تهران: 09202775857-09962028030/کرج:09941176993

قهوه اسپرسو و غلظت خون

ارتباط بین قهوه اسپرسو و غلظت خون

آیا قهوه اسپرسو و غلظت خون رابطه ای با هم دارند؟ سوالی که برای اکثر افرادی علاقه زیادی به نوشیدن قهوه دارند به وجود می آید. این روزها قهوه جایگاه خوبی بجای چای و دیگر نوشیدنی های کافئین دار باز کرده است و بعد از آب، محبوب ترین نوشیدنی قهوه اسپرسو می باشد که به روش های مختلف نیز تهیه می شود.

بهتر است بدانید قهوه ها به دو نوع عربیکا و روبوستا تقسیم می شوند و باقی اسامی قهوه ها برگرفته و زیرمجوعه این دو نوع قهوه هستند. از آنجا که مصرف قهوه روز بروز در بین مردم و سنین مختلف افزایش پیدا می کند بهتر است از خواص و مضرات قهوه اسپرسو احتمالی آن بدانید. در این مقاله درباره قهوه و غلظت خون برای شما صحبت می کنیم، با کافی پارس همراه ما باشید.

ارتباط بین قهوه اسپرسو و غلظت خون

قهوه اسپرسو و کم آبی بدن:

از آنجا که قهوه جزو نوشیدنی های محبوب می باشد و اکثر افراد روزانه 3 الی 5 فنجان قهوه اسپرسو مصرف می کنند، باید بگوییم علاوه بر خواصی که دارد ملین و ادرارآور نیز می باشد؛ اگر شما اهل قهوه باشید و همچنین آب کمی هم مصرف کنید با توجه به ادرار آور بودن قهوه دچار کم آبی بدن خواهید شد و با کم آبی بدن مواجه خواهید شد که ممکن است با غلظت خون اشتباه گرفته شود، بنابراین نوشیدن روزی 8 لیوان آب را فراموش نکنید تا دچار کم آبی بدن نشوید و از قهوه اسپرسو کافی پارس لذت ببرید.

قهوه اسپرسو و غلظت خون

درباره غلظت خون بدانیم:

در توضیح باید گفت، وقتی تعداد گلبول‌های قرمز خون به ‌نسبت حجم خون افزایش پیدا کند فرد دچار غلظت خون می شود؛ وظیفه گلبول‌های قرمز در بدن فرد رساندن اکسیژن به اندام و بافت‌های مختلف بدن می باشد، اما هنگامی که تعداد سلول‌های خونی از حد مجاز عبور کند، خون دچار غلظت شده و احتمال ایجاد لختگی در رگ های خونی بوجود می‌آید، این لخته‌ها اگر در مسیر انتقال خون به قلب یا مغز باشند متاسفانه ریسک سکته مغزی و قلبی را چند برابر می‌کنن.

این بیماری بر اثر خوردن مواد غذایی ناسالم و چرب و فست فود ها، روغن نباتی مایع و جامد، خوردن میوه ای در غیر فصل آن، استرس، شادی و ناراحتی ای که فرد را دچار شوک کند و گاهی به خاطر کم مصرف کردن خوراکی های خون ساز و مفید برای خون و در موارد خاص بر اثر سوء تغذیه فرد را مبتلا می کند. به شما پیشنهاد مطالعه مقاله قهوه اسپرسو و فشار خون در سایت پارس کافی را می دهیم.

چطور بفهمیم غلظت خون داریم؟

مبتلا شدن به بیماری غلظت خون فقط با آزمایش خون معلوم می‌شود و معمولاً دو دلیل دارد:

1- دلیل اول رفتار غیر معمول سلول‌های مغز استخوان می باشد که بی دلیل اقدام به تولید بیش از اندازه سلول‌های خونی می‌کنند که به این اوضاع پلیستمی‌ گفته می‌شود.

2- دلیل دوم کمبود اکسیژن در بدن و خون است که عکس العمل طبیعی بدن در برابر کمبود اکسیژن می باشد، درصورتی که اکسیژن کافی به بافت‌های بدن نرسد، هورمون اریتروپویتین ترشح می شود تا به سلول‌های مغز استخوان اعلام درخواست تولید بیشتر سلول‌های خونی کنند؛ متاسفانه افرادی که به دلایل مختلف دچار کمبود اکسیژن هستند به احتمال زیاد مبتلا به غلظت خواهند شد .

از جمله دلایل دیگری که می‌تواند باعث افزایش غلظت خون در فرد می شود می توان به استعمال دخانیات، مشکلات قلبی و عروقی ارثی یا اکتسابی، مشکلات ریوی، مسمومیت با منوکسید کربن و مشکلات خونی می باشند؛ درباره خواص و فواید قهوه اسپرسو بیشتر بدانید و در سایت کافی پارس حتما آن را مطالعه کنید.

قهوه اسپرسو و غلظت خون

علائم غلظت خون:

خون مایعی حیاتی در بدن انسان است و اگر دچار مشکل شود بر روی تمام اعضای بدن می تواند تأثیر بگذارد و علائمی را برای شک به مبتلا شدن به نوعی بیماری در ما ایجاد کند. از جمله علائمی که غلظت خون در بدن ما از خود نشان می دهد می توان ایجاد درد، تورم، تغییر رنگ به قرمز یا آبی و افزایش دما در دست یا پا، مشکلات تنفسی، احساس سرگیجه، درد در قفسه سینه و بازو، تعریق زیادتر از حد معمول، مشکلات بینایی و گفتاری، احساس ضعف عمومی در بدن، حالت تهوع، درد و اسپاسم در ناحیه شکم پس از غذا خوردن را نام برد.

تشخیص غلظت خون در بدن:

تشخیص ابتلا به غلظت خون تنها با آزمایش خون ممکن است و درصورت ابتلا به آن باید زیر نظر پزشک دارو مصرف نمایید و رژیم غذایی خود را متناسب با بیماریتان و شدت آن تنظیم نمایید، باید بدانید که غلظت خون می‌تواند منجر به افزایش فشار خون شود، همراه شدن علائم غلظت خون با فشار خون بالا می‌تواند نشانه‌ غلظت خون باشد و به همین دلیل سنجش مداوم میزان فشار خون برای مبتلایان به این بیماری ضروری باشد. مقاله مربوط به فواید و مضرات قهوه اسپرسو برای قلب را حتما مطالعه نمایید.

ارتباط بین قهوه اسپرسو و غلظت خون:

تأثیر قهوه اسپرسو بر چربی خون، غلظت خون و به دنبال آن فشار خون از مهمترین مسائلی است که بدان خواهیم پرداخت. تحقیقات نشان داده است که نوشیدن قهوه بر افزایش سطح کلسترول خون تأثیر دارد که البته این قضیه به میزان مصرف و نحوه درست کردن آن بستگی زیادی دارد ولی در کل خود قهوه دارای کلسترول و چربی نیست اما به ایجاد چربی در بدن کمک می کند.

کلسترول یک ماده مومی شکل است که توسط کبد ایجاد می شود و بطور طبیعی در بدن انسان وجود دارد که روزانه با خوردن بعضی از مواد غذایی این ماده باز هم وارد بدن می شود، پس باید در خوردن مواد غذایی چرب و حاوی کلسترول بالا دقت لازم را داشته باشیم چون اگر سطح کلسترول از حد معینی بالاتر برود به آن کلسترول بد گفته می شود و بدن در معرض بیماری های قلبی و عروقی و غلظت خون و فشار خون می شود.

قهوه اسپرسو و غلظت خون

قهوه خون را غلیظ میکند یا رقیق؟

بر طبق تحقیقات بسیاری که بر روی قهوه و چربی خون صورت گرفته است همه حاکی از ارتباط بین این رو می باشد، بدین صورت که روغن های قهوه در قهوه های کافئین دار و بی کافئین پیدا می شوند و این روغن ها می توانند اسید های صفراوی و استرول های خنثی را کاهش داده و همین موضوع باعث افزایش کلسترول در خون توسط قهوه می شود.

میزان روغن های قهوه وقتی که دانه های قهوه مدت زمان بیشتری در تماس با آب هستند بیشترند پس میزان روغن قهوه وابسته به نحوه آماده سازی قهوه دارد، مثلاً بعضی از قهوه های ترک دارای میزان چربی بالاتری هستند ولی این میزان در قهوه های فوری و دمی کمتر است، پس اگر سطح کلسترول بالایی دارید و به نوشیدن قهوه اسپرسو نیز علاقه دارید، در انتخاب قهوه و روش دم کردن آن دقت لازم را بفرمایید.

میزان مصرف قهوه اسپرسو و غلظت خون(تاثیر قهوه بر غلظت خون):

زیاده روی در مصرف قهوه اسپرسو باعث می شود که کافئین بیش از حد وارد بدن شود و این ماده باعث می شود غده های فوق کلیوی هم آدرنالین بیشتری ترشح کنند و در نتیجه دچار غلظت خون و در نهایت فشار خون و یا حتی سکته شوید. پس در مصرف قهوه اسپرسو اعتدال را رعایت فرمایید و روزی حداقل 3 فنجان قهوه برای افراد بیمار قلبی و حداکثر 5 فنجان برای افراد سالم به شما پیشنهاد می گردد. در صورت استفاده بیش از اندازه قهوه دچار ناراحتی هایی مثل تکرر ادرار و کم آبی بدن، استرس و نگرانی و … خواهید شد که در مقاله مضرات قهوه اسپرسو می توانید بصورت کامل آن را مطالعه فرمایید.

قهوه اسپرسو و غلظت خون

در نتیجه باید بگوییم در خوردن قهوه اسپرسو اعتدال را رعایت کنید و اگر فرد سالمی می باشید روزی 3 تا 5 فنجان بصورت روزانه و همیشگی استفاده کنید تا بدنتان نیز به آن عادت کند و اگر دچار بیماری های قلبی و عروقی هستید با رعایت تعادل و استفاده از قهوه هایی که از صافی رد شده اند و روغن آنها تا حدودی گرفته شده است روزی 2 تا 3 لیوان بصورت خالص و بدون اضافه کردن مواد چرب مثل شیر و خامه و شیرین کننده ها نوش جان بفرمایید. برای آشنایی با نمایندگی های کافی پارس و اخذ نمایندگی به سایت کافی پارس مراجعه نمایید.

به نوشته امتیاز دهید

5/5
جدیدترین مقالات

جدید ترین مقالات کافی پارس

کیک هویج
مقالات

آموزش تهیه کیک هویج

کیک هویج یکی از پرطرفدارترین کیک‌هاست که با دستورهای مختلفی تهیه می‌شود. بسیاری از اعضای خانواده، به‌ویژه خانم‌های خانه‌دار، علاقه زیادی به پخت کیک و

ادامه مطلب

هر سوالی دارید بپرسید تا مشاوران با شما تماس بگیرند

جشنواره 55% تخفیف (1 الی 11 خرداد ماه)

با ثبت نام 2 دوره همزمان یک دوره هدیه بگیرید

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مشاوره رایگان و ثبت نام