تهران: 09202775857-09962028030/کرج:09941176993

خرید قهوه

یکی از نوشیدنی های پرطرفدار این روزها قهوه می باشد اما چه نوع قهوه ای مناسب است؟ برای خرید قهوه باید به چه نکاتی توجه داشت تا بهترین نوع آن را خریداری کنیم؟ امروزه طرفداران قهوه بسیار زیاد شده اند که همین موضوع باعث شده تا صنعت قهوه رشد بسیاری داشته باشد اما شناخت آنچه می خورید بسیار مهم است. قهوه دارای عطر و طعم متفاوتی است که برخی تلخی آن را دوست دارند و برخی علاقه دارند با شکر آن را میل کنند در هر صورت برای خرید قهوه باید شناخت کامل داشته باشید تا با کیفیت ترین نوع آن را خریداری کنید.

قهوه با عطر و طعم بی نظیری که دارد منحصر به فرد ترین نوشیدنی جهان شناخته شده است که محبوبیت بالایی بین افراد دارد. قهوه ترک، قهوه فرانسه، قهوه اسپرسو و … منو را برای شما متنوع کرده است تا آن ها را امتحان کرده و سپس آنچه را که علاقه دارید و باب میلتان است را خریداری کنید.

راهنمای خرید قهوه

برای خرید قهوه همیشه سعی کنید فروشگاه های معتبر را انتخاب کنید تا بهترین و باکیفیت ترین نوع قهوه را خریداری کنید. طعم قهوه بسیار مهم می باشد تا شما را علاقه مند به نوشیدن آن کند فروشگاه های معتبر همیشه می توانند شما را برای خرید قهوه مرغوب و آنچه که باب میلتان است راهنمایی کنند و در نهایت بهترین نوع قهوه را به شما بدهند. قهوه دارای مارک های متفاوتی می باشد که هر کدام از دانه های قهوه دارای کافئین کم و زیاد هستند اما با اینکه این روزها قهوه طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است اما افراد زیادی هستند که تفاوت بین یک قهوه عالی را با یک قهوه متوسط نمی توانند متوجه شوند و اطلاعات کمی در این باره دارند.

خرید قهوه اسپرسو:

اگر شما یک قهوه خور باشید صد در صد قهوه اسپرسو را امتحان کرده اید. در این نوع قهوه دست شما برای انتخاب اندازه کافئین قهوه باز است و خودتان می توانید میزان آن را تایین کنید. در کل قهوه دارای دو دانه می باشد به نام های عربیکا و روبستا که در قهوه اسپرسو از این دو نوع به صورت ترکیبی استفاده می شود. برای خرید قهوه اسپرسو شما می توانید میزان هر کدام را برای میکس تغییر دهید اگر عاشق تلخی قهوه هستید و می خواهید قهوه ای که میل می کنید کافئین و انرژی بالایی به شما بدهد بهتر است از دانه های روبستا بیشتر در قهوه اسپرسو خود استفاده کنید. دانه های قهوه عربیکا کمی ترش مزه هستند و کیفیت بالاتری نسبت به دانه های روبستا دارند همچنین قیمت بالاتری دارند اما کافئین آن ها کمتر از قهوه روبستا می باشد.

برای داشتن یک فنجان قهوه اسپرسو نیاز است که دستگاه آن را داشته باشید. پودر قهوه برای اسپرسو باید بسیار ریز باشد اینگونه دستگاه قهوه ساز به شما یک قهوه بی نقص و عالی تحویل می دهد اما برای موکاپات بهتر است دانه های آن کمی درست تر باشند. حال اگر قصد دارید خرید قهوه اسپرسو را امتحان کنید ما به شما فروشگاه کافی پارس را پیشنهاد می دهیم که عرضه کننده بهترین و با کیفیت ترین نوع قهوه اسپرسو است. قیمت قهوه اسپرسو به ترکیب دانه های آن بستگی دارد اگر درصد دانه های روبستا بیشتر باشد قهوه اسپرسو شما ارزان تر خواهد بود و اگر دانه های عربیکا بیشتر باشد قهوه شما کمی گران می شود.

خرید قهوه ترک:

اصولا برای قهوه ترک از دانه های قهوه عربیکا استفادهه می شود بنابراین در انتخاب نوع دانه های قهوه و زیاد و کم بودن کافئین آن نمی توانید نظر خاصی داشته باشید و کافئین این نوع قهوه متوسط می باشد و برای کسانی که علاقه دارند قهوه ای میل کنند که نه کافئین زیاد داشته باشد و نه کن خرید قهوه ترک پیشنهاد می شود و اگر به دنبال قهو ای هستید که کافئین بالایی داشته باشد به سراغ قهوه ترک نروید و قهوه اسپرسو را انتخاب کنید تا بتوانید میزان و ترکیبات آن را طبق ذائقه خود تغییر دهید.

قهوه ترک را به شکل آرد پودر می کنند یعنی ریزترین نوع پودر قهوه همان قهوه ترک می باشد. در بازار قهوه ایران قهوه ترک قیمتی بسیار پایین تری نسبت به قهوه اسپرسو دارد.

خرید قهوه فرانسه:

برای تهیه یک شات قهوه فرانسه می توانید از دو نوع دستگاه استفاده کنید اولی: فرنچ پرس می باشد که باید دانه های قهوه فرانه درشت باشند و دومی: قهوه ساز برقی می باشد که برای داشتن قهوه با این دستگاه باید دانه های قهوه متوسط پودر شده باشد. قیمت این نوع قهوه نیز با قهوه ترک برابری می کند.

نکات مهم برای خرید قهوه اسپرسو

برای خرید قهوه اسپرسو دست شما باز است و می توانید انتخاب کنید که چه نوع دانه ی قهوه ای در آن بیشتر به کار رفته باشد، عربیکا و یا روبستا، طعم کدام را بیشتر دوست دارید و از قهوه خود چه انتظاراتی دارید این ها باعث می شود تا در خرید قهوه دقت داشته باشید تا بهترین و هوشمندانه ترین خرید را انجام دهید. قهوه اسپرسو باید دارای کف باشد که به آن فوک گفته می شود. فوم قهوه اسپرسو دارای روغت های معطر می باشد که طعم آن را قوی تر می کند.

تفاوت خرید اینترنتی قهوه و خرید حضوری قهوه

برای خرید قهوه اسپرسو دست شما باز است و می توانید انتخاب کنید که چه نوع دانه ی قهوه ای در آن بیشتر به کار رفته باشد، عربیکا و یا روبستا، طعم کدام را بیشتر دوست دارید و از قهوه خود چه انتظاراتی دارید این ها باعث می شود تا در خرید قهوه دقت داشته باشید تا بهترین و هوشمندانه ترین خرید را انجام دهید. قهوه اسپرسو باید دارای کف باشد که به آن فوک گفته می شود. فوم قهوه اسپرسو دارای روغت های معطر می باشد که طعم آن را قوی تر می کند.

تفاوت خرید اینترنتی قهوه و خرید حضوری قهوه

اگر قصد خرید قهوه باکیفیت را دارید بهتر است آن را از سوپر مارکت ها و یا فروشگاه های مواد غذایی خریداری نکنید بهترین راه خرید از مراکز تخصصی قهوه و یا خرید اینترنتی از آن ها می باشد چرا که کار این فروشگاه ها تخصصی و بوده و می توانید قهوه ای تازه و درجه یک از آن ها خریداری کنید. یکی از بهترین فروشگاه های قهوه، کافی پارس می باشد و شما می توانید از شعب فعال کافی پارس که در همهی نقاط ایران افتتاح شده اند بهترین خرید قهوه را انجام دهید.

قهوه پس از رست شدن به سرعت تجزیه می شود که بهترین زمان برای استفاده از قهوه 2 تا 6 روز پس از رست شدن آن می باشد. برای داشتن یک قهوه خوب و باکیفیت باید به خوبی از آن نگهداری کنید. طعم و عطر قهوه، حدودا تا دو هفته خوب باقی می ماند به همین دلیل باید به هنگام خرید به اندازه مصرف آن را تهیه کنید زیرا پس از گذشت 3 هفته طعم آن بیشتر آسیب می بیند. همین موضوع باعث می شود تا کسانی که به قهوه علاقه بسیاری دارند آن را از فروشگاه های معتبر خریداری کنند که اکثر افراد قهوه شناس، خرید اینترنتی و خرید حضوری قهوه از کافی پارس را انتخاب می کنند.

انواع قهوه بر پایه اسپرسو را بشناسید

همان طور که گفته شد قهوه اسپرسو را با دستگاه های مخصوص تهیه می کنند که انواع بسیار مختلفی نیز دارد و قهوه هایی که در کافه ها خریداری و نوش جان می کنید همگی بر پایه اسپرسو هستند که دارای فوم و کف می باشند که با افزودن شیر بخار داده شده و شکلات تهیه می شوند که مهترین تفاوت قهوه های اسپرسو به مواد اضافه شده به آن ها است. مهمترین اصل برای داشتن یک قهوه اسپرسو خرید قهوه با کیفیت و مرغوب از بهترین فروشگاه های قهوه می باشد.

اسپرسو

یکی از محبوبترین و پرطرفدارترین نوع قهوه اسپرسو می باشد که بسیاری از قهوه ها بر پایه آن تهیه می شوند. برای داشتن یک اسپرسو با کیفیت اول از هر چیزی نیاز به داشتن قهوه ای خوب و عالی و تازه می باشد برای تهیه آن آب جوش با فشار بسیار بالا از لا به لای دانه های قهوه که آسیاب شده اند عبور می کند که در نهایت داخل فنجان شما ریخته می شود و درست کردن آن کمی سخت است و فرد باید در این کار خبره باشد. قهوه اسپرسو یکی از خالص ترین نوع قهوه می باشد که اکثر قهوه خورهای قهار علاقه ی زیادی به آن دارند. اسپرسو طعم تلخی دارد که باب میل همه افراد نمی باشد و طرفداران خاص خود را دارد.

دبل اسپرسو

نوعی دیگر از اسپرسو که دبل اسپرسو نام دارد وجود دارد که برای تهیه آن به جای یک شات قهوه اسپرسو دوشات را در یک فنجان جای می دهند بنابراین خاصیت و غلظت آن دو برابر است.

کافه لاته

کافه در لغت معنی به معنای قهوه می باشد و لاته به معنای شیر بنابراین در این نوع قهوه از شیر استفاده می شود که طعم تخلی اسپرسو را بسیار کم می کند و دارای کف و فوم بسیار زیادی می باشد. از شیر به طور مستقیم در کافه لاته استفاده نمی شود بلکه شیر بخار داده شده را به همراه یک شات قهوه اسپرسو ترکیب کرده و در نهایت کافه لاته به دست می آید. این نوع اسپرسو در همه ی جای جهان محبوب بوده و طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. افرادی که تبهر بالایی در تهیه کافه ها دارند می توانند با استفاده از شیر بخار اشکال مختلفی را روی آن ها ایجاد کنند که انگیزه افراد را برای میل کردن کافه لاته بالا می برد.

کاپوچینو

نامی آشنا برای اکثر افراد که به نوشیدن قهوه علاقه مند هستند حتی بیشتر افراد برای میل کردن کاپوچینو پودر آماده آن را از فروشگاه ها به صورت بسته بندی خریداری می کنند. این نوع قهوه اسپرسو از سه لایه تشکیل می شود که اولین لایه آن را یک شات اسپرسو تشکیل داده و دومین لایه شیر بخارداده شده می باشد و در آخر به آن یه لایه شیر کف دار که باعث پف روی آن می شود اضافه می کنند. اکثر افراد در کافه ها با پودر کاکائو آن را تزئین می کنند. این نوشیدنی طعمی شیرین دارد و افرادی که طعم تلخ قهوه را دوست ندارند به کاپوچینو علاقه مند هستند.

ماکیاتو

یکی دیگر از انواع قهوه اسپرسو ماکیاتو نام دارد که به قدری شبیه به کاپوچینو می باشد با ایت تفاوت که که برای تهیه آن یک شات اسپرسو را داخل فنجان ریخته و فوم شیر را مستقیم روی آن می ریزند.

موکا

نام این نوع قهوه موکاچینو هست که افراد زیادی آن را با نام موکا می شناشند و مناسب برای افرادی است که به تازکی می خواهند قهوه خوردن را شروع کنند برای تهیه این نوع قهوه که بیشتر به قهوه لاته شبیه می باشداز پودر شکلات و یا گاهی خامه استفاده می شود. کافه موکا تلخی قهوه اسپرسو را ندارد و با شکلات و خامه ای که دارد مرز بیت کافه لاته و هات چاکلت می باشد.

فلت وایت

نوعی قهوه اسپرسو که شباهت زیادی به کاپوچینو دارد با این تفاوت که شیر بخار داده شده را بدون کف روی یک شات اسپرسو قرار می دهند. این نوع قهوه بیشتر در استرالیا و نیوزلند سرو می شود و در آنجا طرفداران خاص خودش را دارد.

آفوگاتو

آفوگاتو نوعی بستنی است یعنی یک شات قهوه اسپرسو را روی یک دسر که معمولا بستنی می باشد می ریزند که باعث می شود ترکیب تلخی و شیرینی به شما بدهد. این نوع قهوه نیز طرفداران زیادی دارد و برای کسانی که تلخی اسپرسو را دوست ندارند انتخاب درستی می باشد.

راهنمایی مهم برای خرید قهوه

بسیاری از افراد برای نوشیدن قهوه روزانه خود به کافه های شهر می روند قبل از شروع راهنمایی شما برای خرید قهوه باید بگوییم برای نوشیدن قهوه بهترین کافه ها را انتخاب کنید که از قهوه های باکیفیت استفاده کنند کافی پارس نیز بهترین کافه های خود را در سراسر ایران افتتاح کرده و تمامی محصولات به کار رفته در نوشیدنی ها از موادی درجه یک می باشند و همیشه قهوه های تازه حرف اول را در این کافه ها می زند.

اما برای خرید قهوه، اگر سال هاست که قهوه جزئی از نوشیدنی های روزمره شما شده است که حتما آن ها را بخوبی می شناسید و برای خرید هوشمندانه عمل می کنید اما برخی افراد هستند که می خواهند به تازگی قهوه را در زندگی خود جای دهند به همین دلیل باید بگوییم برای خرید بهترین دانه های قهوه را انتخاب کنید البته انتخاب و خرید قهوه باید با توجه به ذائقه شما خریداری شود اگر اطلاعات کاملی نداشتید می توانید از فروشنده مشاوره بگیرید که چه نوع طعمی از قهوه را می پسندید.

همان طور که می دانید قهوه یکی از بهترین نوشیدنی های جهان شناخته شده است اما همچنان تعداد محدودی هستند که می توانند تفاوت قهوه مرغوب را از قهوه متوسط تشخیص دهند به همین دلیل باید قبل از خرید قهوه اطلاعات لازم را کسب کنند تا بهترین نوشیدنی دنیا را با کیفیتی عالی نوش جان کنند.

به این نکته اشاره کردیم که قهوه دارای دو نوع دانه می باشد روبستا که طعمی تلخ و کافئینی بالا دارد و در تجارت قهوه بیشتر از آن استفاده می شود اما کیفیتی پایین تر از عربیکا دارد به همین دلیل قیمتی پایین دارد و دانه های عربیکا که طعمی ترش و شیرن دارند و کافین آن ها نسبت کم می باشد و کیفیتی بالا دارند و در نهایت قیمتی هم بالاتر از روبستا دارند.

و اما برای خرید قهوه می توانید این دو دانه را با یک دیگر ترکیب کنید و از فروشنده بخواهید باب میل شما میزان ان ها را تنظیم کند برای مثال اگر از قهوه خود طعمی تلخ با کافئین بالا انتظار دارید باید روبستا از عربیکا بیشتر باشد تا به آنچه می خواهید برسید برای خرید قهوه باکیفیت می توانید از مشاوران تخصصی قهوه کافی پارس در نمایندگی های فهال و یا سایت کافی پارس راهنمایی بگیرید.

اگر می خواهید در حین روز بدنی پر انرژی داشته باشید و از هوشیاری بالایی در کار بهر ببرید بهتر است به دنبال خرید قهوه اسپرسو باشید. حال اگر می خواهید با خرید قهوه در خانه از مهمان های خود پذیرایی کنید تا به ان ها شادابی دهید به دنبال خرید قهوه فرانسه باشید طعم این قهوه اصولا همه پسند می باشد. اگر شما هم از ان دسته هستید که صبح خود را با نوشیدن قهوه آغاز می کنید قهوه فرانسه می تواند انتخاب بسیار درستی باشد.

هر سوالی دارید بپرسید تا مشاوران با شما تماس بگیرند

جشنواره 55% تخفیف (از 1 الی 12 مرداد ماه )

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مشاوره رایگان و ثبت نام