تهران: 09202775857-09962028030/کرج:09941176993

چگونه دوره آموزش باریستا مناسب را انتخاب کنیم؟

باریستا های حرفه ای با توجه دوره آموزش باریستا مناسب که دیده اند می‌توانند تمامی نوشیدنی‌هایی که بر پایه قهوه و یا اسپرسو هستند به راحتی تهیه و در اختیار افراد قرار دهند. شخصی که در کافه‌ها به عنوان باریستا مهارت دارد، می‌تواند از این راه با دوره آموزش باریستا مناسب یک سرمایه گذاری بزرگ را برای خود به ارمغان آورد. باریستا درواقع به شخصی گفته می‌شود که بتواند در کافه‌ها نوشیدنی‌های سرد و گرمی که با قهوه و اسپرسو آماده می‌شوند را به صورت حرفه‌ای تهیه و سرو کند.

 باریستا به چه شغلی گفته می شود؟

درواقع شغل باریستا امروزه به عنوان یکی از جذاب‌ترین و خاص‌ترین شغل‌های دنیا به شمار می‌رود که درمیان افراد از محبوبیت بالایی برخوردار است. افراد‌ی که برای این کار پذیرفته می‌شوند، باید در تهیه کردن نوشیدنی‌هایی مانند کاپوچینو، قهوه، لاته، موکاچینو و… بسیار حرفه‌ای باشند تا مشتریان بسیار‌ی را به خود جذب کند. درواقع ممکن است از نظر ما شغل باریستا بسیار راحت و آسان باشد؛ ولی این کار هم سختی‌های مختص به خود را خواهد داشت و افراد‌ی که در این کار مهارت دارند با سختی‌های بسیاری هم مواجه شده‌اند. به همین دلیل افراد بسیار‌ی هستند که برای یادگیر‌ی و آموزش یافتن آن دنبال افراد با تجربه و مهارت بالا هستند تا بتوانند با یادگیر‌ی این شغل یک سرمایه گذاری بزرگ را برای خود کسب کنند. درواقع یادگیری این شغل چندان کار دشواری نخواهد بود و تنها به پشتکار و علاقه شما بستگی دارد، به همین دلیل افراد‌ی که به این کار علاقمند هستند، می‌توانند برای یادگیری آن به سایت‌های دوره آموزش باریستا مناسب مراجعه کنند.

آموزش باریستا مناسب

چه افرادی برای یادگیری دوره آموزش باریستا مناسب مراجعه می کنند؟

درواقع اکثر افراد تصور می‌کنند با داشتن کالا‌هایی مانند ماشین، زمین و… می‌توان به یک سود بزرگ رسید و روی آنها سرمایه‌گذاری کرد، درحالی که افراد با سرمایه گذاری بر روی فکر و خلاقیت‌های خود می‌توانند آینده‌ای بهتر را برای خود به وجود آورند. افراد‌ی که به این شغل علاقمند هستند، باید دروه‌های آموزشی عملی و تئوری را به خوبی فرا گیرند تا به یک باریستا‌ی حرفه‌ای تبدیل شوند. امروزه افراد زیادی برای دوره آموزش باریستا مناسب به آکادمی پارس کافی مراجعه کرده‌اند که برخی از آنها شامل:

 • افرادی که در آماده کردن قهوه و اسپرسو خلاق هستند و به آن علاقه بسیاری دارند، به همین دلیل برای راه‌اندازی یک کسب و کار مانند کافه و آموزش یافتن آن به آکادمی پارس کافی مراجعه می‌کنند.
 • کسانی که یک شغل ثابت دارند و می‌خواهند از باریستایی برای شغل دوم خود استفاده کنند.
 • فردی که دارای یک کافه بوده و برای اینکه اطلاعات بیشتری در دست داشته باشد در این دوره‌های آموزشی شرکت می‌کند.
 • کسانی که مایل هستند از شغل باریستا به عنوان شغل اصلی خود استفاده کنند می‌توانند در دوره‌های تخصصی آنها شرکت کنند.
 • افرادی که قصد دارند در این کار مهارت بالا داشته باشند و با داشتن مدرک معتبر خود راحت‌تر بتوانند به کشور‌های مختلف مهاجرت کنند.

فرد باریستا چه مهارت‌ هایی باید در دوره آموزش باریستا مناسب داشته باشد؟

فرد باریستا قبل از شرکت در دوره‌های آموزشی باید با دانه‌های قهوه و تمامی نکات آن آشنایی داشته باشد تا با استفاده از دانستنی‌های خود خیلی سریع به عنوان یک باریستا‌ی با تجربه و مهارت بالا شناخته شود. برخی از مهارت‌هایی که افراد باید از آنها برخوردار باشند عبارتند از:

کار تیمی و گروهی

افراد‌ی که در کافه‌ها کار می‌کنند برای اینکه با مشکلی روبه‌رو نشوند تمامی کار‌ها را به صورت تیمی و گروهی انجام می‌دهند. باریستا علاوه‌بر تهیه کردن نوشیدنی‌ها باید به خوبی یک کافی‌شاپ را مدیریت کند تا با همکار‌ی در هنگام مراجعه مشتریان بتواند خدمات خوبی را در اختیار آنها قرار دهد.

توجه داشتن به جزئیات در انجام دادن کارها

توجه داشتن به جزئیات در هنگام کار‌ها باعث می‌شود که فرد باریستا خیلی کم اشتباه کند؛ به همین دلیل این باعث می‌شود که مشتریان بسیار‌ی را به خود جذب کند. اگر در مواقعی شاهد این هستید که یک مشتری به صورت ثابت از کافی‌شاپ شما سفارش می‌دهد این به معنای این بوده که به شما اطمینان دارد و از خدمات رسانی شما رضایتمندی کامل را دارد.

چند وظیفه داشتن فرد باریستا

افرادی که به عنوان باریستا در کافه‌ها هستند علاوه‌بر کار خود باید چندین وظیفه دیگر را برعهده داشته باشند تا تمامی کار‌ها به موقع انجام شوند.

دوره آموزش باریستا مناسب

ارائه کردن یک خدمات عالی به مشریان

یکی از مهارت‌های مهمی که هر باریستا باید داشته باشد این است که یک خدمات رسانی بی‌نظیر را به مشریان خود ارائه دهد. بهترین استفاده از این مهارت مودب بودن است که بتوانند به آسانی خواسته‌های افراد را انجام دهند، یک خدمات رسانی عالی باعث شده که مشتریانی بسیاری به کافی‌شاپ‌ها و یا مغازه‌های شما جذب شوند و از سفارش دادن در این کافه‌ها اطمینان کامل را داشته باشند.

سرفصل‌ های دوره آموزش باریستا مناسب چگونه است؟

شغل باریستا در ایران و کشور‌های خارجی طرفدارن‌ بسیاری را به خود اختصاص داده است. این شغل دارای سرفصل‌ها و برنامه‌هایی بوده که در خارج از کشور براساس شناخت انواع قهوه و اسپرسو آموزش داده می‌شود. در حالی که در ایران این دوره‌ها و سرفصل‌ها به صورت جامع در اختیار افراد قرار داده می‌شود که تنها یک شخص بتواند برای آموزش یافتن آن دوره‌ها شرکت کند و بعد از شناخت آنها در دیگر کلاس‌های آموزشی شرکت کند و یا برای اطلاعات بیشتر می‌توانند از راهنمای دوره آموزش باریستا مناسب کمک بگیرند. برخی از این دوره‌ها و سرفصل‌ها شامل:

 1. کار کردن با ماشین‌های اهرمی
 2. خرید یک دستگاه مناسب و جدید برای ساخت یک قهوه بی‌نظیر
 3. شناخت شیر‌های گیاهی و طبیعی
 4. آموزش دادن تهیه کاپوچینو به صورت عملی
 5. آموزش دادن حرفه‌ای افراد برای تهیه یک قهوه ایتالیایی مانند اسپرسو ماکیاتو، قهوه لاته و…
 6. خرید یک قهوه مناسب برای استفاده کردن آن برای نوشیدنی‌های مختلف
 7. آشنا شدن با تمامی دستگاه‌های قهوه‌ساز و اسپرسوساز
 8. نحوه محافظت و نگهداری از دستگا‌ه‌های اسپرسوساز

سخن پایانی

امروزه افرادی هستند که با مهارت داشتن در کار باریستایی می‌توانند مدرکی را برای خود کسب کرده و به راحتی از آن برای مهاجرت کردن استفاده کنند. درواقع شغل باریستایی شغلی بوده که تمامی افراد در هر سنی که باشند می‌توانند از آن برای خود استفاده کنند. دراقع باریستا شدن دارای چندین سرفصل و دروه بوده که افراد باید برای یادگیری آن به آموزشگاه‌های مختلفی مانند آکادمی کافی پارس و یا سایت‌های مختلف مراجعه کنند تا بتوانند به یک باریستای حرفه‌ای تبدیل شوند. شما می‌توانید برای آموزش یافتن این دوره‌ها به سایت آکادمی کافی پارس مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

به نوشته امتیاز دهید

5/5
جدیدترین مقالات

جدید ترین مقالات کافی پارس

نژاد های اصلی قهوه
مقالات

نژاد های اصلی قهوه

قهوه عربیکا و قهوه روبوستا نژاد های اصلی قهوه هستند هر یک از این دو گونه، ویژگی‌ها و خصوصیات منحصر به فردی دارند که در زیر

ادامه مطلب
اکسسوری‌ های باریستا
مقالات

اکسسوری‌ های باریستا و کافه

اکسسوری‌ های باریستا به مجموعه‌ای از ابزارها و وسایلی اطلاق می‌شود که برای تهیه و سرو قهوه به کار می‌روند.اکسسوری‌ های باریستا به او کمک

ادامه مطلب
فواید قهوه
آموزش‌ها

فواید قهوه چیست؟

قهوه، از گذشته‌های دور تا به امروز جزء محبوب‌ترین نوشیدنی‌های جهان است که به دلایل متعددی مورد توجه افراد قرار گرفته است. علاوه بر طعمی

ادامه مطلب
زیرگونه‌های قهوه
مقالات

منظور از زیرگونه‌های قهوه چیست؟

زیرگونه‌های قهوه تنوع زیادی در دنیای قهوه ایجاد کرده‌اند و هر کدام با ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود، تجربیات متفاوتی را برای علاقه‌مندان به قهوه فراهم می‌کنند.

ادامه مطلب
تفاوت لاته و کاپوچینو
مقالات

تفاوت لاته و کاپوچینو

لاته و کاپوچینو دو نوع محبوب قهوه هستند که هر کدام با ترکیب‌های مختلفی از قهوه اسپرسو و شیر تهیه می‌شوند. با این حال، این

ادامه مطلب

هر سوالی دارید بپرسید تا مشاوران با شما تماس بگیرند

جشنواره 55% تخفیف (از 1 الی 12 مرداد ماه )

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مشاوره رایگان و ثبت نام