرد: ایجاد منوی کافی ‌شاپ.

منو نویسی کافی شاپ با آموزش باریستایی شما خیلی بیشتر از یک فهرست از نوشیدنی‌ است. منو وسیله‌ای است که از طریق آن با مشتریان خود ارتباط برقرار می‌کنید و سفارشات کافه خود را افزایش می‌دهید. این فرصتی برای تاثیرگذاری بر تعامل مشتری و ابزاری برای افزایش فروش و به حداکثر رساندن درآمد محسوب می‌شود. آموزش باریستایی به شما یاد می‌دهد که منونویسی نیاز به تفکر دقیق و عمیق دارد تا اطمینان یابید که کافی‌ شاپ خود را برای بیشترین موفقیت ممکن راه‌اندازی کرده‌اید. اگر بسیار طاقت‌فرسا به نظر می‌رسد، نگران نباشید. در ادامه، ما تمام مواردی را که برای قراردادن منو در نظر گرفته می‌شوند، ارائه می‌دهیم.

منو نویسی کافی شاپ با آموزش باریستایی

بهترین روش های منو نویسی کافی شاپ با آموزش باریستایی

در منو نویسی کافی شاپ با آموزش باریستایی رنگ و طراحی منو، ترکیب‌بندی و چیدمان، قیمت‌ها و توضیحات و نسخه‌های چاپی و آنلاین، همگی نشان می‌دهند که موارد زیادی برای ایجاد یک منو وجود دارند. در حالی‌ که منوی هر کافه باید منحصربه‌فرد شما باشد و بازتاب‌دهنده هویت برند متمایز شما باشد، شیوه‌های متنوعی برای طراحی منو در دسترس هستند که آگاهی از آن‌ها برای حرفه باریستایی مفید است. در چند مرحله زیر یک راهنمای عالی به شما ارائه می‌دهیم تا اطمینان حاصل کنید که یک منوی آماده در کمترین زمان خواهید داشت!

1. تمام موارد منو را بنویسید.

اولین گام در فرآیند منو نویسی کافی شاپ با آموزش باریستایی، فهرست‌ کردن تمام مواردی است که قصد دارید در منوی خود بگنجانید. در حالی که بدیهی به نظر می‌رسد، صرف زمان برای نوشتن این موارد برای سازماندهی خدمات شما و آماده‌سازی  کافه برای موفقیت در مراحل بعدی، مهم است.

بنابراین برای شروع، یک خودکار بردارید و هر موردی را که می‌خواهید برای مشتریان‌تان سرو کنید را فهرست نمایید. از قهوه، چای، نوشیدنی‌های خاص گرفته تا هر نوع خوراکی، شیرینی، غذا، اقلام و انواع دانه‌های قهوه که برای فروش خواهند بود. اگر می‌خواهید افزودنی‌ها یا جایگزین‌هایی مانند چرخش طعم یا گزینه‌های شیر غیرلبنی را ارائه دهید، حتماً به آن‌ها در اینجا نیز توجه داشته باشید. هر چیزی که ممکن است به افزایش درآمد و به حداکثر رساندن سود شما کمک کند، باید در لیست بگنجانید!

 

2. آیتم های منو را دسته بندی کنید.

اکنون لیستی از آنچه که قصد فروش آن‌ها را دارید، در اختیار شما است؛ زمان آن رسیده که با چگونگی سازماندهی اقلام خود آگاه شوید. به این فکر کنید که چه دسته‌هایی برای مشتریان شما منطقی‌تر و شهودی‌تر هستند. آیا قهوه و چای را به دو بخش “سرد” و “گرم” تقسیم می‌کنید؟ آیا نوشیدنی‌های ویژه را زیر قهوه‌ها قرار می‌دهید یا آن‌ها فضای مخصوص به خود را خواهند داشت؟ نوشیدنی‌های غیر قهوه‌بار مانند بطری آب، آبمیوه یا نوشابه را چگونه سازماندهی می‌کنید؟ آیا تمام غذاها را با یکدیگر دسته‌بندی خواهید کرد یا آن‌ها را به صبحانه، ناهار، شیرینی‌ها یا میان وعده‌ها تقسیم می‌کنید؟

دسته‌بندی اقلام به شما کمک می‌کند تا تعیین‌ نمایید که هر بخش به چه میزان بزرگ است، در کدام قسمت منوی شما قرار می‌گیرد، چگونه از یکدیگر جدا می‌شوند و… . همچنین دسته‌بندی‌ کردن به شما کمک می‌کند تا در مورد نحوه سازماندهی اقلام در هر بخش بیندیشید. آیا راهی استراتژیک برای برجسته ‌کردن بهترین فروش یا گران‌ترین گزینه شما و تاثیرگذاری بر رفتار مشتری وجود دارد؟

منو نویسی کافی شاپ با آموزش باریستایی

3. قیمت منو را تنظیم کنید.

به این بیندیشید که چه قیمت‌هایی برای بازار هدفی که می‌خواهید به آن دست پیدا کنید، قابل دسترس و پایدار خواهند بود. چه قیمتی به اندازه کافی پایین بوده و می‌تواند مشتریان را به سمت خود جذب کند و آن‌ها را برای خرید بیشتر بازگردانده و در عین حال سود کافی را به حداکثر برساند؟

بررسی کنید که سایر کافی ‌شاپ‌های منطقه شما برای محصولات خود چه هزینه‌ای دریافت می‌کنند و به این بیندیشید که چگونه فروشگاه خود را از بقیه بازار متمایز ساخته‌اند. شاید بتوانید قیمت‌های رقابتی‌تری را ارائه دهید یا شاید اقلام شما گران‌تر باشند؛ اما کیفیت آن‌ها ارزش هزینه را دارند.

از موجودی، مزایا تا هزینه اجاره، تمیز کردن، تعمیر و نگهداری و موارد دیگر، مهم است که بدانید برای چه هزینه‌هایی متعهد هستید؛ بنابراین می‌توانید قیمت‌ها را محاسبه نمایید. کیفیت محصولات شما نیز باید در قیمت‌های شما لحاظ شود و نباید از گفتن آن به مهمانان خود هراس داشته باشید.

4. توضیحات منو را ایجاد کنید.

اکنون زمان آن است که شرح منوی کافی ‌شاپ خود را پیش‌نویس ‌کنید؛ در تلاش باشید که خود را به‌جای مشتریان خود قرار دهید. برای این‌که احساس کنید برای سفارش خود آماده هستید، در مورد هر محصول چه چیزی باید بدانید؟ آیا شما هر یک از مواد تشکیل‌دهنده را فهرست می‌کنید، یا از محدودیت‌های غذایی مانند وگان، بدون گلوتن یا بدون لبنیات استفاده می‌کنید؟

از لحاظ سبک نوشتاری، توضیحات منوی خود را با چه لحنی ارائه خواهید داد؟ آیا نام‌های خنده‌داری را برای انواع شیرینی‌های خود انتخاب می‌کنید؟ آیا محتویات ساندویچ‌های کافه‌تان را با شوخ ‌طبعی و طنز توضیح می‌دهید؟ یا این‌که رویکرد مینیمالیستی‌تری را برمی‌گزینید. تا حد لازم اطلاعات کمی را به اشتراک بگذارید و منوی خود را ساده نگه دارید.

5. برای طرح و رنگ منو تصمیم بگیرید.

در منو نویسی کافی شاپ با آموزش باریستایی یاد می‌گیریم که ما از زمان ارتباطات مکتوب گذر کرده‌ایم و اکنون زمان آن است که به این موضوع بیندیشیم که چگونه هویت کافی ‌شاپ خود را از طریق منوی دیجیتال هم به‌صورت بصری منتقل نماییم. برای شروع، به رنگ‌های کافی ‌شاپ خود فکر کنید. اگر از قبل، یک هویت بصری برای برند با رنگ‌ها، فونت‌ها و آرم‌های خاص تعیین کرده‌اید، این یک فرصت عالی برای استفاده از آن است. یک نکته دیگر که باید به آن توجه داشته باشید این است که هزینه چاپ رنگی معمولاً کمی بیشتر از چاپ سیاه و سفید خواهد بود؛ بنابراین اگر قصد دارید منوهای خود را به صورت رنگی چاپ کنید، درباره هزینه چاپ رنگی سوالات خود را مطرح نمایید.

سخن پایانی

در آموزش باریستایی و بارتندری یاد می‌گیرید که همه عناصر موجود در لیست را ترکیب ‌کنید. نحوه تجربه مشتریان‌تان، منوی شما را تعیین می‌کند؛ بنابراین اطمینان داشته باشید که وقت خود را صرف کرده و بهترین راه را برای جمع‌آوری همه آن‌ها در نظر بگیرید. در تلاش باشید تا با پیش‌نویس‌های مختلف بازی کنید و نسخه‌های متفاوتی را ارائه دهید تا ببینید چه چیزی برای شما و کافی شاپ‌تان بهتر است.

به نوشته امتیاز دهید

5/5
جدیدترین مقالات

جدید ترین مقالات کافی پارس

نژاد های اصلی قهوه
مقالات

نژاد های اصلی قهوه

قهوه عربیکا و قهوه روبوستا نژاد های اصلی قهوه هستند هر یک از این دو گونه، ویژگی‌ها و خصوصیات منحصر به فردی دارند که در زیر

ادامه مطلب
اکسسوری‌ های باریستا
مقالات

اکسسوری‌ های باریستا و کافه

اکسسوری‌ های باریستا به مجموعه‌ای از ابزارها و وسایلی اطلاق می‌شود که برای تهیه و سرو قهوه به کار می‌روند.اکسسوری‌ های باریستا به او کمک

ادامه مطلب
فواید قهوه
آموزش‌ها

فواید قهوه چیست؟

قهوه، از گذشته‌های دور تا به امروز جزء محبوب‌ترین نوشیدنی‌های جهان است که به دلایل متعددی مورد توجه افراد قرار گرفته است. علاوه بر طعمی

ادامه مطلب
زیرگونه‌های قهوه
مقالات

منظور از زیرگونه‌های قهوه چیست؟

زیرگونه‌های قهوه تنوع زیادی در دنیای قهوه ایجاد کرده‌اند و هر کدام با ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود، تجربیات متفاوتی را برای علاقه‌مندان به قهوه فراهم می‌کنند.

ادامه مطلب
تفاوت لاته و کاپوچینو
مقالات

تفاوت لاته و کاپوچینو

لاته و کاپوچینو دو نوع محبوب قهوه هستند که هر کدام با ترکیب‌های مختلفی از قهوه اسپرسو و شیر تهیه می‌شوند. با این حال، این

ادامه مطلب

هر سوالی دارید بپرسید تا مشاوران با شما تماس بگیرند

جشنواره 55% تخفیف (از 1 الی 12 مرداد ماه )

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مشاوره رایگان و ثبت نام