تهران: 09202775857-09962028030/کرج:09941176993

مشاوره انتخاب دوره آموزش باریستایی خوب

مشاوره انتخاب دوره آموزش باریستایی خوب

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که به واسطه کارآموزان مطرح می‌شود مشاوره انتخاب یک دوره آموزش باریستایی خوب است. در صورتی که بتوانید یک مشاوره مناسب برای انتخاب یک دوره آموزش‌هایی داشته باشید، می‌توانید مهارت‌های لازم و ضروری را در این حرفه به خوبی آموزش ببینید. با توجه به اینکه بازار کاری و فرصت‌های شغلی مناسبی در صنعت قهوه وجود دارد و این صنعت به عنوان یک صنعت نوظهور و جدید شناخته می‌شود؛ بنابراین با اخذ مدرک و با بالا بردن سطح توانایی خود می‌توانید در آینده به یک باریستای موفق تبدیل شوید که این موضوع اهمیت مشاوره انتخاب یک دوره برای شرکت در کلاس‌های باریستایی را افزایش می‌دهد.

اهمیت مشاوره و ویژگی‌های یک دوره آموزش باریستایی خوب

هم اکنون دوره‌های بسیار زیادی در زمینه آموزش باریستایی در سرتاسر دنیا در حال برگزاری است. اشخاصی که به این حرفه علاقه دارند می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند و به صورت حرفه‌ای آموزش ببینند. در صورتی که شما نیز علاقه به صنعت قهوه و باریستا شدن را دارید می‌توانید در دوره‌های آموزشی مربوطه در این حرفه شرکت داشته باشید؛ اما پیش از شرکت در دوره‌های آموزشی نیاز است تا در این زمینه اطلاعات مناسبی را به واسطه مشاوره کسب کنید.

دوره آموزش باریستایی

همچنین اطلاع از ویژگی‌های یک دوره آموزش خوب باریستایی می‌تواند تصمیم‌گیری شما را بیش از پیش آسان‌تر کند. دوره‌ آموزش باریستایی و باریستا شدن نیاز به طی این دوره‌ها و کسب مهارت‌های لازم دارد. از مهم‌ترین ویژگی‌های یک دوره آموزش خوب باریستایی می‌توان به وجود امکانات و تجهیزات مناسب و به روز اشاره کرد. برای بالا بردن سطح مهارت خود نیاز است تا با تمامی امکانات و تجهیزات روز دنیا در این صنعت آشنا شوید.

سرفصل‌های ارائه شده در یک دوره آموزش باریستایی خوب نیز اهمیت زیادی دارد؛ این سرفصل‌ها باید با جزئیات و بسیار دقیق باشد. ظرفیت محدود کلاس‌ها نیز در یک دوره آموزش باریستایی باید مورد توجه قرار بگیرد. یک کلاس آموزش باید ظرفیت محدود داشته باشد تا انتقال اطلاعات به راحتی انجام شود. یکی‌دیگر از ویژگی‌های یک دوره آموزش باریستایی وجود و فرصت کافی برای تمرین اصولی و عملی است البته اساتید مسلط به این دوره نیز اهمیت زیادی دارد.

ارائه و دریافت مدرک معتبر و بین‌المللی نیز از ویژگی‌های دیگر یک آموزش باریستایی است. آکادمی کافی پارس یکی از بهترین مراکز برای آموزش حرفه باریستایی است که تمامی استاندارد‌های موجود را دارا بوده و کارآموز می‌تواند با خیالی راحت در کلاس‌های موجود برای افزایش سطح توانایی خود استفاده کند. برای شرکت در کلاس‌های آموزشی این آکادمی نیاز است تا با شماره تماس کافی پارس ارتباط بگیرید.

مهارت‌های مهم و کاربردی پس از شرکت در دوره‌ آموزش باریستایی

شخصی که اقدام به تهیه و سرو نوشیدنی‌های سرد و گرم با پایه قهوه می‌کند را باریستا می‌گویند. از مهم‌ترین مهارت‌های یک باریستا می‌توان به تهیه انواع اسپرسو و قهوه اشاره کرد. یک باریستا باید بتواند انواع نوشیدنی‌های گرم و دمنوش را تهیه و سرو نماید. پس از شرکت در دوره‌های آموزش باریستایی می‌توانید اقدام به راه‌اندازی کسب و کار شخصی کنید؛ این در حالی است که شما مهارت کافی در این زمینه را کسب کرده باشید.

همچنین پس از به دست آوردن مهارت‌های کاربردی می‌توانید در کافی شاپ‌ها، یا هتل‌ها و رستوران‌ها نیز اقدام به فعالیت کنید. در صورتی که نیازی به کار کردن در این زمینه ندارید و فقط از روی علاقه و برای تهیه نوشیدنی‌های متفاوت می‌خواهید این حرفه را آموزش ببینید نیز شرکت در این دوره‌ها می‌تواند برای شما مفید باشد.

مهم‌ترین مهارت‌های به دست آمده در دوره‌های باریستایی

از اصلی‌ترین مهارت‌هایی که پس از دوره‌ آموزش باریستایی باید کسب کنید، می‌توان به آشنایی با این شغل و روش‌های موفق شدن در آن اشاره کرد. در پایان دوره باریستایی شما اطلاعات مناسبی را در رابطه با تاریخچه و پیدایش این شغل به دست خواهید آورد. یادگیری انواع دانه قهوه و اصول اساسی تهیه آن‌ها به روش‌های گوناگون نیز از مواردی هستند که پس از شرکت در دوره‌ آموزش باریستایی باید کسب کرده باشید.

آموزش تهیه و سرو قهوه ترک و انواع قهوه‌های لاته و فرانسه نیز از مهارت‌های شرکت در این دوره آموزشی به شمار می‌آیند. آموزش تزیین قهوه و ترفند‌های مدیریت و مشتری مداری نیز از مهارت‌های به دست آمده در دوره‌های باریستایی هستند. در این دوره شما آموزشی را در رابطه با انواع دستگاه‌های قهوه ساز فرا می‌گیرید. توجه به نکات بهداشتی ضمن کار از مواردی است که در این دوره‌ها به شما آموزش داده خواهد شد.

دوره آموزش باریستایی

دوره باریستای حرفه‌ای

برای شرکت در دوره آموزش باریستای حرفه‌ای پیشنهاد می‌شود تا اقدام به مشاوره انتخاب یک دوره آموزشی خوب کنید. اهمیت مشاوره پیش از ورود به دوره‌های آموزشی اهمیت بسیار زیادی دارد. شرکت در این دوره دیدی کاملاً متفاوت را در رابطه با سرو انواع نوشیدنی‌ها به شما خواهد داد. یادگیری این شغل فقط محدود به تهیه چند نوشیدنی بر پایه قهوه نخواهد بود. باریستای حرفه‌ای انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد را تهیه می‌کند.

توجه داشته باشید که طرز صحیح درست کردن قهوه و تلفیق آن با طعم‌های دیگر می‌تواند بسیار جذاب باشد. در صورت داشتن علاقه و خلاقیت در کار امکان رشد و پیشرفت در این صنعت وجود دارد. ترکیب طعم‌ها و تزیین آن‌ها با یکدیگر باعث می‌شود تا دست شخص باریستا برای به وجود آوردن طعم‌های جدید باز باشد. برای فراگیری این حرفه باید علاقه و خلاقیت داشته باشید.

البته دوره‌هایی که در این زمینه برگزار می‌شوند بسیار تأثیرگذار در ادامه مسیر شغلی شما هستند. مشاوره انتخاب یک دوره آموزش باریستایی خوب با توجه به ویژگی‌های یک دوره آموزشی مناسب اهمیت زیادی دارد؛ اما می‌توانید از مشاوره‌های مختلف در این زمینه استفاده کنید و با کسب اطلاعات موجود در رابطه با دوره‌ای که قصد شرکت در آن را دارید تصمیم‌گیری بهتر و مناسب‌تری داشته باشید.

کلام پایانی

یک دوره آموزش باریستایی و دوره آموزش بارتندری خوب دارای ویژگی‌هایی است که با توجه به آن‌ها می‌توانید اقدام به شرکت در کلاس‌های موجود در این زمینه کنید. البته مشاوره مناسب برای انتخاب بهترین دوره نیز اهمیت زیادی دارد از بارزترین ویژگی‌های یک دوره آموزش باریستایی خوب می‌توان به ارائه سرفصل‌های دقیق با جزئیات و وجود امکانات و تجهیزات مناسب اشاره کرد. در یک دوره آموزشی خوب تأثیر اساتید با تجربه و مسلط اهمیت زیادی دارد. در دوره آموزش باریستایی باید بتوانید به صورت اصولی و عملی اقدام به تهیه و ترکیب انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم با یکدیگر کنید و اصول تهیه هر یک را به خوبی آموزش ببینید.

به نوشته امتیاز دهید

5/5
جدیدترین مقالات

جدید ترین مقالات کافی پارس

کیک هویج
مقالات

آموزش تهیه کیک هویج

کیک هویج یکی از پرطرفدارترین کیک‌هاست که با دستورهای مختلفی تهیه می‌شود. بسیاری از اعضای خانواده، به‌ویژه خانم‌های خانه‌دار، علاقه زیادی به پخت کیک و

ادامه مطلب

هر سوالی دارید بپرسید تا مشاوران با شما تماس بگیرند

جشنواره 55% تخفیف (1 الی 11 خرداد ماه)

با ثبت نام 2 دوره همزمان یک دوره هدیه بگیرید

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مشاوره رایگان و ثبت نام