تهران: 09202775857-09962028030/کرج:09941176993

سرفصل های آموزش باریستایی برای یک باریستا حرفه ای

سرفصل های آموزش باریستایی برای 1 باریستا حرفه ای

همواره یکی از متداول‌ترین سؤالاتی که به واسطه افراد علاقمند به شغل باریستایی مطرح می‌شود این است که چه سرفصل‌هایی در یک دوره باریستایی به آن‌ها آموزش داده می‌شود. این موضوع دارای اهمیت بسیار زیادی است؛ چرا که مهارت‌های این افراد حول محور آموزش آن‌ها خواهد چرخید. برای افزایش توانایی‌ها و مهارت‌های کارآموز باید سرفصل های آموزش باریستایی را انتخاب کرد که بسیار کارآمد باشند و کارآموز را برای ورود به دنیای باریستایی آماده سازند.

سرفصل های آموزش باریستایی ضروری برای یک باریستای حرفه‌ای

باریستا یک کلمه ایتالیایی است و به شخصی اطلاق می‌شود که وظیفه تهیه و آماده کردن انواع نوشیدنی‌ها بر پایه اسپرسو را دارد. شخصی که به عنوان باریستا در یک کافه فعالیت می‌کند، باید انواع قهوه‌ها و ویژگی‌های مختلف آن‌ها را بشناسد. نحوه دم کردن انواع قهوه و استفاده از تجهیزات و دستگاه‌های آسیاب و قهوه ساز نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. در آموزش باریستایی به تهیه نوشیدنی‌های گرم و سرد پرداخته می‌شود.

سرفصل های آموزش باریستایی بسیار مهم و ضروری وجود دارد که برای تبدیل شدن یک شخص به یک باریستای حرفه‌ای اهمیت زیادی دارد. یک دوره باریستا باید در محیط واقعی با تجهیزات به روز انجام شود تا شخص متقاضی و کارآموز بتواند با دنیای حقیقی و واقعی نوشیدنی‌ها آشنا شود و ذهنیتی کاملا واضح از این شغل به دست بیاورد. از مهم‌ترین سرفصل‌های یک باریستا در دوره باریستا می‌توان به شناخت دانش تخصصی انواع دانه‌های قهوه و کار کردن با دستگاه آسیاب قهوه اشاره کرد.

اندازه‌گیری میزان قهوه و تمپینگ اصولی و صحیح از دیگر مواردی است که باید در سرفصل‌های یک دوره باریستایی وجود داشته باشد. آموزش قهوه‌های دمی و آماده‌سازی نوشیدنی‌های گرم و شستشوی دستگاه‌ها و نظافت آن‌ها نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

سرفصل های آموزش باریستایی برای 1 باریستا حرفه ای

مهارت‌هایی که در یک دوره باریستایی آموزش می‌بینید؟

علاوه بر سرفصل‌هایی که یک باریستا در دوره باریستایی یاد می‌گیرد برخی از مهارت‌های کاربردی نیز وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به یک باریستای حرفه‌ای تبدیل شوید. دوره آموزش باریستا در واقع برای افزایش دانش و مهارت‌های فردی و به منظور بالا بردن آمادگی او برای اشتغال در کافه برگزار می‌شود برای موفقیت در این شغل علاوه‌بر دانش تخصصی قهوه و انواع نوشیدنی‌ها باید مهارت‌های ویژه‌ای را نیز کسب کنید که این مهارت‌ها مستلزم شناخت و داشتن تمرین با دستگاه‌ها و تجهیزات مربوط به انواع قهوه و نوشیدنی‌ها است.

در بخش بار گرم دوره باریستا چه مواردی آموزش داده می‌شود؟

در بخش گرم دوره باریستا مواردی مانند کار کردن با دستگاه آسیاب قهوه و همچنین تنظیم آن برای تهیه یک اسپرسو استاندارد آموزش داده می‌شود. همچنین اندازه‌گیری مقدار قهوه مورد نیاز برای داشتن یک اسپرسو استاندارد از مواردی است که در بخش بار گرم دوره باریستا به کارآموزان آموزش داده خواهد شد. تمپ کردن اصولی قهوه و فوم‌گیری شیر با نازل بخار دستگاه اسپرسو نیز از مواردی است که در بار گرم دوره باریستا به علاقمندان آموخته می‌شود؛ البته قسمت بار سرد دوره باریستا نیز دارای سر فصل‌های مهمی است که یک باریستا باید با آن‌ها آشنا باشد و آن‌ها را آموزش ببیند.

 

سرفصل‌های بار سرد دوره باریستا

در قسمت بار سرد دوره باریستا، آموزش‌های تخصصی در رابطه با نوشیدنی‌های سرد داده می‌شود که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به کار کردن و استفاده از شیکر و مادلر اشاره کرد. در سرفصل‌های بار سرد دوره باریستا اصول تهیه نوشیدنی‌های سرد و منوی شیک‌ها را آموزش خواهید دید. منوی آیس کافی و منوی اسموتی‌ها یکی دیگر از سرفصل‌های بار سرد دوره باریستا محسوب می‌شوند.

نوشیدنی‌های سرد بر پایه قهوه یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌ها برای فصول گرم و تابستان هستند. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا به جای استفاده از چای و یا قهوه از نوشیدنی‌هایی که با قهوه تولید می‌شوند استفاده کنند؛ این نوشیدنی‌ها تماما به صورت خنک تهیه می‌شوند.

سرفصل های آموزش باریستایی

اصول کاربردی در آموزش‌های دوره باریستا

بدون شک یکی از پرطرفدارترین آموزش‌هایی که در ایران برگزار می‌شود؛ آموزش دوره باریستایی نام دارد. در این دوره شما با خلاقیت و علاقه‌ای که برای تهیه و ترکیب انواع طعم‌ها و نوشیدنی‌ها با یکدیگر دارید می‌توانید بسیار موفق شوید؛ معمولاً افرادی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند توانایی و مهارت خود را در حوزه‌های مختلف مدیریت و حسابداری و همچنین طراحی دکوراسیون افزایش می‌دهند.

از مهم‌ترین سرفصل های آموزش باریستایی دیزاین کافی شاپ است. در این سرفصل های آموزش باریستایی که یکی از پارامتر‌های بسیار مؤثر که برای جذب مشتری است به طراحی داخلی کافی شاپ پرداخته خواهد شد. شما در این سرفصل می‌توانید انواع سبک‌های مختلف طراحی و دکوراسیون کافی شاپ را ببینید و آموزش‌های کاربردی زیادی را یاد بگیرید.

در سرفصل های آموزش باریستایی در رابطه با اصول رنگ‌شناسی و دیزاین نوشیدنی‌های گرم و سرد نیز صحبت خواهد شد. این سرفصل به صورت فشرده و خلاصه به دانشجویان ارائه می‌شود و پس از طی کردن آموزش‌های موجود در این سرفصل‌ایده‌های جذابی در طراحی فضای کلیه کافی شاپ به دست خواهید آورد.

سرفصل های آموزش باریستایی

آموزش انواع نوشیدنی در دوره باریستایی

از مهم‌ترین دلایل برگزاری دوره باریستایی آشنایی کارآموزان و دانشجویان با انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد است. یک مدیر کافی شاپ باید علاوه بر اینکه با اصول مدیریتی آشنا است یک رابطه مناسب و تعاملی دو طرفه با مشتریان و کارکنان داشته باشند.  آموزش انواع نوشیدنی‌ها را در سرفصل های آموزش باریستایی خود خواهید داشت.

در این سرفصل های آموزش باریستایی نوشیدنی‌های گرم و سرد که در منوی کافی شاپ هستند آموزش داده می‌شود و دانش‌پذیران با تمرین‌های عملی می‌توانند مهارت و تجربه کاری خود را بالا ببرند. نوشیدنی‌های گرم مانند انواع دمنوش‌ها و چای ماسالا و همچنین انواع نوشیدنی‌هایی که با شیر تهیه می‌شوند از مهم‌ترین سرفصل های آموزش باریستایی انواع نوشیدنی در دوره باریستایی هستند.

کلام پایانی

سرفصل های آموزش باریستایی اهمیت بسیار زیادی دارد. به طور کلی سرفصل‌های موجود مربوط به تهیه انواع قهوه و نوشیدنی‌های گرم و سرد است علاوه بر این نحوه مدیریت مجموعه، ارتباط و تعامل با مشتریان نیز از دیگر سرفصل‌های مهم یک دوره باریستایی به شمار می‌آید. تمامی آموزش‌های مرتبط با دوره باریستایی باید مطابق با استاندارد‌های جهانی و بین‌المللی تدریس شود؛ چرا که این شغل را می‌توان در بسیاری از کشور‌های دیگر نیز انجام داد و مدرکی که توسط مجموعه‌های آموزشی ارائه می‌شود یک مدرک بین‌المللی است و بسیاری از افراد می‌توانند برای مهاجرت نیز از آن استفاده کنند.

به نوشته امتیاز دهید

5/5
جدیدترین مقالات

جدید ترین مقالات کافی پارس

کیک هویج
مقالات

آموزش تهیه کیک هویج

کیک هویج یکی از پرطرفدارترین کیک‌هاست که با دستورهای مختلفی تهیه می‌شود. بسیاری از اعضای خانواده، به‌ویژه خانم‌های خانه‌دار، علاقه زیادی به پخت کیک و

ادامه مطلب

هر سوالی دارید بپرسید تا مشاوران با شما تماس بگیرند

جشنواره 55% تخفیف (1 الی 11 خرداد ماه)

با ثبت نام 2 دوره همزمان یک دوره هدیه بگیرید

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مشاوره رایگان و ثبت نام