تهران: 09202775857-09962028030/کرج:09941176993

نیترو کافی

درباره نیترو کافی یا قهوه نیتروژنی بیشتر بدانید

آیا درباره نیترو کافی یا قهوه نیتروژنی اصلاعات کافی دارید؟ فکر کنید فصل تابستان است و شما تمایل به یک نوشیدنی خنک دارید و چه بهتر که این نوشیدنی خنک دارای انرژی و کافئین هم باشد، آنوقت است که پای قهوه سرد دم یا کلد برو با تکه های یخ شناور در فنجان به مغزتان باز می شود.

در این مقاله می خواهیم به معرفی یکی از جدیدترین قهوه های سرد دم بپردازیم به نام نیترو کافی یا قهوه نیتروژنی! نام این قهوه همانند طعم و بافتش عجیب و جذاب است ،کافی پارس از شما می خواهد تا انتهای مطلب با ما باشید تا بدانید قهوه نیترو چیست، از کجا آمده و چطور درست می شود.

نیترو کافی

نیترو کافی چیست؟

قهوه نیترو از نوآوری های قرن جدید، نوعی قهوه سرد بر پایه قهوه اسپرسو می باشد که با استفاده از نیروژن گازدار می شود، این قهوه عطر و طعم مخصوص به خودش را دارد و در اکثر منوهای مدرن کافه ها می توانید آن را با نام های نیترو کافی، قهوه نیترو، قهوه نیتروژنی یا NBC پیدا کنید و از نوشیدنش در یک روز گرم تابستانی لذت ببرید.

نیترو کافی اولین بار در سال 2012 با فشار و گازدار کردن با دستگاه درست شد و در سال 2014 بصورت پک شده در قوطی یا شیشه در سوپرمارکت ها توزیع شد؛ اینروزها اینقدر محبوب شده است که همه آن را می شناسند و در طول روز از آن بعنوان وعده قهوه استفاده می کنند.

 می توان گفت آستین تگزاس مایک مک کیم، بنیان گذار شرکت قهوه CUVEE (قهوه کلد برو) این کار را آغاز کرد و در اتسامپتاون پورتلند تولید آن ادامه پیدا کرد. منشأ پیدایش نیترو کافی به کوئیز کیک شاو نسبت داده شده است، کوئیز قهوه خانه ای در نیویورک در سال 2012 اولین مکانی بود که قهوه دم سرد خود را با دستور العمل سال 2011 این نوع قهوه سرو نمود، یک قهوه کلد برو معمولی در خامه ای ترین حالت ممکن مهمترین ویژگی نیترو کافی می باشد و پیشنهاد می شود حتما آن را تیست کنید.

نیترو کافی چطور درست می شود؟

باید گفت قهوه کلد برویی است که با اضافه کردن نیتروژن (یک گاز بی رنگ بی بو) به نیترو کافی یا قهوه نیتروژنی تبدیل می شود که روند تولیدش همانند فرایندی است که در تهیه آب گاز دار یا سودا استفاده می شود؛ حباب های ایجاد شده با نیتروژن بسیار ریز هستند و هنگام نوشیدن قهوه نوعی احساس کف و خامه ای بودن شبیه آبجو را ایجاد می کنند.

همچنین ظاهری سبک تر از قهوه معمولی دارد و شبیه لیوانی پر از کف می باشد. نحوه تهیه نیترو کافی باعث می شود که مصرف کننده یک لیوان نوشیدنی خنک پر از کافئین را دریافت کند، در واقع قهوه نیترو مدلی از قهوه کلد برو می باشد که شیرین شده و پر از کف می باشد و اینروزها در بین طرفدارن قهوه مخصوصا ورزشکاران بسیار محبوب شده است.

 آیا نیترو کافی مضر است؟

هیچ مدرکی مبنی بر مضر بودن قهوه نیترو برای سلامتی افراد وجود ندارد و طبق اظهارات سایت بهداشت جهانی، نیترو کافی از لحاظ سالم بودن همه فواید قهوه کلد برو را داراست، همچنین یک ویژگی مخصوص به خودش دارد که بر سلامت آن تاکید می کند آن هم استفاده نکردن از شیرین کننده ها برای قهوه تان است چون حباب های نیتروژن، طعم شیرین و دلچسب بی ضرری را به قهوه نیتروژنی می دهند و باعث می شود کالری کمتری به بدن خود برسانید. مقاله بررسی میزان کالری انواع قهوه را از دست ندهید.

نیترو کافی

آیا نیتروژن از کافئین نیترو کافی کم می کند؟

تزریق گاز نیتروژن به قهوه اسپرسوی سرد نه تنها از میزان کافئین آن کم نمی کند بلکه به خاطر موارد ذیل به بیشتر شدن آن کمک می کند:

1-نیترو کافی چون با روش سرد دم ایجاد می شود و زمان طولانی تری برای تهیه آن صرف می گردد، نتیجه دارای کافئین بیشتری خواهد بود.

2-برای تهیه قهوه نیترو به قهوه اسپرسوی بیشتری نیاز است، می توان گفت تقریبا یک فنجان نیترو کافی به 120 میلی گرم قهوه بیشتری از یک فنجان دبل اسپرسو نیاز دارد.

3-قهوه نیتروژنی بخاطر کف زیادی که دارد، قهوه بیشتری نیز در آن بکار می رود تا طعم قهوه را حس کنید.

سطح اسیدیته نیترو کافی چگونه است؟

قهوه نیتروژنی چون با روش سرد دم درست می شود، میزان اسیدیته کمتری نسبت به قهوه های گرم دارد و به همین خاطر مناسب برای کسانی است که مشکلات معده یا رفلاکس دارند چون آن را راحت تر هضم می کنند. می توانید در مجله کافی پارس مقاله قهوه اسپرسو و زخم معده را مطالعه نمایید و اطلاعاتتان را نسبت به قهوه ای که باید مصرف کنید، کامل نمایید.

نیترو کافی چه مزه ای دارد؟

طعم آن به پودر قهوه ای که از آن درست می شود بستگی دارد، اگر از پودر قهوه عربیکا استفاده شود تلخی کم و عطر بیشتری دارد اما اگر از قهوه روبوستا استفاده شود تلخ تر می شود ،در هر حال چون به روش سرد دم آوری می شود تلخی آن کمتر از قهوه های گرم می باشد و به دلیل حباب های ریز نیتروژنی کفی، طعم شیرینی دارد و معمولا کسی نیاز به شیرین کننده برای نوشیدن آن پیدا نمی کند.

ولی اگر دوست دارید شیرین تر باشد اضافه کردن کمی شیر سرد به آن ایرادی ندارد، همچنین مکعب های یخ به نیترو کافی ظاهر جذاب تری می دهد و خنک ترش می کند.

بافت نیترو کافی چطور بنظر می سد؟

چون در لیوان های شیشه ای سرو می شود رنگ شفاف قهوه ای آن را می توانید ببینید، همچنین لایه کف خامه ای شکلی که تمایل به ریزش به بیرون را دارد، در واقع حباب ها حرکت می کنند و می ترکند، حتی وقتی آن را می نوشید ترکیدن حباب های نیتروژنی را روی زبان و دهانتان می توانید حس کنید؛ برای دریافت نمایندگی از کافی پارس و اطلاع از شرایط آن، به صفحه مورد نظر در سایت کافی پارس مراجعه نمایید.

نیترو کافی

نیترو کافی چه خواصی دارد؟

تمامی خواص یک قهوه اسپرسو مانند کاهش افسردگی و کسالت، رفع سردرد، ایجاد انرژی و سرحالی، افزایش تمرکز در کارها، بهبود خلق و خو، کمک به کاهش وزن، جلوگیری از بیماری هایی مثل آلزایمر و پارکینسون، جلوگیری از فشار خون و … را دارد.  توصیه کافی پارس به شما بازدید از مجله کافی پارس و خواندن مقاله ارتباط بین قهوه اسپرسو و غلظت خون می باشد.

درباره دستگاه نیترو کافی بیشتر بدانید:

دستگاه تهیه قهوه نیتروژنی کپسولی از جنس استیل ضد زنگ می باشد که حجم مخزن آن از 2 تا 5 لیتر با درپوش استیل جهت جلوگیری از هدر رفتن مواد می باشد و براحتی قابل نگهداری مواد درست شده در یخچال هستید. شیر آلات و نازل آن طوری طراحی شده است که برای تهیه انواع نوشیدنی های گازدار مثل آبجو، دلستر، نیترو کافی و … استفاده می شود؛ همچنین سوپاپ اطمینانی نیز بر روی نازل قرار داده شده تا فشار گاز  را کنترل نماید و استفاده از دستگاه را امن کند.

آیا تهیه نیترو کافی در منزل هم ممکن است؟

بله می توانید دستگاه قهوه نیترو را بخرید و در منزل از آن استفاده کنید ولی اگر تمایل به مصرف زیاد این نوشیدنی دارید، هزینه شارژ گاز نیتروژن نیز افزایش پیدا می کند؛ با این توضیحات و با توجه به وقتی که درست کردن قهوه کلد برو می برد و تهیه گاز نیتروژن، پیشنهاد می شود یا آن را در کافی شاپ ها نوش جان کنید یا از مدل های آماده آن در سوپرمارکت ها خرید نمایید.

در نهایت اگر هنوز نیترو کافی، این نوشیدنی جدید گازدار تلخ و شیرین، با کف خامه ای را تست نکرده اید به شما پیشنهاد می کنیم برای شارژ کردن انرژی خود و سرحال شدن حتما آن را امتحان کنید تا طرفدار پر و پا قرص آن شوید چون در یک روز گرم تابستانی هم قهوه نوشیده اید و هم خنک شده اید! برای اطلاع از شعب کافی پارس به سایت مراجعه نمایید.

به نوشته امتیاز دهید

5/5
جدیدترین مقالات

جدید ترین مقالات کافی پارس

کیک هویج
مقالات

آموزش تهیه کیک هویج

کیک هویج یکی از پرطرفدارترین کیک‌هاست که با دستورهای مختلفی تهیه می‌شود. بسیاری از اعضای خانواده، به‌ویژه خانم‌های خانه‌دار، علاقه زیادی به پخت کیک و

ادامه مطلب

هر سوالی دارید بپرسید تا مشاوران با شما تماس بگیرند

جشنواره 55% تخفیف (1 الی 11 خرداد ماه)

با ثبت نام 2 دوره همزمان یک دوره هدیه بگیرید

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مشاوره رایگان و ثبت نام