تهران: 09202775857-09962028030/کرج:09941176993

کارآفرینی و درآمدزایی باریستایی چگونه است؟

کارآفرینی و درآمدزایی باریستایی چگونه است؟

کارآفرینی و درآمدزایی باریستایی برای کسانی است که تصمیم‌ دارند تا رویای داشتن کیک افی ‌شاپ را تحقق ببخشند، بهترین راه برای رسیدن به هدف نوشتن یک طرح تجاری کافی ‌شاپ است. البته که کارآفرینی آسان نیست؛ اما پاداش موفقیت آن می‌تواند تا ده برابر باشد. بدین شکل شما رئیس خود خواهید بود؛ اما قبل از امضای قرارداد اجاره یا استخدام کارمندان، باید با یک طرح تجاری را تدوین نمایید.

چشم اندازه برای کافی شاپ با کارآفرینی و درآمدزایی باریستایی

یکی از رازهای باریستایی و اداره یک کافی ‌شاپ موفق، داشتن یک مفهوم تجاری منحصربه‌فرد است. به این صورت که باید یک برنامه‌ برای کافی شاپ خود در نظر بگیرید که شبیه به هیچ رقیبی در منطقه نباشد. مشتری اصلی شما کیست؟ آنچه را که ممکن است مشتریان در یک کافی شاپ بخواهند و نیاز داشته باشند را در نظر بگیرید. محل زندگی و کار آن‌ها را کشف نمایید. تحقیق کنید که مشتریان از چه جاهای دیگری خرید می‌کنند و چه نوع قهوه‌ای مصرف را می‌پسندند. پس از شناسایی مخاطبان هدف، می‌توانید مفهوم تجاری را برای شروع کارآفرینی بسازید. اکثر کسب‌وکارها به این دلیل موفق هستند که نیاز مخاطبان خاص را تامین می‌کنند.

استراتژی های کارآفرینی و درآمدزایی باریستایی

10 سال پیش، یک ایده تجاری منحصربه‌فرد به همراه قهوه عالی ممکن بود که برای افزایش محبوبیت یک کافی شاپ و کسب سود کافی باشد؛ اما کارآفرینی و درآمدزایی باریستایی دستخوش تغییراتی شده و رشد محسوسی را تجربه کرد؛ در نتیجه انتظار می‌رود که در هر سال 6.34 درصد به رشد خود ادامه دهد. نسل جدید در حال رشد بوده و نحوه خرید قهوه توسط مصرف‌کنندگان را تغییر داد. این روزها یک کافه برای موفقیت در مقابل رقبا باید راهکارهایی را برای آینده در نظر بگیرد. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا یک نکته تجاری برای کارآفرینی و ایجاد شغل باریستا، کافی شاپ‌ها بیان می‌شوند.

امور مالی خود را برنامه‌ریزی کنید. البته این روند شامل پیش‌بینی میزان سرمایه‌گذاری، هزینه‌های ماهانه، فروش سالانه و جدول زمانی بازگشت سرمایه می‌شود. اگر فضای داخلی کافه شما کوچک است، سفارش نوشیدنی و زمان انتظار مشتری را کاهش دهید. صندلی به تعداد کافی می‌تواند به بهبود کارایی کافه شما کمک کند. سفارش غیرحضوری از دوران شیوع ویروس کووید، همچنان باقی مانده است؛ زیرا برخی از مشتریان ترجیح می‌دهند که در ماشین خود بمانند یا تلفنی قهوه‌ای را سفارش دهند.

دریافت قهوه از دکه در کنار پیاده‌رو ممکن است برای افراد علاقه‌مند به این نوشیدنی خوش‌عطر بیشتر جذاب باشد. بزرگ‌ترین هزینه شما چیست و چگونه می‌توان آن را کاهش داد؟ چه روزها و زمان‌هایی کافه شما شلوغ‌تر خواهد بود؟ آیا فرصتی برای معرفی محصول/کالای فروش/تخفیف جدید برای در زمان خلوتی کافه وجود دارد؟

کارآفرینی و درآمدزایی باریستایی

ارائه آموزش

با ایجاد یک برنامه آموزش باریستایی برای کارکنان می‌توانید از آموزش کارآفرینی و درآمدزایی باریستایی هم کسب درآمد داشته باشید. به نظر می‌رسد روند طبیعی کافه این است که شما با قهوه و غذا شروع کنید و سپس موارد دیگری را ارائه خواهید داد. شاید فرصت سودآورتری برای ایجاد برنامه‌های آموزشی کارکنان و شخصی وجود داشته باشد که بتوان آن را به کافه‌های دیگر ارائه داد. اگر بتوانید یک دوره بازپرداخت 4 هفته‌ای برای آموزش شغل باریستا و بارتندر ارائه دهید، احتمالاً کافه‌های زیادی باریستاهای خود را به سمت شما می‌فرستند.

برای افرادی که می‌خواهند کافه خود را باز کنند، یک مستر کلاس برگزار نمایید؛ جایی که افراد علاقه‌مند می‌توانند در آن حاضر شوند و تجربه کنند که یک کافه موفق به مدت یک ماه چگونه است؟ به‌دنبال پرداخت‌های قسطی و همچنین نیروی کار رایگان باشید. این‌گونه برای دوست‌داران قهوه، مسترکلاس‌های باریستایی برگزار نمایید و بازار کار باریستا را رونق دهید.

سرمایه گذاری در آموزش باریستا

آموزش بهینه شغل باریستا برای کارکنان، تفاوت زیادی را در فروش وعده‌های غذایی، حتی قهوه‌ و مشتقات آن ایجاد می‌کند. کمک گرفتن از یک کارشناس فروش برای صحبت در رابطه با چگونگی افزایش فروش، احتمالاً در ابتدا در یک کافه بزرگ نتیجه خواهد داد. روی تیم خود سرمایه‌گذاری کنید. این تنها در مورد قهوه به کار نمی‌رود. باریستاها باید دانه‌های قهوه خود را بشناسند؛ اما همچنین محیطی دلپذیر و شخصی را ایجاد نمایند.

به کارمندان گفت‌وگو مودبانه و صمیمی را آموزش دهید و آن‌ها را تشویق کنید تا مقالات تجاری هر صنعتی که در آن منطقه رایج است را بخوانند. صحبت خوب با باریستا باعث می‌شود تا افراد بیشتری به کافه شما بازگردند.

منو و پیشنهاد غذا

نوشیدنی‌های منحصربه‌فردی بسازید که هر بار تنها برای یک یا دو ماه در منو قرار دارند. غذای ویژه روزانه نداشته؛ اما به‌صورن ماهانه این غذای ویژه را در نظر بگیرید، آن‌ها را کامل کنید و از قبل اعلام دارید تا مردم منتظر آن‌ها باشند.

ساندویچ یا رول‌های آماده کم‌هزینه را به ‌عنوان پیشتاز اضافه کنید؛ اما در کنار آن فروش قهوه را افزایش دهید.

منوی خود را کوتاه کنید، طیف محدودی از محصولات ساده و باکیفیت را ارائه دهید. منو را برای زمان‌های مختلف روز تغییر دهید؛ به عنوان مثال در صبح بهترین قهوه و ظهر اسپرسو را سرو کنید.

یک فرنچایز قهوه عالی داشته باشید که صاحب امتیاز، تخصص خود را به آن اضافه کرده است، مانند کلوچه‌های خوش‌طعم و دونات. تا جایی که می‌توانید به منبع غذا و نوشیدنی خود نزدیک شوید. به‌طور مثال پچ سبزیجات در محل ایده‌آل است. فرنی جو دوسر را به منوی صبحانه اضافه کنید. با بهترین کیفیت، هزینه کم، آیتم منو را برای مشتری جذاب نمایید.

 

کارآفرینی و درآمدزایی باریستایی

تغییرات قیمت

قیمت‌گذاری را براساس حجم مصرف اعلام نمایید. در باشگاه مشتریان اعلام کنید که هرچه در یک ماه قهوه بیشتری بنوشید، قیمت کمتری را پرداخت خواهید کرد. یک روز از هفته را به ارائه یک قیمت ویژه برای قهوه اختصاص دهید و قیمت استثنایی را در نظر بگیرید.

خدمات اضافی

پنجره‌ای را از کافه به خیابان برای افرادی که نمی‌خواهند وارد مغازه شوند، در نظر بگیرید. از فواید قهوه برای مشتریان توضیح دهید، مخصوصاً اطلاعاتی که عموم مردم از آن‌ها ناآگاه هستند را برای آن‌ها بازگو نمایید. از برنامه‌های تخفیفی استفاده کنید. برای مثال هر قهوه‌ای که در صبح خریداری می‌شود، تخفیفی برای بستنی عصر خواهد داشت. فروش محصولات به‌صورت بیرون‌بر و ارسال با پیک رایگان را برای شرکت‌ها، کتابخانه‌ها و خانه‌ها در نظر بگیرید.

سخن پایانی

با کارآفرینی در شغل باریستا که از درآمد پایدار، رفت و آمدهای منظم و چشم‌اندازی عالی برخوردار باشد، راه‌اندازی یک کافه در بازار کار باریستا بهترین پیشنهاد است. شغل باریستایی درآمد خوبی را برای شما فراهم می‌کند؛ در صورتی‌ که از کار در کافه، معاشرت با مردم و آشنایی با افراد جدید استقبال می‌کنید و از سرویس‌دهی به آن‌ها لذت می‌برید، شغل باریستایی بهترین گزینه برای شما محسوب می‌شود.

 

به نوشته امتیاز دهید

5/5
جدیدترین مقالات

جدید ترین مقالات کافی پارس

کیک هویج
مقالات

آموزش تهیه کیک هویج

کیک هویج یکی از پرطرفدارترین کیک‌هاست که با دستورهای مختلفی تهیه می‌شود. بسیاری از اعضای خانواده، به‌ویژه خانم‌های خانه‌دار، علاقه زیادی به پخت کیک و

ادامه مطلب

هر سوالی دارید بپرسید تا مشاوران با شما تماس بگیرند

جشنواره 55% تخفیف (1 الی 11 خرداد ماه)

با ثبت نام 2 دوره همزمان یک دوره هدیه بگیرید

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مشاوره رایگان و ثبت نام