تهران: 09202775857-09962028030/کرج:09941176993

آموزش باریستا

آموزش باریستا چگونه است؟ راهنمای کامل برای شروع کار

آموزش باریستا از دوره‌های بسیار پرطرفداری به شمار می‌آید که به صورت تخصصی و حرفه‌ای به واسطه اساتید مسلط و مجرب در آموزشگاه های معتبر برگزار خواهد شد. در صورتی که شما علاقه به یادگیری این حرفه دارید می‌توانید در دوره آموزش باریستایی شرکت کنید. همواره یکی از مهم‌ترین سؤالات برای متقاضیان و افرادی که به دنبال کارآموزی در این حرفه هستند این است که آموزش یک باریستا چگونه است؟ با داشتن اطلاعات مناسب در رابطه با راهنمای کامل برای شروع به کار می‌توانید اقدامات لازم را برای پایه‌ریزی یک حرفه جدید را انجام دهید.

دوره آموزش باریستا چگونه برگزار می‌شود؟

به طور کلی کلاس آموزش حرفه باریستا در حدود ۴۵ ساعت برگزار خواهد شد که در این دوره آموزشی مباحث تئوری و عملی بسیار کاربردی به کارآموزان آموزش داده خواهد شد. توجه داشته باشید که در یک دوره آموزشی در حدود ۸۰ درصد از وقت برای انجام مهارت‌های عملی در نظر گرفته می‌شود. البته آموزش صفر تا صد باریستایی یکی از مزیت‌های آن به شمار می‌آید. با توجه به درآمد باریستایی و بازار کاری که در این زمینه وجود دارد، تقاضا برای یادگیری این حرفه افزایش پیدا کرده است.

آموزش باریستا

شغل باریستا یکی از شغل‌های جدید و پرطرفدار به شمار می‌آید که علاقمندان زیادی نیز دارد. در دوره آموزشی باریستا تمرین‌هایی به واسطه اساتید کاربلد به کارآموزان ارائه می‌شود و متقاضیان با انجام این تمرین‌ها می‌توانند نقاط ضعف خود را شناسایی کنند و با تمرکز بیشتری بر روی این نقاط، مهارت خود را افزایش دهند. پس از گذراندن دوره باریستا می‌توانید مدرک بین‌المللی باریستایی را دریافت کنید و به عنوان یک باریستای حرفه‌ای در کافی شاپ‌ها و انواع رستوران‌ها اقدام به فعالیت نمایید.

مطالب و سرفصل‌های آموزش باریستا

در رابطه با اینکه دوره باریستایی چگونه است؟ باید مطالب و سرفصل‌های آموزشی را که در این دوره به شما آموزش داده می‌شود را بدانید. در یک دوره آموزشی باریستا اطلاعاتی در رابطه با شناخت این شغل و معرفی تاریخچه باریستایی به شما آموزش داده خواهد شد. از مطالب و سرفصل‌های این دوره می‌توان به آشنایی شما با انواع قهوه‌های کشور‌های مختلف و مهارت‌های باریستایی اشاره کرد. دوره باریستایی در واقع مهارت شما را برای راه‌اندازی یک کسب و کار بالا می‌برد.

از دیگر مطالب و سرفصل‌های آموزشی در این دوره می‌توان به یادگیری اصول میزان آسیاب قهوه و یادگیری درست آن اشاره داشت. در این دوره نکاتی را نیز در رابطه با موارد بهداشتی و مدیریت فضای کسب و کار آموزش داده می‌شود. یک باریستا باید تمامی موارد داخل منو را آموزش ببیند. نحوه کار با دستگاه اسپرسو و یادگیری چگونگی تهیه نوشیدنی‌هایی سردی که بر پایه قهوه تهیه می‌شوند از اصول این دوره محسوب می‌شود.

آموزش باریستا و مدیریت کافه

به شخصی که اقدام به آماده‌سازی بار گرم و مدیریت بار می‌کند را باریستا می‌گویند. این بار گرم شامل برخی از نوشیدنی‌های گرم است که بر پایه اسپرسو تولید می‌شود.  واژه باریستا یک کلمه ایتالیایی است و به شخصی اطلاق می‌شود که مسئول بار غیر الکلی در کافه است. در دوره باریستا چگونگی مدیریت اهمیت زیادی دارد و یک باریستا باید وظایف خود را به خوبی بداند.

یک باریستا باید در وهله اول کار با دستگاه و اکسسوری‌های مرتبط با این حرفه را بداند؛ همچنین نیاز است تا تسلط کافی به شیوه صحیح و درست استفاده از آن داشته باشد. وجود توانایی آماده‌سازی و اصولی نوشیدنی‌ها بر پایه اسپرسو و مشتقات آن نیز از دیگر وظایف یک باریستا محسوب می‌شود. در آموزش باریستا و مدیریت کافه، شخص باریستا باید قهوه را با اصول و به صورت صحیح دم‌آوری کند.

در پایان دوره آموزشی توسط آموزشگاه به شخصی که اقدام به آموزش باریستا کرده است، مدرکی نیز اعطا خواهد شد. آموزش باریستا به صورت کامل از پایه تا پیشرفته به صورت کاملاً تجربی و عملی انجام خواهد شد. در طی آموزش از دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز در بازار و بهره‌گیری آن‌ها به صورت اصولی اطلاعاتی به کارآموز داده می‌شود.

آموزش باریستا چگونه است؟ راهنمای کامل برای شروع کار

چگونگی برگزاری کلاس‌های آموزش باریستا

مهم‌ترین سؤالاتی که همواره توسط متقاضیان و کارآموزان مطرح می‌شود این است که این کلاس‌ها به چه صورت برگزار می‌شود. توجه داشته باشید که ماهیت کلاس‌های آموزشی باریستا بر مبنای آموزش و اجرا برنامه‌ریزی می‌شود به این صورت که پس از آموزش در هر سرفصل نیاز است تا دانش‌آموز از مهارت‌هایی آموخته است به صورت عملی استفاده کند. معمولاً کلاس‌های آموزشی باریستا بیشتر به صورت عملی برگزار می‌شود؛ چرا که باید میزان سطح مهارت و توانایی کارآموز افزایش پیدا کند. البته در ابتدای سرفصل آموزشی باریستا به مطالب تئوری نیز پرداخته خواهد شد.

راهنمای کامل برای شروع کار باریستایی

امروزه بسیاری از کافی شاپ‌ها مکانی پرطرفدار برای استراحت و سپری کردن لحظات خوش در کنار دوستان هستند. در این میان بسیاری از افراد علاقه زیادی به راه‌اندازی کافی شاپ دارند؛ اما پیش از این باید در این زمینه اطلاعات مناسبی را به دست بیاورند. هرچه میزان آگاهی و شناخت شما از راه‌اندازی این کسب و کار بیشتر باشد راحت‌تر می‌توانید اقدام به انجام این کار کنید.

برای شروع کار باریستایی نیاز است تا در برخی از دوره‌های آموزشی نیز شرکت کنید و از قوانین موجود در این کسب و کار مطلع شوید. برای راه‌اندازی و شروع کار باریستایی قوانینی وجود دارد که به واسطه برخی از آموزشگاه‌ها در زمان شرکت در کلاس‌های آموزشی به متقاضیان و کارآموزان ارائه می‌شود. با در نظر گرفتن این قوانین رعایت آن‌ها می‌توان نسبت به شروع کار باریستایی اقدامات لازم را انجام داد. بسیاری از افراد که موفق به اخذ مدرک باریستایی می‌شود به دنبال راه‌اندازی کسب و کار شخصی هستند و معمولاً قوانین مربوط به راه‌اندازی کافی شاپ را مطالعه می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین قوانین برای شروع کار باریستایی در کافی شاپ داشتن مکان مناسب است بر همین اساس داشتن حداقل مساحت ۲۰ متر مربع برای انجام این کار ضروری است. گرفتن مجوز‌های لازم و قانونی از ارگان‌ها و سازمان‌های مربوطه نیز از مدارک مهم به شمار می‌آید.

کلام پایانی

در آموزش‌های لازمی که به یک باریستا توسط‌ آموزشگاه‌های مختلف داده می‌شود، سرفصل‌ها و مطالب ارائه شده اهمیت بسیار زیادی دارند. در راهنمای کامل برای شروع کار باریستایی نیاز است تا به مواردی مانند تهیه لیست کاملی از تأمین‌کنندگان تجهیزات و لوازم و همچنین خرید مواد اولیه توجه کنید. تمامی این موارد به واسطه برخی از آموزشگاه‌ها به منظور راه‌اندازی شغل باریستایی به کارآموزان آموزش داده خواهد شد.

به نوشته امتیاز دهید

5/5
جدیدترین مقالات

جدید ترین مقالات کافی پارس

کیک هویج
مقالات

آموزش تهیه کیک هویج

کیک هویج یکی از پرطرفدارترین کیک‌هاست که با دستورهای مختلفی تهیه می‌شود. بسیاری از اعضای خانواده، به‌ویژه خانم‌های خانه‌دار، علاقه زیادی به پخت کیک و

ادامه مطلب

هر سوالی دارید بپرسید تا مشاوران با شما تماس بگیرند

جشنواره 55% تخفیف (1 الی 11 خرداد ماه)

با ثبت نام 2 دوره همزمان یک دوره هدیه بگیرید

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مشاوره رایگان و ثبت نام